Правильне армування стіни під штукатурку

Практично кожен ремонт будь-якого житлового приміщення передбачає обов'язкове вирівнювання і декоративне оформлення поверхонь. Часто цю роботу виконують самостійно, але іноді потрібні спеціальні знання і навички, особливо коли потрібно зробити армування стін сіткою для штукатурки. До нього вдаються:

  • При сильних нерівностях стін, адже занадто товстий шар глиняної, цементного або гіпсового покриття може з часом відшаруватися;
  • Щоб уникнути появи великих і дрібних тріщин або мінімально скоротити їх поширення;
  • Коли стіна занадто рівна і гладка, що не забезпечує повноцінного зчеплення між поверхнею і нанесеним на нього матеріалом.

Раніше, щоб армувати стіну під штукатурку, використовувалася так звана дранка – дерев'яні тріски набивалися безпосередньо на поверхню або ж з них споруджували особливі щити. Зараз цей спосіб застосовують лише для витратного облаштування нежитлових приміщень – літніх кухонь, дач та іншого. В усіх інших випадках роботи проводяться без зміцнює основи, про що можна почитати у статті «Як правильно штукатурити стіни новачкові» або ж застосовується спеціальна сітка.

Особливості армуючих сіток під штукатурку

Металева сітка є ідеальним вибором для вирівнювання дуже кривих поверхонь. Цей матеріал прекрасно себе почуває в лужному середовищі, яку створює цементно-вапняна суміш і здатна витримувати значну вагу, якщо в роботі використовується глина.

Перевага пластикової сітки полягає в низькій ціні. Однак агресивна цементна штукатурка здатна швидко її пошкодити. Крім того, тонкий пластик не може утримувати великі маси розчину і його застосовують виключно для створення міцного тонкого гіпсового шару.

Сітка зі скловолокна є найбільш оптимальним варіантом. Вона досить міцна, абсолютно інертна до хімічних речовин, дуже легка і може мати будь-який розмір осередків. Єдиним її недоліком є висока вартість.

Щоб армована штукатурка на стінах протрималася як можна довше, а поверхня не потріскалася, її потрібно попередньо підготувати. На гладкі бетонні стіни наносять насічки за допомогою сокири або перфоратора, цегляні стіни злегка розшивають, на приварюють металеві гачки для кріплення сітки. Для монтажу армуючої конструкції також використовують цвяхи, дюбелі, дріт і оцинковану монтажну стрічку.

Поетапне армування стіни під штукатурку

Перед початком робіт стіни потрібно ретельно очистити і обробити грунтовкою, щоб забезпечити максимальне зчеплення. Щоб правильно закріпити металеву або іншу сітку знадобиться:

  1. Перфоратор;
  2. Дюбелі діаметром 6 мм;
  3. Ножиці по металу;
  4. Дріт;
  5. Штукатурні маяки.

Кожен шматок сітки починають фіксувати знизу за допомогою рівномірно вбитих дюбелів. Дріт допоможе міцно зафіксувати її і по можливості максимально рівно натягнути армуючу конструкцію. Місця стиків з'єднують внахлест, а після закінчення монтажу виставляють штукатурні маяки.

Перший шар наносять рідким розчином, який з силою накидають на стіну. Різкі рухи допоможуть цементно-вапняної суміші щільніше пристати до поверхні і закріпитися між осередками армуючої сітки для штукатурки стін. Коли перший шар добре просохне, наноситься другий фінішний, який повинен бути ідеально рівним, після чого стіна готова до подальших робіт – покриттю декоративною штукатуркою, побілки, фарбування, клеєння шпалер.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг