Як утеплити підлогу в приватному будинку?

Тепло в будинку – обов'язкова умова комфортного проживання. Теплоізоляція повинна відповідати двом основним вимогам: бути абсолютно безпечною для здоров'я людини та максимально ефективною. Адже питання енергозбереження для багатьох з чисто теоретичної абстрактної площини перейшли у практичну та нагальну область економії грошей. Чим краще ви утеплите будинок – тим менше грошей вам доведеться витрачати на опалення в холодну пору року.

Як відбувається відтік тепла через підлогу?

Всім відомо, що нагрітому повітрю властиво підніматися догори. Тому цілком зрозуміло, навіщо утеплювати стелю і дах – щоб не дозволити теплим повітряним масам покинути будівлю.

«Але ось навіщо утеплювати підлогу?» - можете запитати ви. Справа в тому, що втрати тепла в зв'язку з «холодним» підлогою пов'язані з такими механізмами теплообміну як безпосередня теплопередача і інфрачервоне випромінювання. На практиці це означає, що неутеплені поверхню буквально «забирає» тепло з будинку і передає його «матінці сирої землі».

Для кожного механізму теплообміну передбачено своє окреме засіб енергозбереження:

  • Щоб уникнути втрат при теплопередачі, необхідні погано проводять тепло матеріали.
  • Для збереження тепла інфрачервоного випромінювання потрібні екрануючі матеріали з високим коефіцієнтом відбиття. Їх краще розташовувати над сипучими, пористими або волокнистими матеріалами, щоб «відбивач» зміг повернути в приміщення як можна більше теплової енергії.

Тому найбільш дієвим буде багатошарове утеплення підлоги. Його слід робити настільки товстим, наскільки дозволяють ваші фінансові можливості. Тоді і температурний градієнт і вологість в микропустотах підлоги вдасться звести до мінімальних значень. Ідеальним вважається шар утеплення 12 див.

Вибираємо матеріал для утеплення підлоги

Часи, коли єдиним утеплювачем для приватного будинку служили тирсу, залишилися в далекому минулому. Сьогодні домовласник має можливість вибирати серед величезної різноманітності теплоізоляційних матеріалів, кожен і яких володіє своїми перевагами і недоліками. Найбільш популярними є:

Мінеральна вата – недорогий, але дуже ефективний матеріал. Однак вагомим недоліком є шкода для здоров'я від укладеної відкритим способом мінвати. До того ж постійна вертикальне навантаження як би «пресує» матеріал, він стає тоншим, а значить, втрачає свої теплоізоляційні властивості. Сьогодні мінвата проводиться з захисними покриттями у вигляді фольги з однієї чи двох сторін, з одного боку, забезпечує повну безпеку, а з іншого – забезпечує переотражение інфрачервоного випромінювання.

Пінопласт вважається одним з найкращих матеріалів для утеплення. Відомі різновиди – пінополістирол і екструдований пінополістирол. Завдяки високій щільності абсолютно виключає можливість утворення конденсат і здатний відображати до 90% інфрачервоного випромінювання. Вартість пінопласту невисока, для здоров'я людини він абсолютно нешкідливий. До недоліків можна віднести горючість матеріалу, його неміцність і слабкий опір зовнішнім впливам.

Керамзит являє собою невеликі кульки обпаленої глини. Відрізняється винятковою екологічною чистотою, дешевизною, міцністю, низькою тепловодностью і довговічністю. Найбільш часто використовується в якості утеплювача під стяжку. Мінус – високий рівень водополглощения, який потребує добре продуманої і грамотно виконаної гідроізоляції.

Волокнисті утеплювачі можуть виготовлятися як з натуральних органічних матеріалів (льон, джут), так і на основі розплавлених гірських вулканічних порід. Останній варіант є кращим, так як базальтова вата відмінно зберігає тепло усередині приміщення і служить дуже довго.

Вермукулит забезпечує ідеально тепла підлога. Випускається у вигляді плит товщиною від 2 до 6 див. Володіє високою міцністю, яку можна порівняти з пінобетоном, і абсолютно нешкідливий. Виключає конвекцію і утворення конденсату. Єдиний недолік – висока ціна. Однак якщо ви вирішили не економити на питаннях утеплення, саме цей варіант є найкращим.

Гранулобетон – звичайний розчин з «незвичайними» гранулами. Як «секретного інгредієнта» можуть додаватися керамзит, мармурова крихта  навіть гранули вермикуліту. Приготувати такий утеплювач можна самостійно. Однак подібний матеріал вимагає повного циклу бетонних робіт, тому застосовується в складних випадку - для утеплення будинку з мокрим підвалом і як верхній шар двошарової стяжки.

Як впливає наявність підвалу на утеплення підлоги?

Утеплення підлоги, під яким розташувався підвал, можна кількома способами. Якщо з боку підвалу є прямий доступ до підлоги, доцільніше буде утеплити окремо стелю і стіни підвалу, і окремо – пол. Так як це приміщення є нежилим можна використовувати найдешевшу мінвату.

Роботи по облаштуванню підлоги

Пристрій підлоги - складний технологічний процес. Тому утеплення дерев'яного статі відрізняється від утеплення бетонної підлоги, а першого поверху – від міжповерхових перекриттів. У залежності від виду обраного утеплювача подвійну підлогу може бути влаштований або на лагах, або за допомогою стяжки.

Роботи по теплоізоляції мають безліч нюансів тому довіряти їх потрібно тільки кваліфікованим фахівцям. Якщо ж ви вирішили займатися цим самостійно – уважно вивчіть відеоінструкції, яких зараз в мережі безліч.

Звичайно, утеплення підлоги вимагає праці і матеріальних витрат, проте всі вкладені кошти окупляться десятикратно, а комфорт стане нагородою за вкладені зусилля.

Читайте також: Кращий утеплювач для дачного будинку

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг