Шпаклівка стін під шпалери: все, що потрібно знати

Кожен знає, що перед тим, як приступити до декоративного оформлення, потрібно привести всі поверхні в належний стан – зробити їх рівними і гладкими. Тоді паперові або тканинні покриття ляжуть ідеально, збігаючись візерунком по лінії стику. Однак процес шпаклювання стін під шпалери - справа досить складна, яка потребує досвіду. Втім, якщо ви нікуди не поспішаєте – можете спробувати вирівняти їх самостійно.

Шпаклівка стін під шпалери своїми руками

Отже, насамперед потрібно очистити оброблювану поверхню від бруду, масляних плям, пилу і грудок штукатурки. Невеликі дефекти, такі як дрібні тріщини і ямки будь шпаклівка для стін під шпалери закриє самостійно. А ось більш серйозні нерівності краще вирівняти за допомогою штукатурки або самостійно приготовленого цементно-піщаного розчину.

Після цього, застеливши непотрібними газетами або поліетиленом підлогу, можна приступати до замішування розчину. Кращим рішенням стане купівля в будівельному магазині сухої суміші промислового виробництва – це заощадить Ваші гроші і час. Яку саме шпаклівку купити для стін під шпалери - вирішуйте самостійно. Кожна з них має власні переваги та недоліки. Одна має дезінфікуючу дію і не дає поширюватися цвілі і грибів, але коштує досить дорого. Інша, більш доступна, може зажадати додаткового просіювання через ситечко, що дозволить уникнути утворення великих фракцій у розчині.

Ось все що потрібно для приготування будь-якої вибраної Вами шпаклівки для стін під шпалери:

  • Відро чи будь-яка інша ємність для замішування розчину
  • Готова суха суміш
  • Будівельний міксер або потужна дриль зі спеціальним віночком
  • Вода

Як бачите, інструментів і матеріалів, необхідних для шпаклювання стін під шпалери, не так багато. Так що кінцевий результат залежить зовсім не від того, що Ви використовували для роботи, а від того, наскільки акуратно вона була виконана.

Після приготування розчину, відповідно до інструкції, зазначеної на упаковці, новачкам можна пробувати освоїти ази того, як правильно шпаклювати стіни під шпалери. Для цього варто запросити досвідченого майстра, який розповість всі секрети майстерності, ну а якщо впевненості у власних силах вистачає, то достатньо буде і інформації з інтернету.

Шпаклівка стін під шпалери своїми руками: покрокова інструкція

Отже, для нанесення розчину нам знадобиться два шпателя – один широкий для роботи і другий маленький, щоб набирати шпаклівку з відра. Досвідчений майстер ніколи не наносить розчин на всю ширину інструменту, тому, як знає, що достатньо мати небольшою кількість, займає приблизно 15-20 сантиметрів завширшки. Оптимальний зазор між шпателем і оброблюваною поверхнею утворюється під кутом 20-30 градусів. Технологія шпаклювання стін під шпалери передбачає початок робіт з лівої сторони для правшів. Так перший шар розчину буде внапуск закриватися наступним шаром праворуч. Це дозволить добитися ідеально рівної і гладкої поверхні.

Як наносити шпаклівку на стіну безпосередньо під шпалери

Перший шар завжди має смуги і, немає ніякого сенсу з ними боротися – вони будуть прибрані на другому етапі роботи. Після того, як розчин просохне (приблизно через дванадцять годин), поверхню потрібно буде гарненько зашкурити дрібним наждачним папером. Важливо обробити всю поверхню і затерти на ній усі горбки й нерівності, після чого її повністю прогрунтувати.

Висохлу знову стіну починаємо шпаклювати шпаклівкою під шпалери заново. Потрібно тільки враховувати, що другий шар має бути мінімум в два рази тонше, не більше 1,5 мм завтовшки. Другий шар є завершальним, тому після остаточного висихання потрібно зачистити і просочити грунтовкою.

Так само вам можуть бути корисні наступний статті: 

Як штукатурити стіни новачкові;

Правильне армування стіни під штукатурку;

Вирівнювання стін штукатуркою без маяків.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг