Будуємо піч з цегли своїми руками

Часто власники приватних будинків, навіть у газифікованих населених пунктах, воліють користуватися опалювально-варильної цегляної піччю, створеної вручну. Вона економна, і можна сказати «всеїдна», адже розпалювати вогонь можна всім, що горить – заготовленими дровами, гілками старих зрізаних дерев, купленими палетами (паливними гранулами).

Для невеликих дачних будиночків, якими користуються тільки в теплу пору, досить побудувати компактну цегляну піч для приготування їжі. Тим, хто віддає перевагу готувати на газі чи електриці, але бажає заощадити на опаленні, краще побудувати невеликий камін в центрі кімнати. Ну а для будинків, де проживає велика сім'я, ідеальним стане створення масивної варильної печі з лежанкою та опалювальними відводами.

Вибір оптимального місця для будівництва цегляної печі

Затишний камін, велика піч із лежанкою або компактна варильна поверхня можуть розташовуватися посередині основний кімнати будинку, так і бути вмонтовані в стіну або розташовуватися біля неї. Головне пам'ятати, що:

  • Цегляна піч є архітектурним елементом, який відіграє вирішальну роль у створенні інтер'єру. З її допомогою легко розділити велику кімнату на кілька комфортних зон;
  • Не варто будувати біля зовнішньої несучої стіни – вона буде дуже швидко вихолоджують, а значить очікуваний ефект від її використання буде сильно занижений;
  • Вбудована конструкція не повинна безпосередньо стикатися зі стінами і несучими балками покрівлі. Між ними має бути відстань, заповнене термоізоляційними матеріалами;

І саме важливе, якщо у Вас немає досвіду і можливості запросити досвідченого майстра, то робите кладку печі у відповідності з обраною схемою. Зміна положення навіть одного цегли може призвести до зниження ККД і безпеки.

Що потрібно, щоб скласти піч з цегли своїми руками?

Для того щоб швидко завершити будівництво печі з цегли, потрібно ретельно підготуватися: закупити необхідні матеріали і обзавестися потрібним інструментом.

Отже, Вам знадобиться стандартний набір елементів для цегляної печі:

  • Засувка для димоходу;
  • Решітка колосника;
  • Дверцята для піддувала;
  • Конфорка з декількох кілець;
  • Дверцята для топки;
  • Варильна панель;
  • Дверцят для очищення;

Також при необхідності потрібно докупити духовку і водяний бак для нагріву.

З будівельних матеріалів знадобиться шамотна і червоний вогнетривка цегла. Суміш для створення розчину краще купити готову або, як варіант, зробити її за рецептом з інтернету. Зазвичай вони є у вільному доступі на сайтах, де можна скачати різні схеми і покрокову інструкцію кладки.

Як побудувати фундамент для цегляної печі в приватному будинку

Досвідчені майстри і прийняті стандарти рекомендують для важких конструкцій, складених з більш ніж 500 цегли, створювати надійний фундамент. Для цього у відкритому грунті викопується півметрова яма, на дні якої створюється подушка з двох шарів – піску і щебеню. Вона може займати до половини отливаемого фундаменту. Далі будується опалубка, яка піднімається вище рівня підлоги приблизно на 10 див. Утворилося простір заливається бетоном, якому потрібно дати час для повного висихання. Аби плита не тріскалася, краще періодично змочувати її водою.

Як варіант, для невеликих цегляних печей в ролі фундаменту може виступати міцна металева плита з відповідною теплоізоляцією. Зазвичай її укладають на перетині бетонних стрічок фундаменту будинку, що проходять під внутрішніми стінами. Але варто пам'ятати, що до інших фрагментів підстави будівлі має бути не менше 1200 див.


Читайте також: Тенденції будівництва в 2017 році

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг