Чим відрізняється автоклавний та неавтоклавний газоблок

Збираючись будувати будинок з допомогою газобетонних матеріалів, можна зустрітися з деякими труднощами. Виявляється, в сучасному будівництві розрізняються кілька видів такого матеріалу. Наступний невеликий огляд дозволить вам розібратися, які ж різновиди даного матеріалу існують, який варіант найбільш підходящий для будівництва будь-яких будівель.

Розбираємося з термінологією

Отже, для початку варто розібратися в тих термінах, які широко використовуються у професійній будівельної середовищі. Найбільш поширені терміни – це чарункова структура, пінобетон, матеріал неавтоклавний і автоклавний.

Ніздрюватий бетон – назва загальне, це матеріали легкого типу, в структурі яких передбачені спеціальні пори. Ці пори (тобто комірки) дають матеріалу ряд фізичних переваг, наприклад, хороші властивості до теплоізоляції. Газобетони і пінобетони – це матеріал за способом утворення таких от маленьких (в деяких випадках великих).

Автоклавні та неавтоклавні – це поділ за способом твердіння. Для автоклавного вибирається  середа пара дуже насиченого, де тиск регулюється на рівні вище навколишнього, атмосферного. Матеріали типу неавтоклавного йдуть по іншому шляху затвердіння. Шлях цей – це цілком собі природні умови, де використовується або електричний нагрів матеріалу, або ж середовище того ж насиченого пара, але тільки вже в стандартних умовах нормального тиску.

Кілька слів про автоклавуванні

У цьому огляді нас цікавить саме параметр затвердіння газобетонних матеріалів. І щоб не дублювати зовсім протилежні характеристики, ми зупинимося на одному способі – це спосіб автоклавного твердіння.

За допомогою автоклавування в результаті виходить матеріал з винятковими характеристиками, вони просто неможливі при утворенні в нормальному середовищі. Газобетон при автоклавуванні поміщається в спеціальні капсули з металу – і там пропарюється при високому тиску (близько дванадцяти атм.) і при дуже високій температурі (близько ста дев'яноста градусів).

Може здатися, що автоклавування – це просто технологія, щоб прискорити поточні процеси бетонного затвердіння. Проте тут зовсім інший зміст. При такому процес відбуваються необхідні зміни вже на молекулярному рівні газобетону, тому можна сміливо говорити про освіту абсолютно нового каменю – тоберморіта з винятковими і унікальними властивостями.

Іншими словами при автоклавуванні ми отримуємо абсолютно новий, штучно створений камінь з прекрасними характеристиками та властивостями. При неавтоклавному затвердінні ми отримуємо лише застиглу суміш бетону.

Автоклавний газобетон: ряд переваг і основних властивостей

Перша важлива характеристика– це постійна стабільність якості. Адже щоб виготовити газобетон такого рівня, необхідно спеціальне обладнання, яке контролює одночасно десятки процесів. В кустарних умовах з допомогою рук людини виготовити автоклавний газобетон неможливо. На підприємствах сучасного типу близько дев'яноста п'яти відсотків виробництва такого матеріалу автоматизовано. В результаті – покупець виходить гарантовано якісний газобетон.

Може здатися на перший погляд, що таке виробництво – це величезні кошти, вкладені в сучасне обладнання, дуже трудомістка і т. д. Відповідно, багато хто подумає, що це безпосередньо впливає на ціну матеріалу. Проте подумайте – тут ви купуєте дійсно якісний матеріал, а в разі неавтоклавного – як пощастить.

Таке виключне властивість газобетону автоклавного типу – це його міцність. Тут вибір досить великий, найпопулярніші «марки» газобетону по щільності – це  різновиди D500 і D600. Причому вони відрізняються високим класом міцності – B2.5 і B3.5. Неавтоклавні матеріали похвалитися такою міцністю абсолютно не можуть. У кращому випадку пощастить – і ви зможете придбати матеріал класу міцності максимум B2. Цікаво, що неавтоклавних газобетонів з плотностными характеристиками нижче D600 взагалі немає на ринку. Виробляти їх недоцільно, так як у них абсолютно відсутній параметр міцності.

Ще одна перевага автоклавного матеріалу – це можливість легкого і надійного кріплення на нього різних об'єктів. Причому це можуть бути не тільки шафи або полички в будинку, але і більш серйозні і вагові об'єкти як бойлер або кондиціонер.

Не варто забувати й про екологічні параметри, так як з чим з чим, а з ними доводиться перебувати мало не все життя. Автоклавний газобетон – найбільш безпечний матеріал в екологічному плані для зведення житлових будинків. Його екологічні якості порівнянні з дерев'яними спорудами. Так як він зроблений із сировини натурального, мінерального, то і ніякого гниття і утворення цвілі не з'являється ні при яких умовах.

І звичайно ж, автоклавний матеріал здатний до більшої і кращої теплоізоляції. Наведемо невеликий приклад. Для нормального підтримання теплоти в будинку неавтоклавного матеріалу необхідно близько шістдесяти сантиметрів і щільністю не менш D700. У випадку ж з автоклавним цілком вистачить плит товщиною близько сорока сантиметрів щільністю D500.

Отже, підведемо невеликий підсумок:

  • виняткові і досконалі властивості фізичного характеру;
  • даний матеріал – це завжди стабільна якість;
  • велика міцність, причому вага його значно знижується;
  • виняткова екологічна безпека.

Не варто думати, що будівництво з використанням матеріалу різновиди неавтоклавной буде коштувати вам набагато менше коштів. По-перше, його потрібно набагато більше (з-за слабкої міцності і щільності). По-друге, теплоізоляція в такому матеріалі нижче. В результаті – великі витрати на опалення в майбутньому. Ну і по-третє, менш надійна якість, як ми говорили – як пощастить.

Так само читайте нашу попередню статтю: Дворівнева система вентильованого фасаду

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг