Штукатурка короїд: як правильно наносити

Кожен хоче, щоб його житло було затишним і красивим. Хтось запрошує для оформлення професійних дизайнерів, а деякі хочуть самостійно прикрасити кожну кімнату. Одним з найпопулярніших способів декорування стін приміщень є нанесення штукатурки по технології короїд. З її допомогою можна домогтися оригінальної рельєфної поверхні, яка стане прикрасою будь-якого інтер'єру або фасаду. Самим дивним фактором є те, що створити унікальну і естетично привабливу фактуру на стінах свого будинку може будь-яка людина.

Головне, що потрібно людині, яка не має досвіду нанесення штукатурки короїд – це чітко дотримуватися інструкції і зазначених у ній правил. Наприклад, одним з найважливіших етапів створення красивого оформлення стін є їх попередня підготовка. Тобто поверхня ретельно вирівнюється за допомогою шпаклівки або звичайною піщано-цементної штукатурки. А один з самих економних і сучасних способів припускає нанесення декоративного шару за технологією Короїд безпосередньо на шар пінопласту. Переваги цього методу очевидні – вирівнювання буде полягати тільки в затиранні швів між листами утеплювача.

Уникнути можливої появи в майбутньому тріщин на поверхні допоможе використання армуючої сітки. Втім, часто нанесення короїду своїми руками обходиться без цього етапу, так як штукатурка і без того чудово кріпиться до обробленої спеціальним грунтом стіні. Однак, якщо будинок знаходиться в зоні підвищеної вологості і різкими сезонними коливаннями температур, то без армуючої сітки зберегти красу декоративного шару не вийде.

Способи нанесення короїду

Збираючись самостійно зробити ремонт фасаду чи оформити інтер'єр кімнати за допомогою декоративної штукатурки, важливо заздалегідь представляти малюнок, яким будуть прикрашені стіни. Розтирання мармурової крихти призводить до появи поглиблень від інтенсивності і спрямованості, від яких залежить майбутній вигляд.

Техніка нанесення короїду ділиться на три основних види:

  • Дощик – найпростіший метод створення цікавої фактури. Пластикову кельму ведуть вертикально або ж діагонально від верхнього лівого до правого нижнього кута. Для отримання рівних паралельних ліній (струменів дощу) використовують малярний скотч, дарує можливість створювати красивий малюнок.
  • Баранець – унікальна техніка, яка дозволяє добитися цікавого ефекту на поверхні стін житлових і комерційних приміщень. Для цього кельмою відбуваються кругові рухи за починаючому підсихати шару декоративної штукатурки. В результаті частинки мармуру або кварцу, в залежності від особливостей розчину утворюють хаотичні закруглені подряпини, нагадують шерсть баранчика.
  • Килим – цей малюнок виходить шляхом почергового розтирання штукатурки по горизонталі і вертикалі. Хрестоподібна фактура, одержувана в результаті, нагадує волокна тканини, що і послужило виникнення оригінальної назви.

Інструмент для нанесення короїду

Перш, ніж приступити до оздоблювальних робіт, потрібно як слід підготуватися. Отже, крім самої штукатурки знадобиться:

  1. Відро для замішування розчину;
  2. Дриль з насадкою для перемішування;
  3. Набір шпателів і кельм;

Пам'ятати, що декоративний матеріал можна наносити тільки після попереднього вирівнювання і грунтовки стін. В залежності від обраного методу обробки поверхні і місця проведення робіт (інтер'єр або фасад) залежить які ще інструменти можуть стати в нагоді.

Як наносити на фасад короїд

Отже, приступати до грунтовки стін потрібно приблизно за півгодини до нанесення на них штукатурки. Причому важливо колеровать розчин під колір майбутньої оздоблення, адже після надання необхідної фактури грунт злегка просвічувати.

Другим важливим моментом, який варто враховувати перед тим як зробити нанесення штукатурки на фасад короїд, є те, що грунтовка повинна кварц мати у своєму складі. Він забезпечує більше зчеплення оздоблювального матеріалу з поверхнею і запобігає поява дрібних тріщин у майбутньому.

Оздоблення фасаду короїдом на бетоні або поверх бетонно-цементної штукатурки може обходитися без обов'язкового грунтування. Щоб забезпечити міцне зчеплення стіну приблизно за годину до початку робіт зволожують водою у великій кількості. Після такої попередньої обробки поверхонь настає час нанесення короїду на фасад.

Шар оздоблювального матеріалу повинен бути досить тонким, щоб красиво проступала фактура малюнка і досить товстим, щоб зберегти захисні функції штукатурки. Зазвичай штукатурка покриває стіни на 2-3 мм, тобто її товщина трохи більше величини мармурової крихти в розчині.

Особливості нанесення штукатурки короїд на пінопласт

Окрему увагу варто приділити способом декорування утеплюють пінопластом або мінеральною ватою поверхонь. Насамперед, вони вимагають особливого підходу під час ґрунтовки матеріалом, для якої краще всього послужить фарба грунтовка СТ-16 від Церезіт. Переваги цієї грунтовки в тому, що крім гарного зчеплення вона забезпечує відмінний захист від проникнення непотрібної вологи в основу стін.

Нанесення короїду на пінопласт досить просто виконати. Листи пінопласт або базальтової вати кріпляться на стіну за типом кахельної плитки, тобто ретельно вирівнюються. Це дозволяє уникнути нанесення додаткового шару у вигляді штукатурки або шпаклівки а, отже, зайвих фінансових витрат.

Технологія нанесення короїду на пінопласт передбачає армування листів спеціальною сіткою. Як говорилося вище, не слід нехтувати цим етапом, адже він є гарантією тривалої служби декоративного та захисного покриття.

Читайте також: Нанесення декоративної штукатурки своїми руками