Внутрішня обробка цегляного будинку

Після того як ремонт переходить від самої коробки будівлі та зведення основних елементів споруди, робота переходить на внутрішню частину. Про неї і поговоримо детально в даній статті.

Оздоблення цегляних стін всередині будинку: чорновий варіант

Внутрішня обробка цегляного будинку своїми руками припускає оштукатурювання, роботи по якій виконуються з допомогою штукатурних маяків. Саме завдяки їм поверхня стає ідеально гладкою. Після нанесення штукатурки, шпаклювання допоможе завуалювати дрібні вади. Для цього розводять суху суміш з водою або заміняють готовими полімерними розчинами.

Метод, який буде застосовуватися для обробки стелі, безпосередньо залежить від обраних матеріалів для перекриттів. Якщо вони дерев'яні, то більш доцільно застосувати такі будматеріали, як гіпсокартон або вагонка. У разі, коли балки залізобетонні, варто для таких перекриттів виконати штукатурку і шпаклівку, це ж стосується і стін.

Більшої популярності сьогодні набирають стелі з гіпсокартону підвісного типу, а також натяжні стелі, виконані з ПВХ-плівки. Вони довели свою практичність і вигідність, крім того виглядають стильно.

При обробці підлоги багато також залежить від матеріалів підлогових покриттів: процес стяжки передбачає використання залізобетону, також можна скористатися самовыравнивающими гіпсовими сумішами або цементно-піщаними розчинами з маяками. Іноді дерев'яна підлога може зажадати циклювальник і реставраційних робіт для видалення різних дефектів.

Варіанти обробки цегляних стін: вибираємо матеріали для чорнової обробки.

Цей вид обробки покликаний створювати оптимальні умови для того, щоб можна було нанести основний матеріал. З цією метою найчастіше експлуатується гіпсокартон або штукатурка, однак, для того, щоб прийняти остаточне рішення на користь того чи іншого матеріалу, слід мати хоча б мінімальні пізнання в цій області.

 1. Гіпсокартон є ідеальним матеріалом для чорнової обробки в тому випадку, якщо планується поклейка шпалер, він дозволяє виконувати зонування простору, створюючи в стіні декоративні ніші. Особлива цінність гіпсокартону полягає в можливості коригування навіть незначних нерівностей. Для того щоб провести монтаж гіпсокартонних листів, Вам необхідно мати алюмінієвий або дерев'яну обрешітку, що забезпечує не тільки надійне кріплення листового матеріалу, але також і створення повітряного прошарку між гіпсокартоном і підставою, що підвищує теплоізоляцію стін.
 2. Штукатурка цементна приваблює покупців перш за все своєю вартістю. Другим важливим її перевагою є можливість здійснення робіт тільки за допомогою власних сил, без залучення майстрів.

До недоліків можна віднести:

 • трудомісткість процесу оштукатурювання;
 • запиленість робіт і велика кількість сміття;
 • велику ймовірність розтріскування покриття після його висихання;
 • недостатню надійність зчеплення з основою.

Внутрішня обробка цегляного будинку своїми руками: чистовий варіант

При чистовій обробці стелю можна залишити таким, як він є, а можна спорудити гіпсокартонну багаторівневу конструкцію, пофарбувавши її в будь-який бажаний колір. Для обробки стін можна використовувати шпалери, різновиди яких на сьогоднішній день дійсно вражають, дерев'яні панелі, венеціанську штукатурку і плитку. Варіантів для обшивки підлоги існує також достатньо: паркет, мармолуем, пробка і ламінат.

Трохи про звукоізоляції

Важливим моментом внутрішньої обробки, який здатний забезпечити спокій і тишу в будинку є звукоізоляційні заходи. Як звукоізолятором зазвичай використовують:

 • скловату, яка є ефективною, безпечною, а також легкої в транспортуванні і монтажі;
 • сендвіч-панель, яка, крім шумоізоляції, здатна виконувати і функцію прикраси житлового простору;
 • мінвату, яка є одним з найкращих матеріалів, що гарантує прекрасний звукоізоляційний ефект. Вона не займається, просто і швидко монтується, призначається для захисту будь-яких типів стін;
 • пробку є екологічним матеріалом, який не боїться грибка і цвілі, не гниє і має малу вагу;
 • ізовер - матеріал безпечний, негорючий, легкий і дорогою.

 Читайте також: Варіанти обробки стін шпалерами

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг