Утеплення даху своїми руками

Мій будинок - моя фортеця. Всі знають цю відому приказку, хоч і розуміють її сьогодні дещо по - іншому. Звичайно, ми вже не будуємо будинки для того, щоб ховатися в них від ворогів, але, тим не менш, всім хочеться, щоб будинок був надійним укриттям від дощу і снігу.

Тепло в будинку багато в чому залежить від даху вашого будинку. Для того, щоб вона надійно захищала будинок, дах необхідно утеплювати. В іншому випадку в майбутньому вам загрожує «опалювати вулицю» за свої гроші.

В яких випадках слід утеплювати дах?

Якщо ви будуєте будинок, баню самостійно або купуєте житло на вторинному ринку, практично завжди виникає питання про утеплення даху. Особливо це актуально в тих районах, де стоять суворі зими. Крім того, в будинку буде порушений баланс вологості, буде недостатня шумоізоляція.

Перш, ніж підійти до самого процесу утеплення даху, потрібно ґрунтовно підготуватися. Слід визначити, де ви будете утеплювати дах: зовні або зсередини. Якщо дах плоский, це можна зробити з обох сторін.

Виходячи з того, чи є в будинку мансарда або горище, який буде пристосований для житла, потрібно визначитися, що ви буде утеплювати тільки приміщення в будинку або класти ізоляційний матеріал на покрівлю. І найголовніше, потрібно вибрати, якому матеріалу віддати перевагу. Адже сама технологія утеплення досить проста і досить детально показана у відеороликах, які можна знайти в Інтернеті.

Основні характеристики теплоізоляційного матеріалу

Сьогодні на ринку представлено безліч теплоізоляційних матеріалів, які можна монтувати самостійно. Вони прийшли на зміну тирси, які в минулому представляли собою практично єдиний теплоізоляційний матеріал.

І донині ті домовласники, які бажають утеплити будинок практично безкоштовно, вдаються до цього «народному засобу». Однак слід пам'ятати, що тирсу – дуже горючий і матеріал пожежонебезпечний і подібна економія в кінцевому рахунку може дорого обійтися господареві.

Основні параметри, якими повинен володіти хороший теплоізолятор:

  • Низька теплопровідність. Завдяки цій якості теплоізолятор буде надійно зберігати тепло у вашому домі.
  • Стійкість до вологи. У будь-якому випадку в будинку виділяється багато вологи, не кажучи вже про вплив факторів зовнішнього середовища, які впливають на теплоізолятор зовні будинку. Якщо теплоізоляційний матеріал не стійкий до вологи, він швидко почне гнити і втратить свої експлуатаційні властивості, більш того, він стане небезпечним для вашого здоров'я.
  • Екологічна чистота. Слід вибирати теплоізолятор з натуральних матеріалів, які не виділяють токсичні речовини, інакше вам доведеться цим дихати.
  • Звукоізоляція. Цей параметр є дуже важливим при виборі теплоізоляційного матеріалу, якщо покрівля вашого будинку покритий так званим гучним матеріалом.
  • Стійкість до морозів. При різких перепадах температури теплоізолятор не повинен втрачати свої первісні якості.
  • Тривалий термін експлуатації.
  • Невелику вагу. З таким матеріалом значно легше працювати, і він не буде значною мірою ускладнити конструкцію даху.
  • Вогнестійкість.
  • Біостійкість. Завдяки цій якості теплоізолятор не схильний до гниття, паразитичному впливу гризунів, комах і мікроорганізмів.

При виборі теплоізоляційного матеріалу для даху вашого будинку не варто економити на якості матеріалу. Звертайтеся до виробників, які мають хорошу репутацію – Rockwool, Isover, Техноніколь.

При утепленні даху слідкуйте за тим, щоб якісно була виконана гідро - і пароізоляція, не було наскрізних щілин на стиках утеплювача.

На користь якого утеплювача зробити вибір?

Сьогодні виробники теплоізоляторів пропонують нам великий вибір матеріалів, які допоможуть утеплити дах. Кожен вид має свої особливості. Одним з найпоширеніших матеріалів на сьогоднішній день є мінеральна вата. Вона має волокнистою структурою і проводиться з розплавів гірських порід. Придбати мінвату можна у вигляді рулонів. Вона підходить як для утеплення плоских дахів, так і скатних.

Також великою популярністю користується скловата. Її параметри дуже схожі з параметрами мінвати. При її виробництві використовується розплав скла. Придбати її можна в рулонах і плитах. Скловата екологічно безпечний матеріал, що володіє гарною вогнестійкістю і звукоізоляцією.

Одним з найбільш екологічних матеріалів, який надійно захистить вашу дах, вважається ековата. Виготовляється з макулатури і є повністю гіпоалергенною. Має порівняно невисоку ціну.  

Пінополістирол – дуже вигідне рішення в питанні утеплення даху з економічної точки зору. Володіє низькою теплопровідністю і дуже стійкий до вологи.

Дуже добре показує себе як теплоізоляційний матеріал пінополіуретан. Випускається у вигляді плит. Має невелику вагу, біостійкість, хорошу звукоізоляцію.

Надійним і довговічним теплоізолятором є пінобетон. Володіє дуже хорошими експлуатаційними характеристиками. Переваги його складають пожежна і екологічна чистота.

Компанія «Керамік Фест» пропонує широкий асортимент теплоізоляційних матеріалів. Ми працюємо тільки з провідними виробниками. Звертайтеся до наших фахівців, і ми дамо вам всі рекомендації щодо утеплення даху.

Читайте також: Застосування обрізної дошки

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг