Як провести утеплення будинку з керамічного блоку

Фахівці вважають будівельну кераміку оптимальним матеріалом для зведення теплих будинків. Будинок з неї, побудований з дотриманням будівельних норм і правил — комфортний і сухий. Вартість будівництва відносно невисока. Кам'яна стіна з кераміки - одна з найбільш надійних технологій. Немає напевно іншого методу, має настільки давні традиції. З кераміки зводять будь-які види стін, як зовнішніх, складових каркас будинку і виконують функцію несучих, так і внутрішніх, несучих або перегородок. З точки зору експлуатаційних параметрів будинку, основними є зовнішні стіни, що представляють собою елемент конструкції всього будинку. Повинні бути міцними і надійними, захищати будинок від холоду або шуму. Більш поширені три види зовнішніх стін: одношарові, двошарові і тришарові. Одношарова стіна, що складається лише з одного шару керамічних блоків, оброблених шаром штукатурки (зовні і зсередини). В умовах нашого клімату цього недостатньо, тому стіни з керамічних блоків утеплюють. Рекомендуємо звернути увагу на 2 типу утеплення стін з керамічного блоку   двошарові і тришарові стіни.

Двошарові стіни

Зовнішні двошарові стіни — набагато тепліше, складаються з шару керамічних блоків і системи утеплення. Для утеплення використовують плити з мінеральної вати (звичайно в комплексі з термодюбелямі, клеєм, армірувальної сіткою та тонкошаровою штукатуркою). Використовувати пінопласт для утеплення стін з керамічних блоків найменш доцільно, так як він не пропускає пару і не дихає. Внутрішній шар з пустотілих блоків, основа і несуча частина. У свою чергу, шар утеплення відповідає за зменшення тепловтрат будинку. Це поширене рішення, що використовується як в будівництві індивідуальних житлових будинків, так і в багатоквартирних будинках. Несучий шар пустотілих блоків для таких стін зазвичай має товщину 25 см і відрізняється високою міцністю і ступенем ізоляції, а також відмінно переносить навантаження. Має хороші характеристики по накопиченню тепла і теплову стійкість, тобто легко збирає і систематично вивільняє накопичене тепло.

Це перевага має особливе значення, якщо шар ізоляції виконується з паропроникного матеріалу, наприклад, мінеральної вати і практично зводиться нанівець, якщо використовувати для утеплення непроникний матеріал, наприклад, пінопласт. Шар утеплення, як правило, має товщину від 10 до 20 см. Кріпиться до стіни з зовнішнього боку, з допомогою системи дюбелів, сіток і клею. Вартість стіни відносно вище, ніж у одношарових, а виготовлення займає більше часу, вимагає більше роботи, вони менш чутливі до помилок виконання - шар конструкційної ізоляції приховує містки холоду, без шкоди для параметрів стіни.

Тришарові стіни

зовнішня Тришарова стіна складається з внутрішнього шару конструкції і зовнішнього захисного шару з цегли (найчастіше фасадного), з затиснутим між ними шаром теплоізоляції (наприклад, мінеральної вати або пінопласту). Так само як в двошарової стіни, кожен з шарів відповідає за різні параметри стіни. Цей вид конструкції використовується в багатьох країнах Європи. Внутрішній шар конструкції з керамоблоків товщиною 18,8 - 30 см, відповідає за міцність, відповідну звукоізоляцію і утримання робочих навантажень. Керамічні пустотілі блоки акумулюють тепло і віддають, в моменти раптового переохолодження.

Середній шар — теплоізоляція. Її виконують з мінеральної вати або пінополістиролу   двох популярних теплоізоляційних матеріалів. Перевагу варто віддавати мінеральній ваті, так як пінопласт, як ми вже писали. володіє поганий паропроникністю. Це обмежує дихання стіни з кераміки. Товщину термоізоляційного шару слід вибирати так, щоб коефіцієнт U не перевищував значення 0,25 ват на метр квадратний. Як правило, вистачає товщини ізоляції 20 див. Шар ізоляції відповідає так само за акустичні характеристики готової стіни. Зовнішній шар, фасад, товщиною 8 – 12 см, виконується, як правило, з фасадного або клінкерної цегли. Захищає від зовнішніх впливів, морозостійкий, з низькою гігроскопічністю, забезпечує естетичний вигляд фасаду. Шар відрізняється міцністю і стійкістю до механічних пошкоджень. Правильно виготовлена стіна не вимагає ніяких процедур і ремонту – фасадна цегла з роками не змінює кольору і не вигоряє. Тришарова стіна хоч і найбільш дорогий варіант і вимагає професійного виготовлення фасадного шару, безумовно більш тепла і довговічна.

Читайте також:  Внутрішня обробка цегляного будинку.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг