Як утеплювати цеглу пінопластом

Цегла є найбільш популярним будівельним матеріалом, завдяки доступній ціні, зручному вазі і практичної формі виробу. Крім того, і силікатні і керамічні вироби володіють особливою міцністю, що дозволяє простояти будинкам з цегли більше сотні років. Єдиним недоліком цього матеріалу є хороша теплопровідність, тобто він не здатний утримувати комфортну температуру взимку. Тому стіни житлових будинків утеплюють різними способами, самим популярним і доступним з яких є утеплення цегли пінополістиролом.

Основним достоїнством листів з спіненої штучної маси виявляєте те, що цей матеріал практично повністю складається з повітря. Це забезпечує йому не тільки легкий вага, але надає відмінні звукоізоляційні і термоізоляційні характеристики. Але у нього є і недоліки – він легко деформується, і тому потребує додаткового захисту. Вона ж захистить поверхню утеплювача від ультрафіолету, під яким пінополістирол починає руйнуватися і так само існує ймовірність загоряння. Дотримання правильної технології дозволить уникнути неприємностей і створити комфортні умови проживання.

Підготовка до майбутнього утеплення цегляних стін пінопластом своїми руками

Перш ніж приступити до роботи потрібно дотримати деякі правила і підготувати весь необхідний інвентар. Щоб процес утеплення пройшов без ускладнень, потрібно подбати про наявність наступних матеріалів:

 1. Необхідну кількість матеріалу. Краще заготовити листи пінопласту з невеликим запасом;
 2. Стартовий металевий профіль;
 3. Штукатурна сітка зі скловолокна для армування та створення захисного шару;
 4. Кілька видів дюбелів;
 5. Спеціальний грунт для підготовки стін до роботи;
 6. Клей для надійного кріплення пінопластових плит;
 7. Штукатурка.

З інструментів знадобиться:

 1. Дриль з запасом різних свердел;
 2. Металева терка;
 3. Відра для замішування розчину;
 4. Рівень і рулетка;
 5. Шпатель для штукатурки;

Утеплення пінопластом цегляних будівель

Попередні роботи передбачають повне очищення стін від всіх непотрібних предметів. Тому знімаються будь-які конструкції – охолоджуючі конструкції кондиціонери, супутникові антени, труби та інше. Найкраще прибрати і декоративну обробку, яку вже ніхто не побачить, але зате вона може перешкодити нормально приклеїти листи пінопласту.

Наступні дії відбуваються в наступному порядку:

 • Підготовка поверхні включає в себе повну зачистку від бруду і непотрібних елементів, а також закладення всіх щілин і непотрібних отворів. Після вирівнювання поверхні її обробляють грунтом, щоб уникнути появи в майбутньому грибків і цвілі. Закінчуються підготовчі роботи кріпленням стартових профілів за допомогою дюбелів.
 • Наклеювання пінопласту відбувається знизу від стартової планки, і перевіряють рівність рядів за допомогою волосіні і рівня. На стіну, так само як і на пінополістирол, наноситься клеюча суміш, також нею рясно змазують стики суміжних аркушів. Для більшої надійності конструкція посилюється дюбелями, які розташовуються по кутах утеплюючих плит і посередині;
 • Поверх утеплювача знову наноситься грунт глибокого проникнення і штукатурка, яку вдавлюється армуюча сітка зі скловолокна. На сітку наноситься клей і після просихання штукатурку та фарбу.

Не варто забувати про захист кутів, краще всього їх закрити спеціальним металевим профілем. Після проведених у потрібному порядку робіт можна розслабитися і перестати турбуватися про майбутню зиму.

Читайте також: Утеплення цегляного будинку

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг