Кращий газобетон – який він?

Мрієте про міцному і теплом будинку? Але при цьому, щоб будівництво було швидким і недорогим? Сміливо вибирайте для будівлі будинку газобетонні блоки автоклавного затвердіння, і ваша мрія вже в недалекому майбутньому стане дійсністю.

Ось тільки до вибору газобетону потрібно підійди з усією відповідальністю. Адже сучасний ринок пропонує цей матеріал у просто таки величезному розмаїтті. Який же газобетон вважається кращим? Якій марці варто віддати перевагу? Спробуємо розібратися.

Прислухаємося до більшості

Ще в 80-х роках минулого століття психологами була встановлена здатність групи знаходити рішення більш ефективні, ніж індивідуальні рішення. Таке явище отримало назву «колективного розуму».

Тому, вибираючи газобетон для майбутнього будівництва, варто відвідати кілька форумів і почитати реальні відгуки про газоблоці.

Найбільш обговорюваними в Україні є марки Аерок, Стоунлайт і UDK. Перші два виробляють у Київській області, а ЮДК – у Дніпропетровську. Наближеність місця виробництва газобетону до майбутнього будівництва багато оцінюють як один з основних критеріїв при виборі цього будівельного матеріалу.

Що ж стосується характеристик по міцності і тепло заощадження, то народна чутка явних фаворитів не називає.

Газоблоки Аерок – лідер за популярністю

Газобетон Aerok цілком заслужено користується славою надійного і практичного матеріалу. Він легкий в роботі і дозволяє домогтися необхідної збереження тепла в приміщенні навіть при зведенні одношарової стіни без додаткового утеплення.

В Україні газоблоки Aerok виробляють на двох заводах – Обухові та Березань, які належать одній корпорації - Aeroc International AS. Якість блоків на обох заводах є ідентичним, адже при виробництві використовується одна і та ж запатентована технологія і одне і те ж німецьке обладнання «Wehrhahn».

Ось тільки Аерок Обухів представлений у більшому асортименті, ніж Аерок Березань. Цей факт, та те, що Обухів розташований ближче до Києва, ніж Березань, і обумовлює велику популярність матеріалу з Обухова, народжуючи міфи про його якісному перевазі.

Унікальна запатентована система «паз-гребінь» особливо успішно проявляє себе при товщині блоків понад 250 мм. Робота прискорюється в рази. А завдяки тому, що вертикальні шви практично не потрібно замазувати, виходить деяка економія на клеї.

Стоунлайт – легендарна німецька якість

Газобетонні блоки Стоунлайт виробляються в Броварах. На будівельному ринку України матеріал з'явився вже після Аерока, тому і поступається йому по популярності. Однак якість газобетонних блоків Стоунлайт нічим не гірше.

При їх виробництві використовується німецьке обладнання, от тільки іншої авторитетної фірми - «Хеттен». Процес виробництва здійснюється за технологією, яка пропонується виробником обладнання.

Теплопровідність газобетон Стоунлайт становить 0,09-0,12 Вт/(м*0С), що в 5 разів краще, ніж аналогічний показник у традиційного глиняної цегли.

Постійно зростаючий попит на газобетон Стоунлайт пояснюється тим фактом, що ціна у нього трохи нижче, ніж у «розкрученого» Аерока. Так, навесні 2016 року ціна одного кубометра газобетон Стоунлайт з параметрами 200×200×600 D400 була дорівнює 780 гривень. Газоблок Аерок в цей же час, з такого ж бетону і з такими ж розмірами коштував 925 гривень.

Вирішувати, який матеріал краще – тільки вам. Проте пам'ятаєте, ще одне справедливе твердження: «Кращий газобетон – це цілий газобетон». Тому не забудьте приділити достатню увагу питанням доставки, а також розвантаження і вивантаження. Адже коректне проведення цих етапів нерідко має вирішальне значення на якість будівельного матеріалу.

Так само читайте нашу попередню статтю на тему: Газобетон або пінобетон — що вибрати?

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг