Самостійний монтаж бітумної черепиці

Останнім часом поряд з установкою металочерепиці, все більшої популярності набирає монтаж бітумної черепиці. Це досить міцний матеріал, відмінно справляється зі своїми прямими призначені, та ще й не високу вартість. Процес монтажу бітумної черепиці на покрівлю не складний, і впоратися з ним може навіть не фахівець. Однак певних правил дотримуватися все ж слід.

Облаштування підстави

Починають монтаж бітумної черепиці на дах з підготовки основи, на яку її будуть стелити. Для цього використовується матеріал з ідеально рівною поверхнею: ламінована вологостійка фанера, дошки, ОСП-плити. Головне, щоб вологість цього матеріалу не перевищувала 20-25 відсотків. Під підставою повинна знаходитися лати з теплоізоляційним матеріалом, бажано мінераловатним.

Підкладочний матеріал

Для того щоб забезпечити додаткову гідроізоляцію при установці м'якої бітумної черепиці під неї укладається спеціальний підкладковий матеріал: толь, руберойд або стеклоизол. При нахилі скатів менше 18 градусів підкладка стелиться паралельно карнизах даху, в разі кута нахилу більше 18 градусів & ndash; перпендикулярно. Шви, укладені з нахлестом не менше 10 сантиметрів, герметизуються бітумних клеєм, а по краях кріпляться цвяхами.

Потім необхідно провести монтаж торцевої планки бітумної черепиці. Даний процес має на увазі, що з боку карнизних і торцевих сторін покрівлі підкладковий матеріал кріпиться спеціальними металевими куточками (так званими фасонними елементами). Кріплення цих елементів виконується з нахлестом один на одного в п'ять сантиметрів, на нижніх торцевих кутах даху. До поверхні покрівлі планки фіксуються за допомогою цвяхів, відстань між якими має становити не більше 12 сантиметрів.

Інструкція по монтажу бітумної черепиці

Потім приступають безпосередньо до установки гнучкої бітумної черепиці. На торцеві сторони схилів даху укладається шар карнизної смуги, на ендови відповідно укладається ендового покриття, які будуть забезпечувати додатковий захист цих конструкцій. Попередньо, перед роботою з цими матеріалами, видаляється захисна плівка. Кріпляться за допомогою спеціального клею, а краю ендового покриття ще й фіксуються цвяхами.

Правильний монтаж бітумної черепиці починається з центральної частини нижнього торця ската даху. Також, попередньо видаливши плівку з внутрішньої сторони, листи, укладаються таким порядком, щоб нижня сторона виступала за торець карнизної приблизно на 1 сантиметр, і перекривала її стик. Кріпляться дані елементи оцинкованими покрівельними цвяхами, при цьому капелюшок цвяха повинна щільно притискати пелюстка, але не бути в нього поглиблена. За технологією монтажу бітумної черепиці, кожен наступний ряд укладається таким же чином тільки з нахлестом на попередній. Так, щоб кромка верхнього ряду закривала цвяхи вбиті в нижній шар.

Правильна технологія монтажу бітумної черепиці на покрівлю

Чи передбачає, що при укладанні на фронтових сторонах даху, краї пелюсток обрізаються за рівнем металопрофілю, а гонт фіксується спеціальним клеєм. Під час укладання ендовах, край обрізається таким чином, щоб частина ендового матеріалу була відкрита приблизно на 15 сантиметрів, а прилеглі до ендового килиму пелюстки також фіксуються клеєм.

Як видно зі статті, особливості монтажу бітумної черепиці процедура відносно не складна і цілком здійсненне самостійно. Головне, як і в будь-якої будівельної роботі, намагатися чітко дотримуватися технології і виконувати всі дії в строго визначеному порядку.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як укласти бітумну черепицю своїми руками

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг