Сорти пиломатеріалів

Якість і функціональність споруди безпосередньо залежать від сорту, обраного пиломатеріалу.

Деревина – це природна сировина, яка має безліч форм і видів. Кожен сорт матеріалу володіє своїми певними фізичними властивостями. Правильний вибір обрізної дошки впливає також і на кінцеву собівартість будівництва.

На ринку будівельних матеріалів є певні стандарти і вимоги до виробів з дерева. Компанія «КерамикФест» пропонує дошку обрізну сосни та інші пиломатеріали високої якості за найкращою ціною.

Вимоги до пиломатеріалів

Хвойні пиломатеріали становлять найбільш поширену і доступну групу. Затребувані сосна і ялина практично однакові за технічними характеристиками, а їх міцність ідентична. Тому вони відмінно підійдуть для вирішення численних будівельних завдань.

На сорт деревини впливає якість будови і обробка. Виділяють 5 сортів сировини.

Добірне дерево і 1-3 сорт повинні мати вологість не більше 22%, а шорсткість поверхні не більше 1250 мкм.

4 Сорт не має обмежень по вологості і шорсткості. Ці показники важливі. Адже іноді дешевий товар продають під виглядом дорогого.

Наявність вад і дефектів є критерієм, за яким судять про сорт і якість обрізних дощок і бруса.

Для позначення сорту деревини використовують цифри, букви, крапки, смуги. Пиломатеріали сосни товщиною до 25 мм позначається смугами, більш товстий – крапками. Також застосовують буквені позначення: О, А, В, С.

Єдиними документами, що регламентують технічні вимоги до хвойних пиломатеріалів, є міждержавні стандарти ГОСТ 24454-80 і ГОСТ 8486-86.

Основні відмінності сортів деревини і бруса

Від сортності пиломатеріалів залежить міцність, надійність і довговічність дерев'яних споруд. Класифікують пиломатеріали по 5 сортів:

  • Добірний або елітний

Даний сорт сировини характеризується мінімальним наявністю дефектів. Допустимі зрослі сучки, ребровые, кромочні. На такому пиломатериале немає гнилі і грибкових захворювань. Матеріал мало схильний до пошкоджень біологічного характеру. Пожолобленість і непаралельність граней лише в межах 0,2-1,0%. Застосовується для зовнішніх і внутрішніх робіт, для виготовлення меблів, дверей і декоративної обробки. Затребуваний дорогий сорт в кораблебудуванні та автобудуванні;

  • Перший сорт

Геометрично правильний пиломатеріал може володіти великою кількістю тріщин і сучків у порівнянні з добірним сортом. Гниль не припустима. Цвіль і грибні забарвлення – не більше 10%. Ці натуральні показники не призводять до руйнувань структури дерева. Застосовується даний вид для випуску важливих елементів конструкції, спорудження будинків, міжповерхових перекриттів, парканів;

  • Другий сорт

Допускається присутність значних вад: забарвлення від грибків, плями синього кольору, смоляні кишеньки. Використовують таку дошку обрізну другого сорту для несучих конструкцій, у створенні опалубки і риштування.

  • Третій сорт

Дошка може містити смоляні кишеньки, червоточини, неглибокі хвилястості і пороки будови, наприклад, подвійна серцевина. З-за цих показників фізичні властивості дерева погіршуються, і застосовувати його можна обмежено. Підійде для мало напружених обшивок, для будівництва тимчасових будівель, виготовлення піддонів.

  • Четвертий сорт

У цьому сорті допускається наявність будь-яких дефектів, але, щоб вони не порушували цілісність матеріалу. Використовують таку деревину для незначних будівельних деталей і у виробництві тари.

Критерії вибору якісної деревини

Малоймовірно, що покупці пильно вивчають дефекти дошки обрізної перед придбанням. Ми дамо кілька простих порад, як визначити якість дошки «на око»:

  • Звертайте увагу на річні кільця. Вони повинні розташовуватися близько одна до одної в вертикальному розрізі. Якщо багато кілець, то це найбільш якісний матеріал. Дошка обрізна буде міцнішим, буде влагоустойчива. Дерево вважається краще, якщо росте в холодній кліматичній зоні;
  • Дошка обрізна не повинна мати серцевини. Це м'яка частина дерева схильна до грибкових захворювань;
  • Не слід купувати як надмірно пересушені пиломатеріали, так і ті, які намокли під дощем. Дивіться, як вони зберігаються. Приміщення повинне добре провітрюватися;
  • І саме головне – звертайтеся до перевірених постачальників, щоб уникнути неприємностей.

Яка деревина краще підійде для будівництва

Лідируючі позиції в будівельній індустрії займають соснові дошки. Вартість їх доступна, а витрати на транспортування мінімальні.

Хвойні породи деревини мають хорошу повітропроникність, рівну внутрішню структуру і чудовий аромат. Вони створюють природну теплоізоляцію.

Безперечними позитивними моментами є доступність і простота обробки.

Купити соснові пиломатеріали можна в компанії «КерамикФест» у зручний час. Ми здійснюємо оперативну доставку по всій території України.

Читайте також: Дізнайтесь скільки коштує кубічний метр утеплювача

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг