Правила обробки газобетону

Оздоблення: головні правила

Оздоблення – важливий і обов'язковий етап будівництва з застосуванням газобетонних блоків. Цей матеріал відрізняє висока паропроникність. Тому дощ і сніг можуть намочити зовнішні шари стін, залишити на поверхні некрасиві розводи та плями.

Оздоблення будинку з газобетону - основні види

В залежності від місця проведення робіт розрізняються:

  • внутрішня оздоблення;
  • зовнішня обробка газобетону.

Обидва види обробки стін з газобетону відрізняються великою різноманітністю, що дозволяє втілити в життя найсміливіші дизайнерські рішення.

Кращі матеріали для зовнішньої обробки газобетону

Якщо для зведення стін застосовувався газобетон, зовнішня обробка на наступних етапах покликана забезпечити вільну дифузію водяної пари з приміщення назовні. Це головне і, мабуть, єдина вимога.

Що стосується вибору матеріалів, то він надзвичайно великий і різноманітний. Найбільш популярними є:

  • Облицювання сайдингом або вагонкою за умови встановлення системи вентильованого фасаду.
  • Облицювання цеглою з зазором 30-40 мм між кладкою і лицювальним шаром.
  • Тонокслойная штукатурка з застосуванням спеціальних сумішей для газобетону.
  • Фарбування текстурними пароницаемыми фарбами, які дозволяють одержати на поверхні різноманітні рельєфи – «мокрий шовк», «оксамит», коркове або кам'яне покриття.

Важливо! Якщо будинок побудований з газобетону, то не слід вибирати в якості зовнішньої обробки звичні цементно-піщані розчини, а також фарби, які утворюють після висихання плівку.

Оздоблювальні роботи слід проводити після ретельної просушки будинку, тому якщо будівництво було влітку, то з їх проведенням краще почекати до весни.

Оздоблення всередині – який матеріал віддати перевагу?

Внутрішня обробка повинна відповідати відразу декільком вимогам. Вона повинна бути красивою, безпечної для здоров'я та економічно вигідною. «Правильна» обробка є одним з ключових факторів, що сприяють створенню оптимального мікроклімату в приміщенні.

При виборі матеріалу слід керуватися тим же критерієм, що і для зовнішньої обробки – здатність матеріалу пропускати пар. На сучасному ринку в широкому асортименті представлено спеціальні розчини, плівки, шпаклівки та штукатурки.

Досвідчені будівельники і «досвідчені» домовласники на численних форумах в один голос радять обшивати будинок зсередини гіпсокартоном. Таке рішення дозволить значно скоротити час опоряджувальних робіт без шкоди для якості.

Також ви можете прочитати нашу статтю на тему: Які характеристики стін з газобетону

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг