Бруківка

Знайдено: 1 - 9 серед 9 товарів

Все частіше для покриття тротуарів і площ будівельники вибирають бруківку. Сотні років тому вона була основним матеріалом для покриття мостових, але поява асфальту витіснив її з вулиць. Останнім часом вона повертає собі колишню популярність, завдяки сучасним технологіям цей матеріал придбав нові властивості і змінив свій зовнішній вигляд. Купити бруківку ви можете в нашому інтернет-магазині.

Що таке бруківка?

Під бруківкою розуміється широкий спектр виробів, що представляють собою тверді дорожні покриття. У традиційному розумінні вона являє собою обтесаний камінь, що має форму паралелепіпеда, що нагадує цегла. Сучасний матеріал має різні види виконання і забарвлення. Основні показники виробів та вимоги до процесу їх виробництва регламентуються діючими стандартами.

Види і методи виробництва

Основними видами матеріалу, використовуваного в даний час в будівництві, є клінкерна, кам'яна і бетонна бруківка. Останній вид виробів отримують шляхом вібраційного лиття. Такий же спосіб використовується для виробництва полімерпіщаної бруківки. Суть технологічного процесу зводиться до заливання спеціальної суміші в форми, її вібропресуванню, сушіння в термічних печах, розпалубки і шліфування кромок готового виробу. Таким способом виготовляється недорога кольорова бруківка.

Спосіб виробництва клінкерних виробів нагадує технологію виготовлення цегли. З його допомогою випускається бруківка тротуарна, що має підвищену міцність. Основу суміші становить глина. Добитися хороших експлуатаційних характеристик готового виробу дозволяє високотемпературний випал заготовок. Самим довговічним дорожнім покриттям є кам'яна або гранітна бруківка. Вона виготовляється з допомогою каменокольных машин і штампувальних пресів.

Характеристики і властивості

Вибір бруківки для покриття доріжок, тротуарів і площ залежить від технічних характеристик виробів. До них відносяться такі показники, як:

  • Міцність. Показник характеризує здатність виробів чинити опір на вплив сили, що має різний напрямок.

  • Морозостійкість. Визначає межу температур, при якому починається руйнування дорожнього покриття.

  • Вологостійкість. Показник поглинання вологи. Не повинен перевищувати 6%.

  • Знос. Характеризується терміном експлуатації виробів.

Властивості виробів впливають на їх вартість. Більш дорога бруківка має найвищі технічні характеристики. Дешеві види виробів широко використовуються для дачі. Такі покриття не відчувають на собі серйозних навантажень.

Застосування бруківки

Використання твердого покриття при благоустрої різних територій залежить від його технічних показників. Для укладання пішохідних і велосипедних доріжок використовується матеріал, здатний витримувати навантаження до 15 кН. Для бруківки тротуарної та виробничої цей показник встановлено на рівні до 250 кН, паркувальної і дорожньої — 125 кН, дорожньої — 400 кН, магістральної — 600 кН, аеродромної — 900 кН.

Найбільш широке поширення в пристрої тротуарів отримала бруківка вібропресована. Вона володіє хорошою якістю, тривалим терміном експлуатації і низькою ціною.