Як використовувати арматуру для фундаменту

Міцні металеві прути промислового виробництва є невід'ємною частиною будь-якої підстави будинку. З них створюється міцний каркас, який згодом заливається бетоном. Це дозволяє ефективно протидіяти різним навантаженням, які загрожують руйнацією всієї споруди. Арматуру, використану для фундаменту, можна порівняти зі скелетом, без якого неможлива тривала експлуатація будинку.

Однак, перш ніж приступити до будівельних робіт на власній ділянці, варто познайомитися з двома основними видами армуючих прутів:

  • Металеві вироби є традиційними і їх використання перевірено роками. Вони мають круглий перетин і часто ребристу поверхню, що забезпечує максимальне зчеплення з бетоном;
  • Склопластикові вироби відрізняються підвищеною міцністю і, що важливо, стійкістю до корозії, чого не скажеш про металі. Їх використання не дуже поширено через високу вартість матеріалу.

Важливо пам'ятати, що для фундаменту потрібна арматура, що має не менше 8 мм в діаметрі. Інакше створюється каркас буде неміцним і не зможе довго виконувати свої функції. Ті прути, які мають круглу поверхню використовують в якості з'єднувальних перемичок, ребристі ж беруть на себе основне навантаження.

Як правильно в'язати арматуру для фундаменту

Професіонали рекомендують під час робіт уникати використання зварювального апарату. Не дивлячись на те, що точкове зварювання може істотно скоротити час складання каркаса її практично не використовують. Для цього є три причини:

  • Для варіння підходять тільки прути-класу, вартість яких істотно вище за інших;
  • Виходить занадто жорстке, не гнучке з'єднання, що не є позитивною характеристикою, особливо для спорудження будівель на пучинистих грунтах;
  • Втрачається міцність металу, а отже, конструкція виходить ненадійною.

Тому під стрічковий фундамент рекомендується в'язка арматури спеціальної в'язальним дротом. Спочатку процес кріплення може займати багато часу, проте з досвідом приходить швидкість і на одне з'єднання в середньому буде займати в середньому п'ять секунд. Цей навик необхідний того, хто професійно займається будівництвом або збирається побудувати будинок і господарські споруди своїми руками.

Щоб зв'язати арматуру для фундаменту правильно, потрібно придбати спеціальний гачок. Дріт складають удвічі і на місці з'єднання утворюють обтягуючий петлю. Через неї за допомогою гачка кінці просмикуються і згодом туго затягуються. Як варіант, їх можна обмотувати навколо прутів, створюючи додаткове зчеплення. Така технологія дозволяє зберегти невеликий люфт, необхідний для вільного руху елементів каркаса.

Як розрахувати арматуру для фундаменту

Кількість використовуваних матеріалів залежить від величини конкретного будинку. Чим більше буде передбачувана навантаження, тим сильніше треба буде зміцнити основу будинку. Потрібний ефект досягається шляхом підбору більш великих сталевих прутів і форми армуючої конструкції.

У будь-якому випадку, розрахунок арматури для фундаменту передбачає використання склопластикових або металевих виробів, які мають не менше 8 мм в діаметрі. Стрічкове підстава складається зазвичай з двох поясів, розташованих паралельно. Один лягає ближче до дна передбачуваної бетонної форми, інший розташовується над ним. Для створення такої конструкції поздовжньо укладають два ребристих стрижня, які з'єднуються перемичками з гладких прутів.

Розрахунок кількості арматури для фундаменту відбувається просто. Заміривши повну довжину всіх відгалужень підстави, отриману цифру множать на чотири. Так виходить цифра, яка говорить скільки метрів потрібно купити ребристих прутів для монтажу оперізують стрічок. Приблизно така ж кількість знадобитися і гладких стрижнів для з'єднують їх перемичок. Пам'ятайте, що економити на створенні фундаменту будинку не варто, адже від її міцності залежить безпека проживаючих у ньому людей.

Читайте також: Армування стрічкового фундаменту своїми руками

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг