Обробка ОСБ (OSB) плит

Що являє собою ОЅВ (ОСП) плита? Розшифровка абревіатури OSB – Oriented Strand Board або ОСП – орієнтовано-стружкова плита. На першому місці – екологічна безпека будматеріалу, майже повністю, на дев'яносто відсотків, составляющегося з дерева. Кілька шарів орієнтованої стружки входить в плиту, 3-4 зазвичай. Шар тирси налагоджується поперек один на інший. Це все скріплюється водостійкими смолами. ОСБ плити відомі своїми фізичними, механічними показниками: всі важливі характеристики в два...три рази краще аналога – ДСП. Стійкі навіть до надмірної вологості, практичні в експлуатації.

Отже, як обробляти ОСБ плити? Де будуть відбуватися ОСБ плити, такий перелік дій та інструментів необхідно до них і застосовувати. Почнемо з обробки підлог, виконаних даними плитами.

Як поліпшити підлога, викладена ОСБ плитами?

Матеріал – дерево. Значить, треба брати склади, що використовуються для оброблення цільної деревини. Грунтуючись на доцільності запланованих витратах, його можна полакувати або покрити фарбою.

Лакування. Перед лакуванням підлоги необхідно прибрати шорсткість поверхні, шорсткість. Інакше тріски будуть зачіпати за шкарпетки і підлога буде нерівним. Потім проводять грунтовку, очищення та знежирення поверхні.

Якщо на плити лягає зверху ламіновані листи, то шліфування не потрібна.

Домігшись гладенької поверхні плити, беремося за наступний етап – нанесення лаку. Лакування відбувається двома, трьома шарами. Можна взяти безбарвний лак, для підкреслення натуральність кольору оброблюваної поверхні, можна затемнити або освітлити поверхню відповідними лаками.

Фарбування. Масляній складу найпоширеніший варіант фарбування. Він найбільш природний, не порушує пористість оброблюваного матеріалу, дозволяючи йому «дихати». Фарба – найбільш бюджетний варіант, без надмірних зусиль і витрат.

Спочатку поверхню необхідно обробити шпаклівкою, для видалення стиків, нерівностей. Потім необхідно акуратно прошліфувати поверхню (якщо вона не лакована).

Матеріал, підготовлений таким чином, необхідно обробити грунтовкою. Згодом фарба розподілиться рівномірно по поверхні. Біотекс, інші склади фарб мажуть валиком в 2 шари. Перед обробкою підлоги необхідно перевірити колір на маленькій площі, щоб уникнути непорозумінь.

Декоративне покриття. На поверхню плити укладаються будь-які з підлогових виробів – паркет, ламінат, лінолеум, паркетна, керамічна плитка. Важливо, щоб підстава матеріалу було рівне, нерухоме. Тому необхідно закрити герметиком компенсаційні зазори і провести шліфування.

Якщо покриття складено одним товстим листом, то довжина від лага до лага зменшиться до 30-40 см.

Під покриття рекомендується при укладанні краще всього використовувати два тонколистных пласта по 8-10 мм, один поперек іншого, перпендикулярно. З'єднати їх між собою слід клеєм для паркету і зафіксувати саморізом.

Потім готують необхідну клеючий склад для певного матеріалу, яким буде оброблятися поверхню, в даному випадку – підлога, ОСБ плит.

Обробка ОСБ-стін – внутрішня

У процесі виготовлення ОСБ плит, в них відбувається додавання зв'язувальних речовин, зазвичай олігомерних смол. Тому, щоб ці речовини під час транспортування не просочилися назовні плити, необхідно піддати її грунтовці. Підійдуть такі склади, що і для підлоги.

Для гладких поверхонь і покритих ламінатом рекомендований разом з грунтовкою кварцовий пісок. Так оздоблення закріплюється міцніше. Потім приступаємо до лакування і фарбування поверхні.

Фарбування ОСБ-стін. Яким чином буде відбуватися фарбування, залежить від того, хочете ви, щоб структура ОСБ плити була збережена, або ж зробити її рівною, гладенькою. У першому випадку фарбування проводиться на грунт безпосередньо. У другому випадку це відбувається наступним чином:

  • Клей наносимо, 3-х мм шар. Згодиться будь-еластичний деревної складу.
  • Армовану сітку вдавлюємо в клей, яка застосовується у фасадних роботах.
  • Наносимо ще один шар, вже 1 мм, того ж клею, після висихання. Він сприяє вирівнюванню поверхні сітки і більш надійно закріплює її.
  • Наносимо на поверхню гіпсову універсальну шпаклівку.

Після цих процесів можна фарбувати, робити декоративну штукатурку.

Поклейка шпалер на ОСП. Ґрунтовка обов'язкова при наклеюванні шпалер, оскільки, якщо почепити їх безпосередньо на плиту, то деревина буде вбирати вологу, і просто-напросто шпалери відпадуть, відклеяться. Ґрунтовка додасть поверхні вологозахисних властивостей. В клей радять додавати трошки ПВА.

Обробка ОСБ-стін – зовнішня

Обробка стін зовні відбувається за допомогою різних традиційних матеріалів: сайдинг, блок-хаусів, панелей ПВХ, клінкерної плитки і ін

У разі, якщо ОСП нічим не закривають, а лише лакують, то поверхня схильна згодом до потемніння, через вплив ультрафіолету (міцності на це не відбивається). Перевірена і випробувана ефективність ламінованих плит більш світлого відтінку, їх краще всього використовувати, оскільки вони більш стійкі до дії природних явищ зберігають свою естетичність протягом багатьох років, навіть якщо з зовнішнього боку їх поверхня нічим не закривати.

Більш економний варіант – фарба. Можна користуватися будь, призначеної для роботи з деревиною на зовнішній стороні. Але необхідно буде підготувати поверхню будинку певним чином:

  1. У процесі складання будинку передбачені компенсаційні зазори, які знаходяться в проміжках між листами, призначеними для стін. Ці зазори потрібно старанно закрити акриловим герметиком, не залишаючи місця порожнинах повітря по швах, бо всередині них знаходяться торці плит, які слід опрацювати, вони схильні до впливу факторів руйнування. Природно, після закінчення процедури, «хвости», які стирчать, зрізають.
  2. Обробка крайок і ребер плит. Ребра і кромки плит – ділянки матеріалу, які мають найбільш пористу структуру, найбільше вразливі до вологи, води і інших руйнівних чинників. Тому, в першу чергу, звертають увагу на кромки плит при виборі матеріалу, яким будуть покривати ОСБ, їх по кілька разів обробляють при грунтовці, перевіряючи ретельність і ефективність роботи, щоб не просочувалася вода і поверхня була найбільш вологостійкою.
  3. Природно, після закінчення процедури, «хвости», які стирчать, зрізають.
  4. Щоб розподіл складів грунтовки і фарби відбувалося більш рівномірно, необхідно скругляющі гострі краї кутів плит.
  5. Частина складів грунтовки і герметиків мають здатність змінювати колір при попаданні сонячного променя на них. Тому потрібно приділяти їм більше уваги. Потрібно переконатися, що купуються засоби – для робіт з зовнішньої сторони поверхні. Небажано вибирати склади на водяній основі, вони часто призводять до розбухання деревини, до деформації структури поверхні плити. Олійні засоби – саме те.

Далі все по стандарту – рівномірно наносять один шар фарби, дають йому висохнути, наносять другий, і так до тих пір, поки не досягнете потрібної Вам насиченості кольору. Інструменти для обробки поверхні не складні, прості навички – це може осилити практично будь-яка людина. Обробляти при необхідності ОСБ плити (листи) набагато простіше і легше, ніж цільну деревину.

Читайте також: Як правильно зберігати пиломатеріали

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг