Утеплення будинку з силікатної цегли

Силікатна цегла є одним з найпопулярніших будівельних матеріалів. До його достоїнств можна віднести високу міцність, відмінні звукоізоляційні характеристики і доступна вартість.

Проте є у нього і негативні особливості, які варто враховувати, особливо при будівництві житлових будинків.

  1. Цей будматеріал відмінно вбирає воду, що підвищує вологість приміщень.
  2. Не дуже приємним фактором є його низька морозостійкість. При низьких температурах структура вироби руйнується, особливо якщо матеріал напитан водою
  3. Ще одна негативна характеристика - висока теплопровідність. Це означає, що взимку стіни вільно дозволяють теплу виходити назовні, а влітку навпаки сприяє нагріванню повітря в кімнатах.

Втім, всі три проблеми можна вирішити одним махом - просто правильно утеплити стіни будинку з силікатної цегли.

Заощадити гроші при зведенні приватної житлової будівлі допоможе заздалегідь продуманий план будівництва. Конструкція буде набагато тепліше, якщо під час зведення стін створити два шари - внутрішній і зовнішній. Між ними залишається невеликий зазор шириною в один або половинку цегли, який заповнюють керамзитом або пінобетоном. Це допомагає зробити будинок більш теплим, а захистити матеріал від вологи та обмороження допоможе товстий шар декоративної штукатурки, так звана шуба.

Утеплення стін з силікатної цегли

Описана вище технологія дозволяє істотно заощадити під час будівництва і забезпечити комфортними умовами проживання майбутніх мешканців. Але що ж робити тим, хто вже купив відбудований будинок або квартиру в багатоповерхівці із силікатної цегли? Відповідь тут одна - якомога швидше створити зовнішній теплоізоляційний шар, інакше всередині буде холодно, а стіни незабаром покриються цвіллю з-за високої вологості. А ось чим утеплити стіни із силікатної цегли - кожен господар повинен вирішити самостійно.

Кожен матеріал має свої недоліки і переваги. Крім того, вартість створення теплоізоляційного шару може істотно відрізнятися в залежності від технології. Наприклад, в нашій країні практично не користується популярністю спеціальна термічна штукатурка. Причина банальна - для її нанесення потрібна спеціальна техніка, яка є тільки у деяких компаній. За її використання вони вимагають великі гроші, що перетворює монтаж досить дешевого матеріалу в дороге задоволення.

Чим утеплити будинок з силікатної цегли зовні

Відкинувши екзотичні варіанти рішення і малодоступні технології, варто розглянути два найпростіших утеплювача:

  • Листи пінопласту - дешевий варіант для високих будівель в кілька поверхів;
  • Мінеральна вата - ідеальний спосіб створити оптимальні умови для проживання в приватному будинку.

Обидва матеріали користуються значною популярністю серед громадян України, так як мають доступну вартість, а їх ефективність підтверджена практичним використанням. У чому ж їх відмінність?

Утеплення будинку з силікатної цегли зовні - листами пінопласту особливо поширене в багатоповерхівках. Досить простий і доступний спосіб дозволяє швидко провести необхідні роботи. Зазвичай на кріплення, армування, штукатурку і фарбування зовнішньої сторони стін трикімнатної квартири йде не більше двох днів. У результаті точка роси переноситься назовні і в кімнатах істотно знижується волога. Також економічний ефект у вигляді збереження тепла спостерігається вже на наступний день після створення теплоізоляційного шару.

Приватний будинок з силікатної цегли з утеплювачем з мінеральної вати буде володіти власним мікрокліматом. У приміщенні буде комфортно перебувати в будь-яку пору, завдяки мікроциркуляції повітря і відмінним теплоізоляційним якостям утеплювача. Технологія кріплення мінвати кілька трудомістка і вимагає створення спеціального каркаса, який буде утримувати легкий матеріал на місці. Крім практичного ефекту такий спосіб також дарує можливість оригінального оформлення будівлі зовні поверх захисного шару.

Читайте також: Будинок з силікатної цегли: плюси і мінуси

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг