Чому краще побудувати будинок з цегли?

З чого будувати будинок? Це питання неминуче постає на самому ранньому етапі планування майбутнього будівництва. При цьому такий матеріал як цегла завжди розглядається в якості одного з варіантів. Чому?

Цегла цеглі ворожнечу

Проте, вибираючи для зведення стін такий матеріал як цегла, слід пам'ятати, що існують різні види цегли. Вони можуть значно відрізнятися один від одного по ціні, характеристикам міцності, вогнестійкості та теплопровідності.

  • Силікатна – найпопулярніший цегла. Виробляється з суміші піску і вапна. Його серйозними недоліками є недостатньо високі жаро - і водостійкість.
  • Керамічний – може бути рядовим або особовими, в залежності від цільового призначення. Володіє винятковою міцністю, яка в такий різновиди керамічної цегли як клінкерна може досягати М1000.
  • Шамотна – вогнетривка цегла, який виготовляється із спеціальної білої глини з високим вмістом оксиду алюмінію. Здатний витримувати температуру до 800 градусів.

Крім того розрізняють повнотілі і порожнисті цегла, різниця між якими полягає в наявності порожнистих осередків. Перші – більш міцні, другі – більш дешеві.

Цегла або газобетон?

Ні для кого не секрет, що сьогодні дуже популярним матеріалом є газобетон. Він однозначно виграє у цегли за такими важливими показниками, як ціна і простота в роботі.

У той час як на стороні цегли – міцність, перевірена століттями. Будинок з цегли цілком може стати тим самим родовим гніздом, яке передається з покоління в покоління. До того виглядає цегляний будинок дуже красиво і респектабельно, роблячи необов'язковою зовнішню обробку стін.

Тому багато майбутні домовласники вибирають цеглу для свого будинку, незважаючи на більш високу вартість і більш тривалий термін, необхідний для усадки. Вони слідують генетичної пам'яті, яка всупереч приписам скляно-бетонного моди наказує жити в міцному і ґрунтовного будинку, якому не страшні ні мороз, ні пожежа, ні жук дереві.

Трохи історії…

Обпалена цегла – один з найдавніших будівельних матеріалів. В Єгипті археологи виявили споруди з цегли, вік яких датується 2-3 століттям до н. е. Будували будинки з цегли і в Стародавній Греції, і в Стародавньому Римі.

На вітчизняних теренах перші цегляні споруди з'явилися в 15 столітті.

Єдиний стандарт для цеглини був прийнятий в 1927 році. Згідно нього «зразковим» вважається цегла розміри 250х120х65 мм. Він називається одинарним. Також виготовляють полуторні і подвійні цеглини.

Лідер по довговічності

Цегляні будинки, складені в 2,5 цегли, займають почесну пальму першості за термінами експлуатації. Будівельні нормативи відводять їм термін життя до 150 років.

Будівлі, товщина стін яких менше 2,5 цегли, згідно з нормативними термінами експлуатації, можуть з успіхом експлуатуватися 125 років.

Для порівняння будинку із шлакобетонних плит і їх «родичів» має терміном життя 90-100 років.

Проте слід пам'ятати, що ці числа досить умовні і можуть мінятися як більшу, так і у меншу сторону в залежності від якості матеріалу, особливостей будівництва і умов експлуатації.

Бездоганна міцність

У наш час, заклопотане енергозбереженням, дуже часто забувають про таку важливу характеристику, як міцність. Це головна властивість цегли, завдяки якому він цінується так високо.

Міцністю називається властивість матеріалу чинити опір руйнуванню. Якщо мова йде про цеглі, то вона може бути різною і позначається буквою М.

Так, маркування М125 означає, що цей матеріал здатний витримувати навантаження до 125 кг На 1 кв. див.

В будівництві заміських будинків і котеджів найбільш поширений цегла марки М100. Для багатоповерхового будівництва пропонується використовувати цегла марки не нижче М150.

Читайте також: Які є види черепиці

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг