Який утеплювач краще?

На це питання буде коротка відповідь: дивлячись для чого. Утеплювачі потрібні всюди – на землі і в космосі, для будівництва сучасних автострад, залізниць, трубопроводів, транспортних засобів, космічних апаратів. Будівлям, як і людям, найчастіше потрібна одяг у вигляді теплоізоляції. Але як людина має різні види одягу, так і будівля вимагає багато різних видів утеплювачів, в залежності від функціонального призначення, природно-кліматичних умов, географічного розташування.

 • Для ізоляції даху;
 • фундаменту;
 • статі;
 • стін;
 • мансарди

та інших найбільш відповідальних етапів будівництва будинку потрібні різні види утеплювачів. Також і для не опалювальних підвалу, горища, балкони, лоджії, вентиляційних труб потрібні свої спеціальні матеріали. Всі вони відрізняються складом сировини, фізико-хімічними властивостями, розмірами, формою упаковки. Щоб визначити який утеплювач доцільніше застосувати в кожному індивідуальному проекті, важливий аналіз сильних і слабких сторін кожного виду; зіставляючи з потребами і матеріальними можливостями, обґрунтувати Ваш вибір, враховуючи відповідність ціни якості.

Іноді заводи-виробники, дбаючи про власні інтереси, у рекламній діяльності говорять тільки про переваги своїх товарів, вказують на недоліки конкурентів, замовчуючи про слабкі сторони своєї продукції або її експлуатації. Ми ж зацікавлені в тому, щоб кожна людина придбав саме те, що йому потрібно, за доступну ціну.

Кращі заводи-виробники теплоізоляції

В Інтернет магазині ТОВ Керамік Фест зібрана колекція найкращих утеплювачів від відомих зарубіжних і українських виробників.

Наші постачальники:

 1. Польська компанія Роквул, власник Знака Матеріал Еко Зелений, продукція якої відома з 1937 року.
 2. Французька компанія Ізовер, почала виробництво утеплювачів на мінеральній основі з 1937 року.
 3. Новий Харківський завод Термолайф.
 4. Міжнародна корпорація з представництвом в Україні Техноніколь.

TehnoNikol – постачальник унікальних, абсолютно водостійких пружних утеплювачів, що володіють найменшим коефіцієнтом теплопровідності з екструдованого пінополістиролу. Це універсальні утеплювачі, не переживають деформації, у виробництві яких використовуються нанотехнології.

Особливою популярністю користується теплоізоляційний газоблок аерок енерджі, який не відноситься до розряду утеплювачів як таких, але для стін, підлоги, стелі є, мабуть, найкращим енергоефективним конструкційним матеріалом, не підвладним деформації. Присудження Знака Зелений Журавлик – міжнародне визнання екологічної безпеки українського товару.

Застосування утеплювачів

Сфера застосування наших утеплювачів охоплює сім основних категорій:

 • штукатурні фасади;
 • фасади вентильовані;
 • шарувата кладка;
 • каркасні стіни;
 • скатні покрівлі;
 • плоскі покрівлі;
 • підлоги під стяжкою.

Досвідчені консультанти ТОВ Керамік Фест добре обізнані щодо особливостей застосування, якості, ціни найкращих утеплювачів, зібраних в нашій колекції.

Вимоги, що пред'являються до теплоізоляційних матеріалів

Одяг для будинку повинна бути натуральною, гігієнічною, здатної пропускати пар, але непроникну для вологи, надмірного шуму. Не піддаватися гниття, псування комахами, гризунами, грибками, бактеріями. Бути міцною, не піддається усадці, розтягування, згинання, але не важкою і достатньо гнучкою, пластичною, відокремлювати від непотрібного шуму. Вона згорає і довговічна, як і сама будівля. Та чи можливо таке?

Чарівної теплоізоляції, звичайно, не буває. Але людський геній невпинно прагне до ідеалу, підштовхуваний все зростаючими потребами людей, жорсткої ринкової конкуренції. На сьогоднішній день винайдені різні матеріали, які в більшій або меншій мірі відповідають всім висунутим до них вимогам. За великим рахунком, існує три типу теплоізоляційних матеріалів, які одночасно є також гідро - і звукоізоляційними:

 • класичні, тверді утеплювачі з базальту, екструдованого пінополістиролу, пінопласту, та ін
 • конструкційні матеріали з пористого бетону, пустотілої цегли.
 • рідкі теплоізоляційні матеріали

Неперевершений утеплювач – природний повітря

Механізм функціонування перших двох груп утеплювачів кардинально відрізняється від третьої. Перші базуються на тому, що найкращим, неперевершеним утеплювачем є природний повітря. Це ідеал, абсолютний стандарт, якого прагнуть досягти, створюючи тверді утеплювачі. Класичні утеплювачі і конструкційні теплоізоляційні матеріали пористі, об'ємні, утримують максимальна кількість повітря, слабо віддають тепло в навколишнє середовище. Ніздрюватий бетон, наприклад, містить 70…80% природного повітря. Працюють за принципом термоса.

Чим менше показники їх теплопровідності, тим більше тепллоэффективен матеріал. Теплоефективність часто залежить від співвідношення теплопровідності, товщини і щільності. Чим щільніше матеріал, тим у нього, зазвичай, вище теплопровідність. Але для базальтової вати Rockwool, газоблоку Аерок та ін. це не так. Базальтова вата щільністю 35 і 200 кг/м. куб. відрізняється теплопровідністю лише на 0,002 Вт/м °С. Для ніздрюватого газобетону при щільності до 150 кг/м куб. між ними справді існує майже лінійна залежність, далі за зменшенням щільності теплопровідність змінюється незначно 0,03….0,02 Вт/м °С. Це дозволяє виготовляти теплоізоляційні матеріали так, що вони володіють високою міцністю.

Тверді утеплювачі використовують без контакту з навколишнім середовищем. З них створюють як би сендвічі, закриті з двох сторін. Схематично це може виглядати приблизно так: зовнішній матеріал - повітряний шар – захисна плівка від води і вітру - утеплювач – несуча стіна - внутрішній матеріал. Для розрахунків необхідної товщини, щільності утеплювача необхідно знати коефіцієнт теплопровідності і товщину основних і облицювальних матеріалів, наявність повітряного каналу, гідроізоляційної плівки і т. д.

Теплосистеми майбутнього

В основі рідких теплоізоляційних матеріалів керамічні мікросфери, які заповнює розряджене повітря (вакуум). Володіють мінімальними теплопровідністю, конвекцією, максимально відбивають світло і розсіюють теплові інфрачервоні промені назад у напрямку до джерела. Влітку – в навколишнє середовище, створюючи прохолоду всередині приміщення, взимку – всередину теплоефективного будинку. Для виробництва теплосистем нового покоління української компанією ТеплоКерамик використовуються нанотехнології. Спочатку створювалися для застосування в космічних дослідженнях. Перевірка якості рідких теплосистем здійснюється за допомогою тепловізора. Покриття шаром 1 мм еквівалентно 5 см мінеральної вати або кладці в 1…1,5 цегли. Тобто, в 16…18 разів ефективніше. Їх можна використовувати відкрито всередині і зовні для стін, дахів, у невентильованих підвалах, для покриття будь-яких форм, у всіх важкодоступних місцях. Наносити рідку термосистему можна при температурі +5…+90°С. Теплозахисне покриття функціонально при температурі мінус 60… плюс 700°С. Це теплоізоляція завтрашнього дня.

Читайте також: Чому краще побудувати будинок з цегли

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг