Натяжні стелі своїми руками

Повний або частковий ремонт у власному будинку змушує витрачати великі суми грошей на обробку поверхонь. Щоб скоротити витрати, доводиться робити складний вибір – взяти матеріал подешевше або ж здійснити монтаж якісних покриттів самостійно. Звичайно, краще зробити натяжну стелю своїми руками, тим більше що це простіше, ніж може здатися спочатку.

Види використовуваних матеріалів і їх переваги

Незалежно від того, яке полотно (текстильне або поливинилхлоридное) буде використано, вони дозволять отримати ідеально рівну поверхню. При цьому кількість сміття та пилу буде значно менше, ніж при створенні підвісних гіпсокартонних конструкцій або навіть при звичайній побілки. Ну і найголовніше, вони здатні прослужити понад 10 років.

Тканинні натяжні стелі варто робити в просторих приміщеннях, так як вони забирають більше вільного простору, ніж полотно з ПВХ. Крім того, текстиль не заважає вільній циркуляції повітря, що зручно, якщо за шаром тканини ховається вентиляція. При монтажі такого покриття не потрібно нагрівати кімнату, що дозволяє уникнути псування речей і появи неприємного запаху.

У ПВХ плівки свої переваги і недоліки. Безсумнівною перевагою можна назвати її здатність витримувати до 100 кг на м2, тому зробивши такий натяжна стеля можна не боятися затоплень зверху. Водонепроникна плівка просто розтягнеться під вагою води і після зливу прийме початкове положення. Однак не варто використовувати легко нагріваючи матеріал для обробки кухні, де він може незабаром деформуватися під впливом високих температур.

Щоб правильно і швидко зробити натяжну стелю знадобиться:

  • Полотно;
  • Спеціальні прищіпки-затискачі;
  • Алюмінієві або пластикові профілі;
  • Кутова і пряма лопатка;
  • Теплова гармата або потужний будівельний фен;
  • Водяний рівень;
  • Рулетка;
  • Перфоратор;
  • Шуроповерт;
  • Шурупи і дюбелі

Також, в разі потреби можуть використовуватися різнокольорові декоративні вставки, клей, пластикові кільця та інші пристосування для створення освітлення.

Самому зробити натяжну стелю – це просто!

Тканинні і плівкові полотна встановлюються за однаковим принципом. Проте є окремі правила для монтування кожного виду оздоблювальних матеріалів і їх дотримання є гарантією успішно виконаної роботи.

Для початку за допомогою рулетки проводяться відповідні заміри, які передають фахівцям для пошиття полотна. ПВХ плівка склеюється з декількох шматочків, але цього не видно, а тканинна основа вирізається з цілісного шматка. Потім, відштовхуючись від самого нижнього кута кімнати мінімум на 40 мм, горизонтально встановлюються по всьому периметру пластикові або алюмінієві профілі.

Якщо передбачається створення складної системи освітлення або оригінальної форми підвісної стелі, гіпсокартонні конструкції краще зробити і закріпити заздалегідь.

Полотно розвішується на заздалегідь закріплених затисках, по кутах для плівки ПВХ і по периметру стін для тканини. Текстиль фіксують при звичайній кімнатній температурі, лише в кінці трохи розганяючи складки будівельним феном. А щоб натягнути плівку, потрібно нагріти її до 50-60 градусів, для чого використовується спеціальна теплова гармата. Домогтися ідеальної натяжки і рівних кутів натяжної стелі допоможе лопатка особливої форми, купити її можна в будь-якому будівельному магазині. Після залишиться тільки закріпити гіпсокартонні конструкції під натяжна стеля, щоб отримати гарне обрамлення або основу для прихованого освітлення.

Читайте також: Яку покрівлю для дому краще вибрати

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг