Як утепляти стіни пінопластом

Отже, ви вирішили нарешті утеплити свій будинок, так як остання платіжка за опалення просто жахає, адже це ще не кінець підвищення тарифів. Але для утеплення стін будинку необхідно вибрати відповідний для цього матеріал.

Найбільш підходящий в сучасному будівництві варіант – це пінопластові матеріали, що володіє цілим рядом переваг, але і, як будь-який матеріал, недоліками. У цьому огляді ми зорієнтуємося в цих перевагах і недоліках, а також опишемо поетапний процес утеплення.

Основні переваги та недоліки пінопластових матеріалів

Серед переваг можна виділити такі положення:

  • звичайно, саме головне – це економія коштів в опалювальний сезон;
  • стіни при пенопластовом утепленні не охолоджуються, таким чином знижується інтенсивність руйнівних процесів, на стінах не утворюються хвороботворні згинання або інші бактеріальні організми;
  • технологія такого утеплення не передбачає виселення мешканців під час ремонтних робіт – всі роботи робляться зовні;
  • пінопласт відносно недорогий матеріал, тому доступний практично для будь-якої сім'ї;
  • легкий пінопласт не створює ніякого навантаження на стіни і фундамент будівлі.

Але пінопласт – не ідеальний «інструмент» для утеплення. Про його недоліки ми просто зобов'язані сказати:

  • з часом будуть відбуватися руйнівні процеси на зовнішній штукатурці, тому без періодичних ремонтів просто не обійтися;
  • утеплювальні роботи з допомогою пінопласту відбуваються в обмежений температурний період – до мінус п'яти градусів.

Як бачимо, негативу значно менше, ніж позитивних моментів пенопластового утеплення. Все одно ідеальних матеріалів і технологій не буває, а даний метод – найбільш економний і найбільш простий.

Утеплюємо з допомогою пінопласту: основні підготовчі етапи

Для початку кожен будівельник повинен провести ряд підготовчих етапів. Слідом за досвідченими професіоналами і ми почнемо готувати наші об'єкти, перше – стіна.

Перед утеплительными роботами стіна повинна стати просто ідеально рівною. Звичайно, слово «ідеально» тут відносно – додатися повної відсутності всіляких виступів і западин досить складно. Однак саме до цього потрібно прагнути. Просто якась навіть незначна западинці може призвести до не дуже гарних наслідків – досить м'який пінопластовий матеріал може проломитися.

Крім цього стіна, щоб зчепитися добре з клеєм, повинна мати певну ступінь шорсткості. Також у цілому ряді випадків потрібна грунтовка стіновий поверхні. Наприклад, якщо до цього стіна була покрита спеціальною фарбою з нульовим ступенем проникності пором. Проведіть по стіні рукою. Якщо на руці ви бачите крейдяні сліди, то стіну найкраще прогрунтувати. Також корисно буде прогрунтувати стіну, якщо вона навіть при невеликому контакті обсипається. До цього її добре б почистити звичайною щіткою.

Другий етап – це підготовка самого утеплювального матеріалу. Однак ця частина роботи актуальна тільки для особливого виду пінопласту – для пінополістиролу, причому матеріалу досить високої щільності.

Справа в тому, що поверхня такого матеріалу ідеально гладка. Це нам не підходить по вищезазначеним причин: гладка поверхня дуже погано зчіплюється з клеєм. Саме тому поверхня пінополістирол слід зробити досить шорсткою, щоб не виникло проблем зі зчепленням. Для цього досвідчені будівельники використовуються спеціальний валик з голками – і прокочують їм всю поверхню пінополістирольної плити. Ще один варіант – це зробити невеликі зарубки за допомогою канцелярського ножа.

Головний етап монтажу – кріплення утеплювача

Отже, переходимо до головного, третього етапу наших робіт – це безпосередньо кріплення теплоізоляції. Кріплення зазвичай здійснюється на клейові матеріали і також в даних роботах застосовуються спеціальні дюбелі (так звані парасольки).

  • першим ділом слід закріпити внизу стіни (причому зробити це по горизонту) спеціальний профіль (він ще називається стартовим), такий профіль дасть гарантію несползания пінопласту;
  • клей наноситься по периметру стіни, у середині можна зробити кілька коржів (причому ці коржі можуть закрити стінові западинки);
  • і найпростіше – слід щільно притиснути лист.

Зверніть увагу, що пінопластові листи слід встановлювати кладкою – тобто з шовним зміщенням. Ні в якому разі не допускайте, щоб чотири листа з'єдналися в одному куті.

Після цього основного етапу слід витримати необхідну паузу – близько трьох днів. В принципі, обкладаючи утеплювачем приватний будинок самостійно, ви навряд чи встигнете все зробити за один день. І тому ці три дні будуть природної паузою у вашій роботі.

Така «перепочинок» необхідна для матеріалу, всередині якого повинен ідеально схопитися клей. Після чого приступаємо до кріплення пінопласту додатковими дюбелями. В цьому випадку ідеально підійдуть спеціальні моделі «парасольки». Дюбелів повинно бути не мало – мінімум п'ять штук в розрахунку на один квадратний метр. Причому їх довжина повинна бути така, щоб в капітальну стіну вони входили мінімум на п'ять сантиметрів. Найбільш оптимальний варіант для їх кріплення – це точки стикування, тобто по кутах.

Також не варто забувати проходитися піною у щілинах, які досягають товщини більш п'яти міліметрів.

Читайте також: Мінеральна вата - застава тепла і затишку в домі

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг