Пінобетон і газобетон: порівняння - що краще?

На даний момент дуже часто вибір покупців падає на ніздрюватий бетон при виборі матеріалу для будівництва стін будинку. Цей матеріал виготовляється на цементній основі полегшеного типу. Його особливість - наявність безлічі осередків, що покращує фізичні і механічні властивості матеріалу. Виділяють такі види ніздрюватого бетону: ніздрюватий газобетон і пінобетон.

На перший погляд може здатися, що різниці між цими двома будматеріалами майже немає, але це омана. Розглянемо переваги і недоліки газобетонних та пінобетонних блоків, а також зробимо порівняння  пінобетону і газобетону.

Технологія виробництва

Піноблоки і газоблоки мають різну структуру пористості.  При виробництві пінобетону виходить, що повітря закритий всередині бульбашок, так як він створюється за рівномірного перемішування бульбашок повітря по всій масі бетону. У підсумку піноблок не може пропускати повітря, а, отже, він не дихає. Пориста структура, одержувана при  виробництві газобетону, дає можливість виходу водяної пари з опалювального будинку назовні.

  • Водопоглинання

Газобетон вбирає в себе воду швидше, ніж пінобетон, але ця різниця незначна.

  • Механічна міцність

Виходячи з цього параметра, блоки з пінобетону сильно поступаються газобетону, і область їхнього застосування досить обмежена. Питома міцність газобетонних блоків варіюється від 28 до 40 кг/см2, в той час як міцність пінобетону складає всього-на-всього 9 кг/см2. Тому несучі стіни з пінобетону не будуються.

  • Екологічність

Обидва матеріали є екологічно чистими і не містять в собі речовин, які виділяють отруйні пари.

  • Схильність усадки

Чим більше показник усадки матеріалу, тим імовірніше виникнення у нього тріщин. За цим показником кращою є газобетон, у якого цей параметр становить не більше 0,5 мм/м, а у піноблоку 1-3 мм/м.

  • Вогнестійкість

Обидва матеріали добре поводяться при  впливі температур до 300 градусів Цельсія.

  • Щільність

Щільність обох будматеріалів може змінюватися в однакових межах. Але порівнюючи газо - і пінобетон однакової щільності ми побачимо, що будинку з пінобетону будуть менш надійними і міцними.

  • Вартість обладнання

Обладнання для пінобетону коштує дешевше, ніж для газобетону. Адже газобетон виготовляється в заводських умовах, а піноблоки можна створити навіть на відкритому майданчику. Внаслідок цього розміри і форми пінобетону будуть виходити менш стабільними.

Продаж газобетону і пінобетону

Ціна на пінобетон набагато нижче ціни на газобетон. Це обумовлюється тим, що необхідні речовини і обладнання для отримання пінобетону не дуже дорогі. Але дуже часто, при складанні проекту на новий будинок, виявляється, що у процесі будівництва витрата пінобетону буде набагато вище, ніж газобетону.

Таким чином, виходячи з усього перерахованого вище, можна зробити висновок, що при будівництві нових будівель раціональніше буде купити газобетон. Він виграє у пінобетону за характеристиками міцності і, не дивлячись на ціну, витрата газобетону буде менше, і загальна вартість в підсумку теж.

Читайте також: Де купити газобетон

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг