Мінеральна вата - застава тепла і затишку в домі

Ні для кого вже не секрет, що сьогодні утеплений будинок – це гарантія того, що ви будете круглу зиму і інші холодні періоди року перебувати в постійному теплі, а головне – економити пристойні гроші. Погодьтеся, останні підвищення тарифів як-то зовсім не обнадіюють – за опалення доведеться платити мінімум в два рази більше.

Таким чином, краще, на що може зважитися кожен житель України – це утеплити свій будинок, квартиру. Можливо, власники підприємств, офісних будівель і т. д. теж захочуть платити менше, а своїм підлеглим дати всі необхідні умови. Тому в цьому невеликому огляді ми постараємося з'ясувати, які утеплювачі для будинків і квартир бувають, які з них краще, що дешевше і вигідніше.

Теплоізоляція в будинку: на що звертати першочергову увагу

При виборі будь-якої продукції ми координуємо своє рішення з чисто зовнішніми обставинами. Наприклад, вибираючи меблі в будинок, ми розраховуємо всі розмірні особливості нашої кімнати, плануємо, куди краще поставити диван або шафа – до вікна або ближче до дверей. Також і з утеплительными матеріалами – потрібно чітко розуміти, на що звертати увагу:

 • насамперед акцентувати увагу слід на те, яка ж частина будівлі буде утеплятися – фасад вашого будинку або квартири, стіни, підлогу або ж ви вирішили утеплити віконні прорізи або фундамент;
 • якщо утеплюється основне для квартир і будинків – стіни – то тут необхідно враховувати наступні параметри: матеріал стін (цегла, бетон, дерево), їх товщину, а також фасадочную обробку;
 • у випадку утеплення підлоги слід чітко визначитися з типом покриття і відповідно йому вибрати провідну в цьому напрямку технологію утеплення;
 • при утеплювальних робіт на покрівлі враховується її будова і особливості конструкції;
 • актуальний для всіх питання – це цінове питання, яким також не слід нехтувати (не завжди найдорожче – це саме якісне).

Що стосується останнього пункту, то справедливо і наступне – не слід купувати матеріали сумнівної якості сумнівного виробника. Обов'язково кожен вид матеріалів повинен підтверджувати своє виробництво, свою екологічну безпеку спеціальними сертифікатами. З досвіду відомо, що українці, які хотіли заощадити якомога більше грошей на утеплювачі, згодом глибоко каялися в такому рішенні. Надмірна економія в даному випадку загрожує глибокими наслідками. Через один сезон всі роботи по утепленню, наприклад, фасаду будівлі можуть звестися нанівець – і тоді можна виявитися, що називається, біля розбитого корита.

Основні різновиди сучасної теплоізоляції

Отже, настав час поговорити про самому основному – які ж типи ізоляційних матеріалів зараз найбільш актуальні, які найбільш вигідні з точки зору фінансів (без шкоди якості).

Перерахуємо основні типи ізоляції в сучасному будівництві:

 • пінопластові матеріали;
 • утеплювач целюлозного типу (так звана ековата);
 • мінеральна вата;
 • спеціалізована брендовий теплоізоляція.

Почнемо з самого популярного на сьогоднішній день виду утеплення – це пінополістирол, який ми називаємо більш простим словом – пінопласт. В цілому, цей матеріал найбільш універсальний. Тобто те, про що ми говорили вище (визначитися з місцем утеплювальних робіт), для пінопласту не проблема – він однаково підходить і до утеплення фасадів, і до утеплительным фундаментних робіт і т. д. Проте тут є один нюанс – обов'язково слід купувати пінопласт певної, конкретної щільності. Тобто для різного виду робота актуальний матеріал різних плотностных характеристик.

Трохи вище ми практично сказали ось що – пінопласт і пінополістирол речі однакові. Однак це не зовсім так. У сучасному будівництві, утеплювальних роботах дуже часто вибирають саме пінополістирол, причому екструдований. На відміну від класичного пінопласту, з яким ми звикли мати справу в побуті, такий тип утеплювача відрізняється кращими якостями. Основна перевага його – це більш щільна, більш однорідна внутрішня структура. Саме тому екструдований пінополістирол в кращій ступеня справляється з серйозними навантаженнями. І саме тому він дуже популярний утеплення підлоги.

Скажемо кілька слів про іншому утеплювачі – це спеціальна ековата, целюлозний матеріал, що використовується в сучасних будинках. За структурою такий матеріал дуже розсипчастий, тому ековату найчастіше використовують для утеплювальних робіт у важкодоступних місцях – різні щілини, віконні прорізи і т. д. Є один мінус в утепленні таким матеріалом. Для ековати необхідно спеціальне обладнання, а це – додаткові витрати. Причому не у всіх будівельних компаніях такі агрегати є в наявності.

Крім стандартних і класичних варіантів сучасні виробники пропонують свої, брендові утеплювачі на основі різних матеріалів:

 • широко відома теплоізоляція Isover: це матеріали різної щільності, різної структури, виробник пропонує різні «моделі» теплоізоляційних матеріалів для утеплення покрівель, підлог, стін і фасадів будинків, пропонуються також матеріали для звукової захисту будинку (спеціальні скловолокнисті матеріали);
 • також популярний утеплювач Rockwool: це теплоізоляція на основі базальту, застосовується в утепленні різних типів стін, вентильованих фасадів, теплоізоляції можуть утеплятися покрівлі, підлоги і віконні прорізи;
 • непогано зарекомендував себе утеплювач рулонного типу Knauf Insulation – прекрасний матеріал, відмінно справляється зі своїми завданнями в ненавантажених будівлях і спорудах.

В принципі, ми перерахували основних виробників сучасних теплоізоляційних матеріалів. А взагалі на ринку можна знайти ще з десяток надійних та якісних брендів. Що стосується ціни на такий тип утеплення – то вона завжди різна. Тому щось конкретне і загальне говорити важко – є дорогі бренди, є дешевші. Знову-таки, цінової питання також залежить і від типу утеплення, особливостей будівлі.

Мінеральна вата: ціна тепла і затишку в домі

Даний матеріал ми винесли в окремий підзаголовок, так як саме мінеральну вату ми вважаємо найбільш прийнятним на сьогоднішній день видом утеплення. Це матеріал базальтового походження, добувають його з мінеральних природних матеріалів – тому за екологічну безпеку переживати не варто. Отже, перша гідність мінеральної вати – це екологічна безпека, гарантія здоров'я всіх знаходяться в утепленому приміщенні.

Але у даної теплоізоляції є й ряд інших переваг:

 • виняткова пожежобезпечність: вата мінерального типу не тільки не займається, але і перешкоджає поширенню вогню;
 • міцність: в характеристиках міцності вата виграє у багатьох своїх теплоізоляційних конкруентов, адже проводилися численні експерименти, де даний матеріал витримував навантаження в районі 45 кПа, також мінеральна вата не піддається деформуючим процесу з плином часу;
 • гідрофобність: у мінеральної вати, як і в кожної людини, також є фобії, головна з них – це боязнь води, тому вона вбирає в себе не більше одного відсотка на всю свою площу;
 • хімічна стійкість матеріалу: це ще одна незаперечна перевага вати, так як середовище всередині неї – хімічно пасивна, тому всілякі процеси в ній зводяться нанівець, найголовніший – корозійний процес – навіть і не починається;
 • додатково мінеральна вата володіє звукоізоляційними властивостями, тобто музиканту не потрібно буде одночасно обладнати свою квартиру або будинок і теплоізоляцією і звукоізоляцією.

Високий ступінь теплоізоляції досягається завдяки внутрішній структурі: у мінеральній ваті всередині знаходяться невеликі кульки повітря, в яких затримується надовго тепло. Порівняно з пінопластом – в рази краща теплостійкість і, відповідно, велика економія коштів взимку.

В плані ціни цей матеріал вважається дійсно одним з найбільш доступних, причому співвідношення ціни і якості – на самому високому рівні. В деяких випадках ціна вати може перевищувати вартість пінопластових матеріалів, однак перераховані якості і властивості – це найкращий аргумент на користь мінеральної вати для утеплення будинків та квартир.


Читайте також: Основи утеплення будинку

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг