Покрівля з керамічної черепиці: технологія монтажу

Щоб будинок був надійно захищений від несприятливих погодних умов, його потрібно забезпечити надійної покрівлею. Кращим рішенням такого завдання стане укладання керамічної плитки. Використання цього матеріалу має багатовікову історію, в ході якої технологія виготовлення плитки з глини удосконалювалася. Вона набувала поліпшені якості і на даний момент, не дивлячись на безліч сучасних аналогів, вважається одним з кращих покрівельних матеріалів.

Розрахунок витрат при укладанні керамічної черепиці своїми руками

Покрівельні роботи краще всього довірити професіоналам, які зроблять всі необхідні розрахунки, підготовчі роботи і саму кладку плитки. Однак, якщо Ви вирішили все зробити своїми руками, то краще попередньо ознайомитися з існуючими способами укладання керамічної черепиці.

Найголовніше при створенні надійної покрівлі & ndash; це точність розрахунку. Завдяки правильним вимірами можна порахувати кількість необхідного будматеріалу і, відповідно, величину майбутніх витрат.

Для цього потрібно знати:

  • довжину і ширину схилів даху з урахуванням майбутніх звисів;
  • кут нахилу кожного ската для визначення величини нахлеста при укладанні рядів покриття; 
  • корисну ширину обраної моделі м атеріала;

Величину нахлеста вираховують виходячи з кута нахилу кожного ската даху. Рекомендується при ухилі до 25; виробляти нахлест матеріалу в 10см., до 35 - 7,5 см, більше 45 - 4,5 см. Корисна ширина вказується виробником в інструкції по монтажу керамічної черепиці. Вона може відрізнятися в залежності від моделі плитки. Так можна розрахувати кількість потрібного матеріалу на квадратний метр. А після, знаючи ширину і довжину кожного ската, скільки його потрібно на всю площу даху.

Решетування покрівлі для монтажу керамічної черепиці

Вага плитки, виготовленої з обпаленої глини досить значний. На кожен квадратний метр даху може припадати до 70 кілограм покрівельного матеріалу. Тому технологія укладання керамічної черепиці вимагає створення потужної кроквяної системи. Зазвичай для неї використовуються дерев'яні бруси з розміром перетину 75х150мм. Зменшення кроку крокв сприяє збільшенню міцності конструкції. Обрешітку під плитку роблять з квадратних брусів, що мають розмір кожної сторони в 50мм. Бруси поміщаються горизонтально в кількості, що точно відповідає кількості рядів укладання, враховуючи і карнизний ряд.

Монтаж керамічної черепиці

Перед тим як приступити безпосередньо до укладання плитки, її рівномірно розподіляють по всій площі, щоб запобігти можливу деформацію кроквяної конструкції. Крім того, так полегшується процес роботи & ndash; весь необхідний матеріал відразу ж піднімається і знаходиться під рукою.

Для початку викладають нижній, що йде вздовж схилу ряд і верхній - уздовж коника. Покрівельний матеріал фіксують лише після вдалої розкладки і продовжують роботу, йдучи від низу до верху. В кінці виробляють обробку фронтонних і коникових деталей.

Під час покриття покрівлі важливо використовувати нержавіючі спеціальні кріплення & ndash; кляймери або оцинковані шурупи. А також не забувати про обов'язковий монтаж гідроізоляції і забезпечення вільної вентиляції. При дотриманні всіх технічних рекомендацій така покрівля здатна прослужити десятки років без потреби в регулярному ремонті і заміни елементів покриття.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як вибрати утеплювач для скатної покрівлі

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг