Правильне армування будинку з газобетону

Будівельники, часто мають справу з виробами з пористого бетону, знають про те, що при висиханні цей матеріал може покритися тріщинами. Це пов'язано з тим, що після укладання блоків його відпускна вологість знижується до мінімальних розрахункових одиниць. Крім того, тріщини можуть утворитися під тиском неправильно встановлених перекриттів, тобто, коли спирання панелі є недостатньо глибоким. Саме цими причинами обумовлена ​​необхідність армування кладки з газобетону під час будівництва.

Як виконується армування газобетону арматурою

Армування стін з газобетону придумали в Фінляндії, де вироби з ніздрюватого бетону давно використовують при будівництві будівель будь-якого призначення. В процесі експериментів була розроблена найбільш ефективна технологія будівництва теплих будинків, здатних надійно прослужити до ста років.

Відсутність тріщин досягається правильним зміцненням кладки блоків з пористого бетону. Контурне армування блоків газобетону рекомендується здійснювати, починаючи з першого і повторюючи через кожні чотири ряди будматеріалів. Для цього в бетоні вирізують штроби, в які заливається клейовий розчин, і укладаються металеві прути. Потрібно не забувати про те, що перед тим, як приступити до армуванню газобетону, необхідно ретельно очистити штроби і поверхню блоку від зайвого пилу.

Вертикальне армування стін з газобетону виробляють у випадках:

  • якщо стоїть зміцнити опорні або окремо стоять перегородки в підвалі, підземних поверхів, будівель, що стоять на схилах або знаходяться в сейсмічно активній зоні;
  • для організації найбільш оптимального прийняття і передачі навантаження важких перекриттів (двотаврових балок на довгих прольотах);
  • для посилення перев'язки кладки кутів з горизонтальним зміцненням і сполучених перекриттів;
  • для зміцнення окремо розташованих колон і стінових панелей з пористого бетону великого формату;

Армування прорізів в газобетоні

Армування віконних і дверних прорізів з газобетону відбувається як за допомогою арматури в два прута, так і з використанням спеціальної сітки. Важливою умовою тут є горизонтальний винос кріплення не менше, ніж на дев'яносто сантиметрів. При цьому потрібно дотримуватися технологію, яка передбачає знаходження штроби від зовнішнього краю і внутрішнього торця блоку не менше ніж на шістдесят сантиметрів. Це допоможе уникнути передчасного руйнування кутів і посилить возводимую конструкцію.

Армування зони перемичок з газобетону для великих віконних або дверних проходів краще збільшити до півтора метрів. Це дозволить більш ефективно зміцнити несучу конструкцію і запобігти утворенню тріщин. Щоб перемички з лоткові боків було зручніше укладати і зміцнювати, потрібно подбати про створення підстави, створеного з міцної дошки. Воно не дасть осісти конструкції до повного її висихання. Згодом, залиті розчином лотки з вкладеними всередину металевими прутами, будуть надійно утримувати перемички, і створювати абсолютно безпечні віконні або дверні проходи.

Армування перегородок з газобетону

Зміцнення внутрішніх перегородок в приміщенні грає не менше важливу роль. Якщо це робити правильно, то будинок перетвориться на надійну монолітну конструкцію. Армування внутрішньої кладки з газобетону сіткою дозволяє швидше впоратися зі зміцненням і істотно знижує витрати на зведення будівлі. Вертикальне зміцнення внутрішніх перегородок має сенс виробляти, тільки якщо вони припускають практичне використання і повинні витримувати велике навантаження. Для звичайних міжкімнатних перегородок досить обійтися горизонтальним зміцненням за тією ж технологією, що і для несучих конструкцій.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як правильно робити розчин для тротуарної плитки

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг