Вирівнювання стелі штукатуркою своїми руками

Цей вид оздоблення інтер'єрів, незважаючи на появу нових технологій, до цих пір користується великою популярністю. При цьому традиційний спосіб має як переваги, так і ряд істотних недоліків.

Достоїнства обробки стелі штукатуркою:

  • Абсолютно безпечний для здоров'я і навколишнього середовища і екологічно чистий матеріал створює надійне і довговічне покриття
  • Роботи, виконані своїми руками, обійдуться набагато дешевше, ніж установка сучасних підвісних або натяжних конструкцій
  • Нанесений шар суттєво не зменшить висоту стель

Недоліки штукатурки стелі своїми руками:

  • Товщина шару розчину не повинна бути більше п'яти сантиметрів, інакше є ризик її розтріскування і падіння
  • Якщо не виконувати роботу самостійно, а використовувати працю найманих робітників, то вартість робіт і матеріалів буде порівнянна з установкою натяжних стель
  • Вирівнювання стелі штукатуркою займає досить багато часу навіть у фахівців. Новачки ж можуть займатися цією роботою кілька днів, що зовсім не гарантує отримання бажаного результату.

Чи можна штукатурити непідготовлену стелю?

Звичайно, ні!

Треба:

  1. Цвіль, грибкові утворення, бруд, іржу змити вологою губкою.
  2. Стельові шви і тріщини розшити
  3. Відшаровуються шари старого покриття прибрати, а місце, де вони знаходилися зачистити від пилу.

Кращим рішенням стане повне очищення стелі від попереднього покриття. Адже воно рано чи пізно почне тріскатися і може пошкодити зовнішній вигляд кімнати. Крім того, воно вкраде зайві дорогоцінні сантиметри висоти. Розмивати водними розчинами штукатурку не має сенсу, все одно залишиться тонкий шар з низькою адгезією. А ось обробити поверхню грубозернистим наждаковим папером або насадку на дриль у вигляді щітки не завадить.

Підготовка до штукатурення стелі (грунтування)

Грунтування переважно проводити розчинами, призначеними для гладких поверхонь. В них містяться невеликі гранули, які після висихання надають відчутну шорсткість, що сприяє кращому зчепленню оздоблювального матеріалу з бетонною плитою. Також до складу будь ґрунтовки входять антисептичні речовини, які запобігають появі шкідливої мікрофлори. Після нанесення грунту поверхня повинна добре просохнути. Зазвичай на це йде близько 12 годин.

Розчин: як поступити простіше

Готові суміші можна придбати в магазинах і відразу ж ними скористатися. Але такий варіант пов'язаний з невеликими труднощами.

По-перше, готові суміші стоять на порядок дорожче.

По-друге, їх складніше транспортувати.

В-третіх, підрахувати точну кількість необхідного і вже готового розчину досить складно.

І, врешті-решт, готову суху суміш приготувати вдома дуже просто – її потрібно змішати з водою, добре перемішати і дати настоятися. Всі необхідні для отримання ідеального розчину пропорції завжди вказуються виробником безпосередньо на упаковці.

Вирівнюємо стелю штукатуркою

Створення ідеально рівної поверхні відбувається двома, іноді трьома шарами розчину. Згладжування окремих дефектів відбувається локально, однак після їх обробки потрібно створити єдиний для поверхні шар. Якщо перепадів досить багато, то штукатурка стелі під фарбування своїми руками відбувається з використанням малярної сітки. Вона надає більшу міцність і запобігає появі тріщин. Також якщо поверхня має значні перепади (більше двох сантиметрів), то штукатурка стелі відбувається по маяках.

Для цього визначається рівнем найнижчий кут стелі і за допомогою натягнутого від нього шнура знаходиться найнижча точка стелі. З цього місця починається установка гіпсових маяків, які розміщуються по всій оброблюваної площі на відстані близько 20 см один від одного. Як тільки вони будуть встановлені, готовий розчин наносять між ними за допомогою шпателя. Вирівнювання розчину по маяках проводиться правилом, воно допомагає зняти надлишки мокрого розчину.

Після того, як нанесена між маяками суміш схопиться, потрібно провести так звану замывку мокрою губкою. Це допоможе підготувати поверхню до останнього етапу обробки та прибере невеликі залишки застиглого розчину. Поки штукатурка, нанесена на стелю залишається вологою, проводиться глянцевание поверхні широким шпателем. З його допомогою поверхню вигладжують до ідеального стану, поки вона не почне блищати. Усі робота закінчена!

Читайте також статті схожої тематики:

Вирівнювання стін штукатуркою без маяків;

Як штукатурити стіни новачкові.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг