Цегла або газобетон - що краще?

Збираючись будувати власне житло, господарську споруду або невеликий заміський котедж багато стикаються з питанням в чому різниця між цеглою і газоблоків? Який з цих матеріалів вигідніше використовувати, адже у кожного з них є власні переваги і недоліки!

Будинок з газобетону або цегли?

Порівняння цих двох видів будматеріалів потрібно проводити виходячи з технічних характеристик, в які входить:

  • маса;
  • теплопровідність;
  • морозостійкість;
  • міцність кладки;
  • ступінь водопоглинання;
  • усадка;
  • вартість.

Уважно ознайомившись і провівши порівняння між властивими кожному матеріалу якостями, можна зрозуміти, що краще підходить для створення тієї чи іншої споруди - газобетон або цегла.

Практичне порівняння газоблоку і цегли

Перше на що варто звернути увагу це на те, що маса пористого бетону раз в двадцять менше вироби кераміки з шамотної глини. А отже для створення фундаменту під нього потрібно будувати більш просту і менш витратну конструкцію.

Також на користь пористого матеріалу виступає його мала теплопровідність. Товщина стін в 40 сантиметрів цілком замінює півметра товщини споруди з обпаленої глини. А, отже, відповідь на питання, що тепліше & ndash; газоблок або цегла, і що дешевше використовувати, напрошується сам собою, адже кількості цегли знадобитися явно більше.

Наступним критерієм для порівняння виступає міцність газобетону і цегли. Міцність кладки виробів з обпаленої шамоту коливаються від 50 до 150 кг / см2, що становить десятикратну різницю з блоками, відлитими з пористого бетону. Саме тому, важливо враховувати цю характеристику, плануючи висоту майбутньої споруди.

Так само кераміка витримує без проблем близько 50 циклів заморожування, а пористий бетон всього двадцять. Також обпалений шамот володіє набагато меншим водопоглинанням і вологості усадкою, ніж газоблок. Що, звичайно, також важливо пам'ятати при зведенні житлових будівель, враховуючи який з матеріалів тепліше.

І, останнім, не менш важливим показником, часто впливає на вибір, є відповідь на питання, що все таки дешевше - будинок з цегли або газобетону? В середньому вироби з якісної глини стоять на порядок дорожче газоблоків. Однак, вирішуючи для себе з чого краще будувати будинок - з цегли або газоблоку, пам'ятайте також про безпеку і ті вигоди, які дарує кожен з матеріалів.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як штукатурити газобетон правильно

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг