Як утеплювати газобетон

Хоча газобетон прийшов порівняно недавно, винайдений він був ще в початку минулого століття. До складу газобетону входять розчин цементу, вода, пісок і вапно. При певній обробці з цих елементів виходить міцний будівельний матеріал. Зазвичай газобетон виготовляють у вигляді блоків.

Будинки з газобетону

Сьогодні газобетон дуже активно застосовують при будівництві малоповерхових будинків. Стіни, зведені з газобетону досить міцні, вони непогано зберігають тепло, у них висока звукоізоляція. Притому ціна на газобетонні блоки досить доступна.

Чому потрібно утеплювати стіну з газобетону?

За рахунок своєї пористої структури газобетон слабо витримує механічні навантаження. Тому з нього рекомендують будувати будівлі не більше трьох поверхів. Якщо ж поверхів більше, будівля зміцнюють залізними поясами. Вони часто є місцями витоку тепла. За рахунок своєї пористої структури, газобетон добре поглинає вологу, що з часом призводить до зменшення теплопровідності стін. У кожній будові є «слабкі місця», які пропускають холод в будинок. Це плити перекриття, перемички, стики між блоками. Якщо ви хочете, щоб у вашому домі завжди було тепло, вам необхідно утеплення газобетону.

Утеплювати зсередини або зовні?

Утеплити стіни з газобетону можна двома способами: зсередини або зовні.

Утеплення газобетону зовні це хороший спосіб продовжити життя стін вашого будинку. Це захистить газобетон від впливу руйнуючих факторів зовнішнього середовища. Утеплення як би одягне стіни в захисну оболонку, де завжди зберігається комфортна температура для газобетону.

Утеплення газобетону зсередини менш витратний спосіб зберегти тепло в будинку. Тут можна обійтися без висотних робіт і залучення фахівців. Але таке утеплення має ряд мінусів. Такий спосіб краде корисну площу приміщення, є загроза виникнення грибків і цвілі усередині утеплювача.

Чим краще утеплити газобетон?

Матеріали, якими ви хочете утеплити стіни повинні бути паропроникними. Тобто пропускати повітря і вологу, щоб не створювався в приміщенні парниковий ефект. Найпоширенішими і якісними утеплювачами є мінеральна вата і пінополістирол. Товщина ущільнювача повинна бути не менше 5 см.

Щоб якісно утеплити стіни свого будинку і скоротити витрати на опалення, зверніться до фахівців компанії «Керамік Фест».

Читайте також: Будівництво будинку з газобетону