Відмінності між тротуарною плиткою і бруківкою

Відмінності між тротуарною плиткою і бруківкою

Коли люди задаються питанням, який матеріал підібрати, щоб прокласти доріжку, вони постають перед вибором - їм доводиться вибирати або бруківку або тротуарну плитку. Варто зауважити, що обидва варіанти мають свої плюси, мінуси і особливості, тому, щоб зробити правильний вибір, потрібно мати уявлення про їх відмінності. В основному, відмінності полягають в матеріалі, бо сам процес їх укладання схожий. Отже, давайте ж нарешті дізнаємося більше про цих двох матеріалах і ближче познайомимося з ними.

Тротуарна плитка
Плюси:

 1. Велика зносостійкість, яка досягається шляхом застосування вібролиття;
 2. Плитка легко вкладається;
 3. Цінова доступність;
 4. Висока морозостійкість;
 5. Довговічність;
 6. Безліч варіацій форм і кольорів, що дозволяє створювати красиві візерунки;
 7. Не перегрівається в спеку.

Мінуси:

 1. Витримує менше механічних навантажень;
 2. Слизька поверхня під час морозів - утворює слизькі поверхні, по яким небезпечно ходити, якщо не вживати запобіжних заходів;
 3. Вбирання вологи - при різкому зниженні температури повітря, що може викликати руйнування конструкції виробу зсередини.

Бруківка
Плюси:

 • Великий термін експлуатації;
 • Екологічність;
 • Стійкість до механічних навантажень.

Мінуси:

 • Висока вартість.

Так у чому ж заключаються головні відмінності бруківки від плитки? Мабуть, саме основне, що можна виділити, - це форма і розмір. Бруківка в основному набагато товща плитки, а особливість її форми полягає в тому, що висота пропорційна з довжиною та шириною, що дозволяє отримати підвищену міцність. Ще однією відмінністю між ними вважається ціна. Бруківка набагато дорожче плитки і виглядає вона більш естетичніше і солідніше на вашій ділянці. Дорожче вона тому, що виконана якісно, володіє надійністю і високою стійкістю. Плитка - це недорогий і міцний матеріал, з хорошим співвідношенням ціни та якості, вона найчастіше застосовується, якщо необхідно викладати значну площу, а фінанси обмежені. Вона ідеально підходить для садів, площадок навколо кафе або барбекю. Бруківка ж це більш міцний матеріал, який вкладається, наприклад, поруч з торговими центрами. Виходьте зі своїх бажань і планів, тоді ви зможете точно підібрати будівельний матеріал під власні потреби.

Читайте також: Як укладати композитну черепицю.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг