Мангал коптильня з цегли

Багато власників заміських будинків і приватних котеджів мріють на присадибній ділянці побудувати мангал і коптильню з цегли своїми руками. В ідеалі він повинен давати хороший жар, бути зручним в користуванні, не сильно диміти, і, звичайно мати гарний вигляд. Однак щоб правильно зробити мангал з цегли своїми руками, потрібно дотримуватись деяких правил покрокової інструкції при виборі місця для його спорудження:

  • він повинен бути досить віддалений від господарських і житлових будівель;
  • його не можна розташовувати занадто близько до зони відпочинку і споживання їжі;
  • навколо нього не повинні перебувати клумби та інші насадження;
  • найкраще, якщо до нього можна буде підійти з кількох сторін.

Ще, бажано, перед тим, як побудувати мангал з цегли, врахувати, куди зазвичай дме вітер. Адже дим, який потрапляє у вікна власного будинку або сусідів, це, як мінімум неприємно.

Простий мангал з цегли своїми руками

Кращим матеріалом для побудови будь-якої печі є шамотна цегла. Завдяки унікальним властивостям він відмінно витримує прямий контакт з сильним вогнем і стійкий до руйнування внаслідок різкого перепаду температур. Як розчин ідеально підійде суміш звичайної глини і піску.

Слідуючи покрокової інструкції мангал з цегли краще споруджувати за попередньою проекту. Це допоможе точно розрахувати кількість необхідного матеріалу і уникнути можливих неприємностей під час будівництва. Найпростішим варіантом стане використання готових креслень, запозичених в інтернеті.

Для початку варто подбати про створення міцного фундаменту. Він потрібен для того, щоб вирівняти поверхню для майбутньої укладання цегли для мангала. Неглибоку яму відповідних розмірів засипають щебенем і заливають рідкою сумішшю з цементу і піску. Покрокова інструкція передбачає армування бетонної стяжки за допомогою металевої сітки. Вона буде краще утримувати форму і не руйнуватися навіть при інтенсивній експлуатації.

Поки сохне фундамент з бетону, бажано підготувати глиняний розчин для побудови мангала. Для цього глину замочують у великій ємності і протягом тижня її періодично помішують, підливаючи воду. Потім в глину додають пісок, і ретельно вимішують до отримання пластичної маси. Вона не повинна розтріскуватися і розпливатися, якщо з неї скачати невеликий джгутик або куля.

Мангал коптильня з цегли своїми руками

Зазвичай за день до початку укладання цегли його поливають водою або, як варіант, його змочують безпосередньо під час будівельного процесу. Це збільшує зчеплення матеріалів, і не витягає вологу з глиняного розчину. Креслення порядовок укладання, складені перед тим, як зробити мангал з цегли своїми руками, допоможуть уникнути помилок і зробити конструкцію монолітною.

Покрокова інструкція про те, як зробити мангал з цегли своїми руками, рекомендує укладати цеглу під час будівництва, зрушуючи його на пів розміру в наступному новому ряду. Бажано кожен третій ряд перевіряти за допомогою рівня, щоб поверхня залишалася рівною. Ніші в цокольній частині мангала можуть бути будь-якої висоти і використовуватися для зберігання вугілля, засобів для розпалювання вогню або дров.

Центральна частина (топливник) починається з укладання бетонної плити, яка буде служити жаровнею. Залежно від особистих переваг її можна зробити відкритою, покрити арочним склепінням або навіть зверху побудувати димохід для кращої тяги. Іноді жаровню мангала також роблять з цегли, покладеного на армуючої сітки.

Якщо Вам хочеться побудувати на власній ділянці мангал коптильню з цегли своїми руками, то в вище описаної конструкції потрібно внести деякі зміни. Відносно мангала все залишається без змін, але для створення коптильні потрібно побудувати окрему камеру для горіння. Дим з неї повинен потрапляти за спеціальним побудованому каналу, а потім виходити назовні.

Так само читайте нашу попередню статтю: Правильне армування будинку з газобетону

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг