Яку цеглу використовувати для кладки печі

Комфортний теплий дім завжди асоціюється з гарним каміном або широкої піччю, та займає центральне місце в основній кімнаті. Можна покликати для її зведення досвідчених майстрів або ж спробувати зробити все самостійно. Але в будь-якому випадку перш, ніж приступити до роботи, потрібно зрозуміти, який матеріал краще використовувати.

Види червоної вогнетривкої цегли для кладки печі

Унікальність цього будівельного матеріалу полягає в його складових. Обпалена вогнетривка глина, збагачена графітовою крихтою або кварцовим порошком, володіє стійкістю до нагрівання. Втім у кварцових цеглинах глини зовсім небагато, можна навіть сказати, що основним елементом є кокс і пресований графіт. Другим варіантом для кладки, значно більш дорогим, є глиноземний камінь. Він відмінно витримує перепади температур, але його в основному використовують в промисловості, а для створення домашніх вогнищ така цегла майже не використовується.

З якого матеріалу роблять пічну цеглу

Для кладки камінів найчастіше використовують цеглу двох видів – шамотну і червону вогнетривку. Заборонено застосовувати сирець і вироби з силікату. Сирець здатний розкиснути від гарячого дихання печі, а силікатні вироби не стійкі до високих температур. На відміну від них шамот здатний витримати до півтори тисячі градусів за Цельсієм. Окис кисню в складі сприяє підвищенній пористості матеріалу. Завдяки їй у шамоту відмінні теплопровідні якості.

Чи має розмір цегли значення для печі?

Всі наявні проекти по традиції припускають використання особливих модулів – ШБ-5 і ШБ-8. Перший модуль має розміри 230мм на 114мм з товщиною 65мм, а другий 250мм на 124мм з такою ж товщиною. Крім того, сучасна промисловість дозволяє уникнути різних труднощів, створюючи спеціальні вироби різних розмірів. До них належать керамічні плити, камінь для димових каналів, перехідники та інше.

Яким обкладати цеглою металеву піч

Металеві печі стають все більш популярними в приватному господарстві. Їх легко зібрати в літніх кухнях, у вигляді вуличних мангалів або коптилень. Зазвичай їх обкладають тою же вогнетривкою цеглою, що і звичайну пічь всередині будинку. Крім якісних керамічних виробів важливо правильно підібрати розчин. Традиційно для цього використовується цементно-піщана суміш або глина, спеціального приготування. Вона подарує можливість міцно закріпити кладку й зробити користування піччю максимально безпечним.

Матеріали для декоративного оформлення

Декоративну обробку здійснюють за допомогою керамічної глазурованої плитки та ліпнини. Ці матеріали випускаються у великому асортименті на різних виробництвах. Тому кожен може знайти елементи для прикраси на власний смак. Однак, красиві форми печі, викладеної вручну і акуратний вигляд цегляної кладки не завжди вимагають додаткового оформлення. Часто їх не декорують зовсім або традиційно покривають товстим шаром побілки та національним орнаментом.

Читайте також: Будуємо піч з цегли своїми руками

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг