Які матеріали підійдуть для утеплення дерев'яного будинку

Які загрози несе погана теплоізоляція дерев'яного будинку? Цвіль, грибок і, отже, руйнування деревини, тобто будівельна катастрофа. Предмети з дерева особливо схильні до несприятливих умов. Додаткова проблема недостатньої теплоізоляції   великі витрати на опалення.

Деревина як природне сировину, що супроводжує людину протягом століть, надзвичайно корисна. Використовується для будівництва дерев'яних та каркасних будинків, створює унікальний мікроклімат інтер'єру будівлі, який важко отримати використанням інших технологій.

До 40% всіх втрат тепла в будівлях доводиться на зовнішні стіни. Втрати тепла через неізольовані стіни навіть більше, ніж через віконні рами. Тому варто подумати над адекватною теплоізоляцією зовнішніх стін в самому початку будівництва.

Для теплоізоляції придумано безліч матеріалів, найбільше поширення отримали наступні:

 • Мінеральна вата;
 • Пінопласт;
 • Пінополіуретан;
 • Целюлозне волокно.

Пінопласт і пінополіуретан, хоч це і недорогі матеріали, які не часто використовуються для утеплення дерев'яних будинків, хоча в їх використанні немає нічого поганого.

Порядок ізоляції рублених стін зсередини виглядає наступним чином:

 • Внутрішнє облицювання (зазвичай гіпсокартон або дерев'яні елементи), а під ним — пароізоляція.
 • Наступний шар - мінеральна вата або целюлозне волокно.
 • Теплоізоляція захищається вітрозахисною плівкою, після чого залишається трисантиметровий повітряний зазор.

Загальна товщина дерев'яної ізоляції дерев'яного будинку становить від 8 до 15 див.

Дерев'яні каркасні будинки складаються з дерев'яних стовпів і балок, які з'єднані між собою. Зовнішні стіни формуються шляхом обрамлення каркаса оздоблювальними шарами з фасаду, так і зсередини. Між шарами укладається теплоізоляція, яка влаштована так само, як і в дерев'яних будівлях. Починаючи з внутрішньої сторони:

 1. гіпсокартон;
 2. пароізоляція;
 3. мінеральна вата;
 4. целюлозний гранулят.

Передбачається, що зовні стіни покриті вітрозахисною плівкою і ОСБ плитами. В якості фасадних матеріалів можна використовувати, наприклад, дошки або сайдинг.

Будинок побудований за каркасною технологією можна сміливо обштукатурити. В доповнення до кращої теплоізоляції також покращиться звукоізоляція. Рекомендується застосовувати силіконові і силікатні штукатурки - не вбирають і в той же час проникні матеріали. Вони характеризуються високою стійкістю до забруднення і мікробної корозії.

Мінераловата або целюлоза

Найбільш важливим елементом системи ізоляції стін, впливає на енергоефективність будівлі, є тепловий шар. Найчастіше це мінеральна вата. Слоивание здійснюється прикладанням одного мата до іншого. І тут, на думку деяких експертів, є проблема.

Теплоізоляція з мінеральної вати у вигляді матів має один головний недолік — з'єднання, що є основою для потенційних теплових мостів. Тому деякі забудовники для ізоляції дерев'яних стін використовують сипучі матеріали, такі як целюлозні гранули. Велика кількість повітря в целюлозних волокон забезпечує хорошу теплоізоляцію. Волокно вдувається у відкритий простір у стінах або даху, при дотриманні технології це дає щільний шар.

Іншим популярним методом утеплення зовнішніх стін в дерев'яному будинку є двошарова система. Мати з мінеральної вати в 2 шари, перекриваючи шви першого шару другим. Покриття повинне створювати одну площину. Такий спосіб укладання ізоляції запобігає небезпека утворення містків холоду. Потім застосовується пароізоляція і фасадне покриття. Загальна товщина шару повинна бути не менше 15 див.

У зовнішніх стінах вентильована ізоляція товщиною 15 см, в два шари краще теплоізоляції одним шаром тієї ж товщини, зводить до мінімуму утворення теплових мостів.

При будівництві зовнішніх стін дерев'яних будинків, особливо в будинках з каркасом, важливо захистити систему утеплення вітрозахисною плівкою. Вітрозахисна плівка захищає будівлю від припливу повітря та вологи ззовні, дозволяючи випаровувати вологу зсередини будинку.

Вартість опалення будівлі становить до 60% всіх витрат на технічне обслуговування. Облаштування теплоізоляції будинку дуже вигідно, так як знижує витрати на опалення. Це дозволяє заощадити багато грошей в перспективі. А який вид утеплення дерев'яного будинку вибрати, вирішувати вже вам.

Читайте також: Як провести утеплення будинку з керамічного блоку

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг