Які є види внутрішньої обробки стін будинку

Внутрішня обробка стін є завершальним етапом обробки приміщень. До неї приступають тоді, коли основні будівельні заходи є досконалими, тобто був проведений монтаж будівельних комунікацій і мереж, підійшли до свого логічного кінця роботи над зовнішніми стінами будівлі і покрівлею, а також встановлені міжкімнатні перегородки.

Внутрішня обробка є досить важливим етапів будівництва будинку, так як саме від неї буде залежати не тільки затишок Вашого житла і його зовнішній вигляд, але також і комфорт проживання, а головне – сприятливий для здоров'я клімат в будинку. Саме з цієї причини дуже важливим є дотримання всіх правил і технології роботи з матеріалами, які застосовуються для обробки стін всередині приміщення, а також вибір якісних безпечних матеріалів. Знадобитися внутрішнє оздоблення стін може не тільки житла, яке було нещодавно побудований, і ще не використовувалося для проживання. Потребу у внутрішній обробці можуть і вдома, які послужили своїм господарям багато років, і тепер потребують капітального ремонту.

Покриттів при внутрішній обробці стін будинку наносити доведеться набагато більше, ніж при зовнішньої облицювання фасаду. Спочатку повинна проводитися чорнова обробка стін, коли готується геометрично правильна і міцна основа, яка стане згодом базисної поверхнею для нанесення декоративних завершальних покриттів. Таких покриттів на сьогоднішній день на ринку є безліч, наприклад:

 • різні фарби;
 • керамічна плита;
 • штукатурка, в тому числі і декоративна;
 • текстуроване покриття;
 • шпалери;
 • різні види стінових панелей.

Дуже важливо враховувати також і стан стін, і матеріал, з якого вони виготовляються.

Оздоблення стін: варіанти матеріалів

Для того щоб зробити оздоблення стін всередині цегляного будинку Вам можуть знадобитися такі матеріали:

 • вапняна штукатурка;
 • гіпсокартон, який встановлюється на профіль;
 • цементно-піщана штукатурка;
 • гіпсокартон, монтаж якого здійснюється на клей;
 • гіпсова штукатурка.

Обшивка гіпсокартоном є "сухим" способом вирівнювання площини, йому властива чистота та швидкість проведення робіт. Обштукатурювання і вирівнювання стін за допомогою шпаклівки називається "мокрим" способом підготовки поверхонь під подальшу обробку. Цей процес є досить матеріало - і трудомістким, при якому залишається багато бруду і пилу.

Оздоблення стін: варіанти оздоблювального матеріалу

Коли всі чорнові оздоблювальні роботи, нарешті закінчені, можна приступити до вибору оздоблювальних декоративних матеріалів для внутрішніх стін. Для початку слід чітко визначити, якими властивостями в приміщенні, в якому йде ремонт, повинні мати стіни, слід враховувати також і призначення самої кімнати. Потім, виходячи з особистих переваг, а також практичності матеріалів, слід вибрати все саме необхідне і приступити до роботи. Так які ж є варіанти обробки стін в будинку? Між якими декоративними оздоблювальними матеріалами потрібно вибирати?

До основних оздоблювальних матеріалів, які можуть включати в себе різноманітні варіанти оздоблення стін, відносяться:

 1. Кахель, він же - облицювальна керамічна плитка.
 2. Панелі листового, плиткового типу та набірні рейкові.
 3. Покриття для стін:
 • настінний лінолеум;
 • покриття з пробки;
 • вінілове покриття;
 • покриття для стін з текстилю;
 • декоративна штукатурка.
 1. Шпалери.
 2. Камінь природній та штучний.
 3. Обшивка вагонкою.
 4. Забарвлення стін.

Розглянуті вище варіанти обробки стін і що застосовуються з ними матеріали, є дуже різноманітними по своїй структурі, ціною, стилю, переваги для певних приміщень, фактурі, а також ступеня екологічності. Всі будівельні матеріали володіють своїми достоїнствами і недоліками. При більш детальному вивченні питання, враховуючи все це, кожен бажаючий зможе підібрати оптимальне поєднання необхідних йому властивостей до естетичності, а також затишку майбутнього приміщення.

Читайте також: Вирівнювання стелі штукатуркою своїми руками

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг