Як укладати цементно-піщану черепицю

Цементно-піщана черепиця схожа з керамічної, але виконана з іншого матеріалу — кварцового піску, цементу, води, пігменту з оксидів заліза та хрому. Зменшення пористості цементно-піщаної черепиці забезпечується акриловими, акрилово-силікатними та акрилово-полімерними покриттями. Черепиця, захищена акрил-полімером, найменш вологоємна і стійка до морозів. Поверхня цього виду черепиці, незалежно від типу покриття, буває глянцевою, напівматовою і матовою.

Термін експлуатації цементно-піщаної черепиці порівняємо з керамічної. Не вимагає обслуговування, хоча в залежності від якості покриття, може на ній з'являється наліт, росте мох або гриби. Тоді її слід раз в деякий час очищати підходящим засобом. Черепиця з цементу стійка до морозів, але перед покупкою потрібно перевірити, яку гарантію на морозостійкість дає виробник. Є недорогою альтернативою керамічній черепиці, і в той же час не набагато дорожче металочерепиці.

Монтаж цементної черепиці можливий на дахах з ухилом від 10 до 90 градусів, а рекомендований ухил — 22-30 градусів. На дахах з ухилом 10-30 градусів потрібно укладання гідробар'єра, при нахилі вище 60-65 градусів, цементно-піщану черепицю механічно кріплять до решетування. Сучасна черепиця внапуск дозволяє укладати її на дахах з меншим кутом нахилу. Замки кожної плити щільно прилягають один до одного, ускладнюючи попадання води і снігу під покрівельне покриття. Це один з найбільш важких покрівельних матеріалів   виготовлені з нього покриття важать від 35 до 50 кг/м2.

Покрівлю з цементно-піщаної черепиці укласти дещо простіше, ніж з класичної черепиці. Щоправда окремі плити важче, але на 1 м2 покрівлі їх потрібно менше. 

Монтаж виробляють наступним чином: Попередньо укладається гідроізоляція, а на неї монтують решетування з бруса 50 x 50 або 60 x 60. Бажано щоб гідробар'єр не був туго натягнутий, тоді проникла волога не буде контактувати з кроквами та іншими покрівельними конструкціями і буде вільно стікати. Відстань між брусами решетування обчислюється на підставі довжини черепиці. Виміри повинні бути точними, так як від цього залежить якість укладання. Не забувайте що брусова решетування розташовується паралельно один до одного, контролюючи процес з допомогою рулетки. Черепицю укладають спочатку там, де поміщаються цілі черепичины, при цьому потрібно розрахувати початок укладання таким чином, щоб в кінці не довелося встановлювати короткі обрізання.

Безпосередньо перед монтажем черепицю рівномірно розкладають по даху, стопками по кілька штук. Не складайте на одну точку велика кількість плиток, щоб уникнути провисання брусів.

Черепиця укладається знизу вгору, починаючи з нижнього ряду. Після укладання нижнього ряду проводять укладання вертикального ряду. Процес потрібно постійно контролювати, не допускаючи відхилень як по вертикалі, так і по горизонталі. Не забувайте кріпити черепицю клямерами або цвяхами. При виготовленні ковзанів рекомендується застосовувати ущільнювачі з пластику, у кожного виробника ущільнювачі свого розміру і форми. Вони забезпечують гідроізоляцію в районі коника, не перешкоджаючи вентилюванню підпокрівельного простору.

Читайте також: Які матеріали підійдуть для утеплення дерев'яного будинку

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг