Яку покрівлю для дому краще вибрати

Надійність даху в більшості випадків залежить від обраного покрівельного покриття. Його якість має першорядну роль на стійкість, міцність і тривалий експлуатування покрівлі. Виготовлювачами сьогодні запропонований широкий асортимент високоякісних матеріалів, і багатьох хвилює питання, – яку вибрати покрівлю для дому? Щоб підібрати підходящий варіант, потрібно досконально вивчити специфіку випускаються покриттів і головні критерії вибору покрівлі.

Класифікація покриттів

Який вид покрівлі вибрати? Всі матеріали, застосовувані в процесі облицювання, класифікують відповідно до їх жорсткості, складу і форми виготовлення. Згідно сировині, вони класифікуються на:

 • керамічні (глиняні – черепиця);
 • мінеральні (сланцеві плитки);
 • бітумні (руберойд, бітумні шифер і черепиця);
 • металеві – із сплавів алюмінію, міді та цинку (профлист, металочерепиця);
 • цементні (шифер, піщано-цементна черепиця);
 • синтетичні – полімерні, вироблені на основі ПВХ і каучуку (мембрани, полипропилены, полікарбонати).

Згідно з формою випуску покриття бувають штучними, листовими і рулонними. Згідно жорсткості вони групуються на м'які і тверді.

Який тип покрівлі вибрати? Конкретно на це питання відповісти не можна, адже кожен з типів покриття володіє своїми перевагами і специфікою.

Яку вибрати покрівлю для даху? Кожна споруда вимагає грамотного підбору покрівлі згідно встановленим нормам.

Критерії вибору покрівельного покриття

Щоб зрозуміти, який матеріал вибрати для покрівлі, слід враховувати специфічні нюанси:

 1. Передбачувана навантаження на дах. Крім ваги самої конструкції, навантаження буде збільшуватися з атмосферними опадами і вітром, що вимагає враховувати середньостатистичний обсяг снігу і силу вітру в регіоні.
 2. Архітектурну специфіку будівлі, від яких залежить форма даху та відповідність пріоритетного матеріалу загальній концепції побудови.
 3. Пожежостійкість, звукоізолірованіе і гарантований строк експлуатування певних матеріалів.
 4. Раціональність фінансових витрат.
 5. Складність процесу монтування.

незалежно від обраного покриття, вона повинна сповна відповідати запитам надійності, гидроизолирования, міцності і довговічності.

Основні типи покриттів

Яку вибрати покрівлю? Тут варіанти абсолютно не обмежені, так як будівельний ринок буквально рясніє покрівельними покриттями, до найбільш затребуваних видів яких відносяться:

Керамочерепиця, що виготовляється з глини. Характеризується невеликими габаритами і привабливим зовнішнім виглядом. В процесі монтування скріплюється спеціальними затискачами. До переваг її відносять високі показники звукоізоляції, стійкість до низьких температур, презентабельний зовнішній вигляд і відсутність тенденції до корозійних процесів і горінню.

Цементно-піщана черепиця, що складається з оксиду заліза, піску і цементу. Відрізняється широким асортиментом відтінків, міцністю, що росте з роками, стійкістю до атмосферних явищ.

Бітумна черепиця, виготовлена зі скловолокна і целюлози з бітумним покриттям. Характеризується різними варіаціями форм і колірних відтінків. Пластична, міцна, має чудову звукоізоляцію, не схильна до гниття і руйнування під час експлуатування.

Металочерепиця – оцинкована сталь з полімерним облицюванням. Відрізняється зручністю і простотою монтування, малою вагою, стійкістю до погодних впливів.

Рулонні матеріали, що випускаються на полімерній, бітумної, полімерно-бітумної основі або у вигляді мастики. Характеризуються простотою процесу укладання, довговічністю, надійністю.

Шифер – це найбільш доступний і один з самих затребуваних матеріалів, що забезпечується беспроблемностью монтажного процесу, високою надійністю і міцністю.

Профнастил, виготовлений з оцинкованої сталі – міцний, надійний, довговічний.

Крім перерахованих вище, існують і інші види покриттів. Тому якщо перед Вами стоїть питання – яку покрівлю краще вибрати, чи слід віддати перевагу матеріалу, максимально задовольняє Ваші вимоги.

 

Так само корисно буде прочитати нашу попередню статтю на тему: Які бувають види покрівлі.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг