Які бувають види покрівлі

Чільним елементом захисту будівлі від зовнішніх факторів вважається покрівельний матеріал. Сучасними виробниками представлені дуже надійні і довговічні покриття, створювані з різних матеріалів. Для того, щоб підібрати прийнятний варіант, який підходить саме Вам, слід знати, які види покрівлі існують і вміти розбиратися в їх специфіці.

Типи покриттів

Які бувають види покрівлі даху? Сучасні покрівельні покриття різняться на 5 видів:

 1. Рулонні.
 2. Штучні.
 3. Листові.
 4. Плівкові.
 5. Мастикові.

А який вид покрівлі хороший? Всі із запропонованих матеріалів мають свої сильні сторони: штучні покриття, а особливо керамічна черепиця, заслужено користується попитом у покупців, має довгий період експлуатування і високі звукоізолюючі показники. Рулонні матеріали не мають тенденції до руйнування і стійкі до температурних коливань. Листові покриття можна підібрати виходячи з відтінку і типу. Мастичні – надзвичайно стабільні до окислення і наднизьким температур. Плівкові – безпроблемні в монтажі. Тепер докладніше про те, які види покрівлі бувають.

М'яка покрівля

Ключовими відмінностями даного типу вважаються естетичний зовнішній вигляд, багатопрофільність і надійність. Експлуатувати покриття можливо як для промислових, так і побутових приміщень.

Ділиться на ряд варіацій:

 • Гнучку черепицю, складається з основи, просоченої бітумом і модифікаторами та лицьовій частині, облицьованої сланцевим або базальтовим напиленням – крихтою, що створює специфічний візерунок і захищає від УФ.
 • Стеклоізол (гідроізол) – з основою з ПЕ або склотканини, підставою виступає вдосконалений окислений бітум.
 • Мембранне плоске покриття – екологічне, безпечне і надійне. Значна ширина аркушів дає можливість покривати дах незалежно від її габаритів.
 • Які види покрівлі існують ще?

Рулонна покрівля

Багатошарова, буває наступних типів:

 • Фальцева, з основою з оцинкованого металу. При укладанні утворює абсолютну герметичність, проста в монтажі.
 • Полімерно-бітумна, з основою поліпропіленом і стирол-бутадієном. Стійка до впливу УФ та хімреагентів.
 • Бітумна, з основою – окисленим бітумом.
 • Черепиця – в основі – стеклохолст. Міцна, надійна, має безліч форм і відтінків.

Даний тип може укладатися на даху приватних будинків і промислових будівель.

Металеві покриття

В основі виступає листове металеве полотно. Бувають плоскі металеві листи, профільовані листи і металочерепиця.

Профлнастилы  і плоскі листи мають у своїй основі сталевий алюмінієвий лист, вони легкі, надійні, пожежобезпечні, універсальні і не доставляють труднощів при монтуванні. Так само металочерепиця, в основі якої лежать профільовані листи. Вона надійна, має презентабельний зовнішній вигляд, легка в укладанні.

Плоска покрівля

Складається з різних гідроізолюючих, пароизолирующих і теплоізолюючих шарів, гравію і облицювання. Згідно своєму призначенню підрозділяється на експлуатовану, инверсионную, не експлуатовану і традиційну, що відрізняються складом, експлуатаційними характеристиками і принципом монтування.

Штучні матеріали для покриття

До даного типу відносять керамочерепицу, сланцеві покриття і піщано-цементну черепицю, характеризуються стильним зовнішнім виглядом, стійкістю до корозійних процесів, термічним перепадів, пожежобезпечністю і мають високий рівень шумоизолирования і значний термін експлуатації.

Який вид покрівлі краще вибрати? Зважаючи широкого різноманіття покрівельних матеріалів виразно відповісти на це питання досить складно. При виборі слід орієнтуватися, виходячи з особистих переваг і ресурсів.

Читайте також: Вирівнювання стін штукатуркою без маяків

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг