Який фундамент краще для газобетону

Газобетонні блоки широко використовуються для зведення будівель, так як мають відмінні експлуатаційні характеристики. Готову споруду виходить міцне, привабливе, роботи закінчуються швидко, без зайвої витрати часу і грошових коштів.

Будівництво з газобетону починається з закладки фундаменту. Від міцності, надійності, довговічності основи залежатиме загальна стійкість всієї споруди. Щоб зрозуміти який фундамент краще, важливо розібратися у видах існуючих підстав, які використовуються для таких цілей.

Важливим критерієм при виборі того або іншого фундаменту є його вартість. Самостійно прорахувати цей параметр можна за допомогою онлайн калькулятора фундаменту.

Види фундаменту

  • Монолітний фундамент  — дуже стабільний і довговічний тип підстави. На два шари арматурної сітки по всьому периметру будинку, в тому числі під опалубку, укладається бетонна маса у кілька шарів. Такий спосіб дозволяє закласти фундамент під будинку складної форми. Це надає фундаменту необхідну міцність і стійкість до грунтових змін і руху. Залізобетонна плита коливається разом з грунтом, тим самим виключає деформацію всієї споруди. Підходить для зведення на грунтах будь-якого типу, в найскладніших кліматичних умовах. Єдиний недолік такого фундаменту – відносно висока вартість: це найбільш дорога різновид.
  • Стрічковий фундамент — затребуваний і економічний тип споруди. Ділиться на два підвиди: малозаглибленний і заглиблений. Для одноповерхової будівлі, що зводиться на неактивному або середньо активному грунті, підійде перший підвид підстави, для більш складною і висотної конструкції, на дуже активному грунті другий варіант фундаменту;
  • Стовпчастий фундамент на підставі кам'яних паль (бетон, залізобетон, цегла, іноді металеві труби) — вибір економічних споживачів. Однак має обмеження в застосуванні. На пухких грунтах, схильних до оползанію встановлювати стовпчастий фундамент не можна, а також в місцях з перепадом висоти. Крім цього побудувати будинок з гаражем або підвалом на фундаменті такого типу теж не вийде. Стовпи завжди встановлюються в місцях високої навантаження, обов'язково по кутах будівлі.

Який найкращий фундамент для будинку з газобетонних блоків?

найкращим фундаментом для будинку буде той, який виконаний з урахуванням всіх технологічних норм і розрахунків. Кожен з можливих типів фундаменту має свою методику зведення.

Щоб вибрати найбільш оптимальний варіант фундаменту для будинку необхідно врахувати поверховість, загальне навантаження, що надходить від покрівлі, стін, перекриттів, предметів інтер'єру.

Також велике значення на вибір типу підстави впливає рельєф місцевості та геологічні характеристики ділянки.

Зупинивши вибір на одній з наявних варіантів, важливо грамотно провести всі роботи, тоді побудований будинок буде радувати довговічністю і стійкістю.

Якщо відштовхуватися від витрат на будівництво фундаменту будинку самим простим і доступним варіантом буде стрічкове підстава, заглиблена на невелику глибину.


Цей тип фундаменту актуальне, якщо грунт не пухка і грунтові води знаходяться досить низько від поверхні. Плитний фундамент найдорожчий варіант підстави, однак, самий міцний і надійний.

При виборі фундаменту для будинку, де газобетон буде основним матеріалом в будівництві, завжди важливо враховувати всі фактори, що визначають стабільність і надійність споруди. Довіривши розрахунки і будівництво професіоналам, ви завжди отримаєте кращий результат.

Читайте також: Утеплюємо мансарду правильно

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг