Чи варто утеплювати будинок з газобетонних блоків

Багато сучасні будинки житлового типу та інші споруди будуються з газобетонних матеріалів. В цілому, цей матеріал вже заздалегідь володіє всіма необхідними якостями – дуже гарними теплоізоляційними якостями, він досить паропроникний. Саме тому виникає дилема – чи варто взагалі утеплювати таку споруду?

У цьому невеликому огляді ми спробуємо позначити всі «за і проти» такого виду утеплювальних робіт.

Основні особливості утеплення газобетонних споруд

Газобетонні плити – це матеріал досить новий у нашій країні. У Європі, наприклад, за допомогою таких конструкцій споруджують будинки вже близько сімдесяти років. Основна особливість таких плит – це їх легкість установки, відносно мала вартість. Крім цього в конструкції таких плит передбачаються спеціальні повітряні пори, які гарантують хороше збереження тепла в зимовий період.

Саме завдяки такій непоганий теплоємності газобетону і виникає сумнів – чи варто взагалі додатково утеплювати таку споруду? Однак спершу розберемося з наступними факторами:

  • необхідно обов'язково погоджуватися з кліматичними умовами регіону;
  • також важлива товщина використовуваного матеріалу і його щільність;
  • актуальне також питання міжблокових швів – з яких матеріалів вони і яка їхня товщина.

Тому доцільно думати про утеплювальних робіт у момент зведення будівлі. Наприклад, візьмемо таку ситуацію. Будівельники зводять для вас приватний будинок, використовуючи для стикування газобетонних блоків звичайний цемент. При цьому вони використовують досить великі, товсті шви. При такій кладці буду створюватися так звані «пояса холоду», які згодом пропускають всередину будинку холод, а назовні – тепло.

Ідеальним варіантом встановлення бетонних плит буде монтаж їх на спеціальний клей. При цьому слід обов'язково дотримуватися максимальну шовную товщину – вона не повинна перевищувати двох-трьох міліметрів.

В яких ситуаціях потрібно утеплення будинку з газобетонних плит?

З усього вищесказаного ми можемо з упевненістю говорити, що утеплення такої споруди в деяких випадках необхідно. Отже, перерахуємо основні ситуації:

  • утеплення необхідно в тому випадку, якщо при спорудженні будівлі використовувався матеріал високої щільності (наприклад, матеріал D500);
  • якщо товщина газобетонних матеріалів дуже маленька – менше трьохсот міліметрів;
  • якщо при будівництві споруди була використана технологія наповнення каркасних конструкцій плитами їх газобетону;
  • як вже говорилося вище, утеплення актуально в ситуаціях, коли при будівництві були допущені дуже товсті шви;
  • ну і звичайно, коли при будівництві будівлі використовувався звичайний цемент, а не спеціальні клейові матеріали для зчеплення газобетонних блоків.

В цілому, ми бачимо, що ситуацій утеплення газобетонної споруди досить багато. Плюс слід враховувати і те, про що говорилося вище – кліматичну зону свого регіону. Може бути, десь на півдні України таке утеплення буде дійсно недоцільним. А от у північних областях країни буде як не можна до речі.

Не варто забувати, що і в даному випадку можна використовувати різні тактики утеплення – зовнішнє або внутрішнє. Можна застосовувати також основні утеплювальні матеріали – мінеральну вату або класичний пінопласт.

Однак варто відразу зазначити, що внутрішнє утеплення не рекомендують практично всі фахівці. При такому типі утеплювальних робіт є ризик, що волога буде збиратися в більшій мірі. Тому при можливості зовнішнього облицювання будівлі теплоізоляцією – краще зупинитися на такому варіанті.

Що стосується мінеральної вати або пінопласту – тут вже рішення особисто за вами. Кожен з цих матеріалів володіє поруч істотних плюсів, але і недоліків. Мінеральна вата, наприклад, відноситься до матеріалів особливо «дихаючим». Тобто при утепленні споруди таким способом гарантується краща вентиляція. У разі пінопласту такого ефекту не вийде – необхідно буде встановлювати додаткову вентиляційну систему.

Всі роботи, в цілому, не відрізняються від класичного утеплення будівель з цегли або дерева.

Так само читайте нашу попередню статтю: Технологія кладки облицювальної цегли

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг