Який вибрати фундамент

Будь-яка споруда, навіть найлегша, потребує міцному підставі. Воно допоможе запобігти підтоплення підлоги, руйнування внаслідок руху грунту і «догляд» будівлі під землю. Основне питання полягає в тому, який фундамент вибрати для майбутнього будівництва? Адже залежно від його розміру, ваги використовуваних матеріалів, особливостей грунту та інших параметрів конструкція підстави може бути абсолютно різною.

Як правильно вибрати фундамент під будинок: поради професіоналів

Для кожної будівлі необхідно ретельно підбирати несучий остов. Адже якщо зробити приміром стрічковий важкий контур основи, а зверху помістити легку споруду, то руйнування можуть наступити досить швидко. Адже ваги стін буде недостатньо для щільного стримування між собою всієї конструкції. У той же час вибір фундаменту поганої якості під важке будівля може призвести до деформації всієї будівлі.

Як вибрати фундамент під дерев'яний будинок

Фундамент під дерев'яний будинок вибрати досить просто. Для заміських котеджів і легких господарських будівель найкраще підійде стовпчикову система. Суть її полягає в тому, що стовпи з різних матеріалів спираються на спеціально створену піщану або щебеневу подушку. Такий тип фундаменту є найбільш дешевим, але не варто вибирати якщо грунт є пучинистой або слабкою. Також така підстава не дозволяє створювати підвальні приміщення.

Вибір фундаменту для будинку з газобетону

Вибір підстави для газоблоку обумовлений цілим списком факторів, головний з яких - висока крихкість матеріалу. Важливо, щоб газоблоковые стіни зводилися на міцному монолітному підставі. Щоб підстава будинку було міцним і не обійшлося дуже дорого, рекомендується зупинити свій вибір на стрічковому мелкозаглубленном фундаменті. Бетонна стрічка цілком здатна витримати значне навантаження стін у кілька поверхів, але тільки у випадку нормальних показників характеристик грунту. Такий вибір типу конструкції стане ідеальним для будівель, зведених з піноблоків.

Який фундамент вибрати для цегляного будинку

Підставу будівлі з важкого керамічної або силікатної цегли повинне витримувати суттєві навантаження при будь-якому типі грунту. Для невисоких будівель з підвалом відмінно підійде заглиблений стрічковий нижче лінії промерзання фундамент. Для багатоповерхових будинків краще вибрати пальовий тип підстави – він допоможе утримати будівлю в разі руху грунту.

Ну і, звичайно, міркуючи, яку конструкцію вибрати для свого будинку, не можна не звернути уваги на найсучасніший тип фундаменту – плитний, більш відомий як шведська. Його особливість полягає в тому, що бетонна основа розташовується на своєрідною подушці із сипких матеріалів. У разі руху грунту будинок буде, не пошкоджуючись, пересуватися разом з грунтом. Вибираючи таку основу для дому, варто брати до уваги, що плиту можна утеплити пінопластом або ж створити прошарок з труб для «теплої підлоги». Єдиним недоліком такої підстави є його висока собівартість.

Довірте вибір фундаменту для вашого будинку професіоналам

Виходячи з усього вище перерахованого можна зробити висновок, що до питання будівництва фундаменту потрібно підійти з усією серйозністю, і важливість цього етапу неможливо переоцінити. Економити на цьому не можна, адже будуємо будинок ми всього один раз, і чим вищою буде якість підстави, тим більше ймовірність того, що будинок буде побудований на століття. Природно, що власноруч таку роботу проводити не можна, так як в самому процесі роботи багато нюансів, і досвід у цій справі відіграє велику роль. Якщо у Вас мало досвіду в будівництві, то краще не ризикувати, самостійно зводячи будинок, в якому планується жити довгий час. Визначити відповідний тип конструкції і матеріал для несучого кістяка допоможуть професійні наймані працівники. Однак, якщо Ви бажаєте заощадити або випробувати власні сили і вміння, створюючи дачний будиночок, то скористайтеся корисними порадами досвідчених будівельників. Найкращі рекомендації архітекторів, виконробів і майстрів можна прочитати в блозі нашого сайту.

Читайте також: Вибір ділянки для будівництва будинку

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг