Як утеплити багатоповерховий будинок

Всі ми знайомі з мистецтвами музики, літератури, живопису, але мало хто здогадується, що утеплення будинків – це таке ж мистецтво, тільки зовсім іншого, скажімо так, прикладного напряму. Тут на перший план виступає майстерність будівельників, які майстерно підбирають матеріали для утеплення, монтують їх зі знанням справи, проводять додаткові штукатурні, косметичні роботи.

У цьому невеликому огляді ми поговоримо про утеплення багатоповерхових будинків – як про несправедливо спричинений мистецтві.

Зовнішнє або внутрішнє утеплення: яке ефективніше?

Як і будь-яке мистецтво, багатоповерхове утеплення або утеплення взагалі, має свою різноманітність. Так, розрізняють внутрішні та зовнішні роботи. Розберемося спочатку з внутрішніми роботами, де мінусів ми знайшли більше, ніж плюсів.

Отже, внутрішнє утеплення робиться не на фасаді будинку, а безпосередньо всередині квартири. Роботи ведуться безпосередньо в квартирі, тому перший плюс – це можливість зробити таке утеплення разом з ремонтом. Крім того, внутрішнє утеплення при певних навичках можна зробити і самому. Тут, як ми розуміємо, не потрібно жодного спеціального устаткування. Адже всі ми розуміємо, що самостійно без спеціальної підготовки та обмундирування зробити утеплювальні роботи на дев'ятому, наприклад, поверсі просто неможливо.

І ще одна перевага – кімната з таким утепленням нагрівається швидше. В принципі, це і все переваги внутрішніх робота з утеплення квартир. А от мінусів набагато більше:

 • більш швидке охолодження приміщення в нічний час доби;
 • ремонтні роботи ведуться по всіх кімнатах, тому на час ремонту сім'ї необхідно шукати собі тимчасове житло;
 • стіни постійно промерзають взимку, тому що немає віддачі тепла з внутрішніх приміщень, відповідно – менша зносостійкість стін, менша довговічність;
 • уникнути утворення вологи на стінах практично не вдається;
 • тому незабаром уникнути появи цвілі або грибка, напевно, також не вдасться;
 • обов'язково додаткові витрати на вентиляцію – без неї ніяк не обійтися.

Як бачимо, внутрішньо утеплення, в цілому, не виправдовує своїх очікувань. Однак, як ми вже сказали, що такі роботи – це справжнє мистецтво. Тому в Україні можна зустріти ряд квартир, в яких внутрішні оздоблювальні утеплювальні роботи цілком «працюють» на сім'ю – ніяких руйнувань, тепло цілу зиму.

Зовнішнє утеплення квартир: основні особливості

Отже, переходимо до зовнішніх утеплительным робіт, які ще називають утепленням фасадів будинків. Тут, як ми розуміємо, роботи ведуться зовні. Тому першим недоліком можна вважати те, що подібні роботи самостійно не зробиш. Для роботи на висоті необхідно спеціальне спорядження, спеціальне обладнання, певні навики – бути майстром і професіоналом своєї справи.

ось де справжнє мистецтво – утеплювати квартири багатоповерхових будинків на такій небезпечній, екстремальної висоті. Крім того, ще одним недоліків можна вважати меншу ступінь прогреваемости квартири. Однак цілий ряд плюсів нівелює всі ці незначні мінуси:

 • зовнішнє утеплення дозволяє довше зберігати тепло усередині приміщення;
 • у квартирі постійно буде стабільні температурні показники;
 • у панельних будинках можна домогтися проблеми герметичності швів, що не можна зробити внутрішніми утеплительными роботами;
 • крім цього зовнішній шар теплоізоляції, штукатурки та інших матеріалів створює додатковий бар'єр на шляху різних зовнішніх факторів;
 • як наслідок – велика зносостійкість стін, велика довговічність.

Проте ми забули сказати про ще один, скажімо так, нестачі. Утеплення фасадів називається ще точковим, так як в багатоповерховому будинку зазвичай утеплюється одна квартира або ж дві поспіль – по-сусідськи. Навряд чи сотні квартир у будинку одночасно погодяться на ремонтні роботи. Таке точкове утеплення можна пошкодити всьому будинку в цілому – на стику утеплювача і звичайної стіни будинку можуть з'явитися тріщини. Або ж з'являється, як кажуть сусіди багатьох «утеплившихся», волога і відповідно цвіль.

Однак, як ми вже сказали, утеплення квартир в будинках з кількома поверхами – це справжнє мистецтво. Тому сучасні будівельники кожен рік придумуються нові, вдосконалені утеплювальні технології. В результаті ніяких тріщин, ніяких утворень вологи.

Матеріали, що використовуються у утеплювальних роботах

В принципі, правильний підбір матеріалів – це також мистецтво і професіоналізм. Адже будівельнику необхідно оцінити ситуацію в цілому, так як вдома у нашій країні різні, навіть ті, які будувалися в один час і по одному плану.

Зазвичай в якості таких матеріалів виступають пінопласт або мінеральна вата. Можна навести цілий ряд плюсів і мінусів таких утеплювачів, кожен з них по-своєму гарний. Наприклад, пінопласт – більш простий матеріал в монтажі. Мінеральна вата в деяких випадках володіє великими теплоізоляційними якостями.

В цьому і полягає професіоналізм майстра: підібрати правильні матеріали, вибрати правильну стратегію ремонтних робіт – і все це зробити якісно, надійно та на багато років. Адже повторюємо, що утеплення фасадів будинків – це точно таке ж мистецтво, як література, музика і живопис.

Так само читайте нашу попередню статтю: Чим утеплити будинок або квартиру

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг