Висоли на цеглі: що потрібно знати, і яку вибрати цеглу, щоб їх уникнути

Часто на лицьовій частині цегляної кладки виникає наліт у вигляді білих або біло-зелених плям. Це – висоли, які з'являються внаслідок випаровування води, що спричиняє за собою вихід назовні солей, які можуть бути складовими вологи, самого цегли або матеріалу, який використовувався при зведенні. У цій статті ми розберемо докладно, що може бути причиною висолів, як зменшити ймовірність їх появи, і що робити, якщо вони вже з'явилися.

Природа походження

Висоли з'являються на неоштукатурених цегельних поверхнях, оскільки соляний розчин починає кристалізуватися, внаслідок чого на зовнішню стіну потрапляє не тільки вода, але й домішки солі. Після того, як вода випаровується, сіль вбирається. Обов'язково потрібно знати, які види матеріалів, що використовуються при виконанні будівельних робіт. Розчинна сіль може бути складовою фактично будь-якого матеріалу, застосовуваного при цегляній укладанні. Пам'ятайте, чим якісніше буде матеріал, тим менша ймовірність виникнення нальоту.

  • Цегла - В рідкісних випадках навіть самий високоякісний лицьова цегла може включати в свій склад розчинні солі. Для того, щоб перевірити ймовірність появи висолів на різних моделях цегли, можна придбати кілька одиниць товару, потім на хвилину покласти їх у ємність з очищеною водою. Через деякий час після того, як ви витягнете і вони просохнуть, буде видно, утворилися висоли чи ні.
  • Розчин - Як варіант, причиною появи нальоту може бути те, що до складу будівельних розчинів можуть потрапляти соляні добавки.  У зв'язку з тим, що приготувати суміш з високими технічними характеристиками досить непросте завдання, виконуючи лицьову цегельну кладку, краще всього вдатися до застосування сухої субстанції. Її потрібно просто розчинити в воді згідно з інструкцією.
  • Цемент - Навіть цей матеріал може виступати в ролі джерела розчинних солей. Намагайтеся не експлуатувати цемент, якщо в ньому спостерігається багато лугів.
  • Пісок - У будівництві варто експлуатувати тільки промитий пісок. При застосуванні непромитого забрудненого піску, можуть утворитися висоли.
  • Вода - Водопровідна вода цілком підійде, щоб приготувати хороший розчин. Але якщо вам привезли воду в баках, перевіряйте чистоту цих ємностей і джерело води. Якість отриманої суміші також буде залежати від кількості доданої води. Якщо субстанція буде занадто рідкою, велика ймовірність утворення висолів.

На нових цегляних поверхнях утворюються висоли - чому?

Білий наліт може з'явитися навіть на клінкерної стіні. Найчастіше це відбувається після того, як закінчилося зведення споруди. Адже оскільки проводилися роботи із застосуванням води, повітря у приміщеннях ще деякий час буде залишатися технологічно вологим.

Але висоли, що з'являються на клінкерній цеглі свіжому огорожі, незабаром зникають. Вони лише на час позначаться на естетичному зовнішньому вигляді споруди.

Буде набагато гірше, якщо з внутрішньої сторони кладки вода почне мігрувати з солями, що в ній розчинилися, оскільки так вона не зможе вийти назовні. Таке може статися, якщо для захисту поверхні застосовуються додаткові кошти, приміром, гідрофобізатори. Це призведе до кристалізації солей у стіні, що загрожує локальними ушкодженнями і тріщинами.

Захист від висолів

Щоб уникнути виникнення білого нальоту, необхідно:

  • Грамотно вибрати необхідний тип цегли.
  • Для зведення фасадного шару користуватися вже готовими сухими будівельними сумішами, які крім чистої води не входять ніякі невідомі добавки.
  • Акцентувати увагу на тому, який сорт цементу використовується.
  • Стежити за тим, щоб при будівельному процесі та при зберіганні цеглини не намокли.
  • Конструкція стіни має бути тришарової і мати повітряний зазор для вентиляції.

Як позбавиться від висолів

Засіб щодо усунення висолів найчастіше вміщує в себе невеликий відсоток кислоти, яка і усуває соляної наліт. При проведенні робіт слід дотримуватися елементарних заходів безпеки, а саме: рукавички, окуляри, не залишати відкриті ділянки шкіри.

На жаль, точно підібрати засіб проти висолів може не вийде, так як вид солей розрізняється, так що залишається тільки експериментировать. Щодо того, де його можна придбати, з цим проблем немає, в будь-якому будівельному магазині він продається.

Застосувати засіб проти высола не важко, фахівців для цього можна не наймати. Суть полягає в тому, щоб наліт солі просто змити з поверхні. Інструкція по виготовленню і застосуванню розчину є на кожній упаковці.

Так само читайте нашу статтю на тему: Як підвищити термін служби покрівельного покриття

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг