Як встановити водостоки на даху своїми руками

У всій конструкції покрівлі будинку, водостік є досить важливим елементом, який виконує функції збору і відводу води з пологих і похилих дахів. Дане пристосування використовується для відводу водяних мас не тільки від даху, але і від фундаменту будинку, а також його стін. Перед тим, як встановлювати водостоки на дах, слід детально вивчити всі особливості монтажу.

Кращі матеріали для роботи

Елементи, з яких в подальшому збираються великі водостічні системи, виготовляються з різних матеріалів, кожен з яких відрізняється своїми унікальними характеристиками. Наприклад, вироби з металопластику - вміщують у собі всі основні переваги ПВХ і являють собою конструктивні елементи з металу, покриті пластиком. Вони відрізняються великою міцністю і стійкістю до деформації. Металеві деталі - виконуються як з оцинкованої сталі, так і з інших матеріалів. Головна їхня перевага - відносно невелика вартість і великий термін служби.

Самому встановити водостік можна і за допомогою деталей, виконаних з міді, які сильно відрізняються від найближчих своїх аналогів. Завдяки деяким властивостям міді, такі конструкції не піддаються впливу хімічних речовин або різких перепадів температурних показників. Так само такий матеріал стійкий до корозії і стійко переносить навантаження.

Які нюанси слід знати, щоб правильно встановити водостоки?

Здійснення такого процесу, передбачає тільки професійний підхід і наявність спеціальної технології (конкретної послідовності дій). Крім цього, велику увагу потрібно приділити таким 3 правилам:

  1.  фінальна конструкція повинна мати якийсь ухил. В першу чергу, це стосується жолобів, тому ухил важливо робити в сторону воронок. Ця дія не дозволить рідини накопичуватися в одному місці і переливатися через краї жолобів;
  2.  кожне місце кріплення стиків, необхідно герметизувати. Для того, щоб виконати дану дію, професіонали використовують гумові ущільнювачі, спеціальний клей або стандартний метод холодного зварювання.
  3.  перед тим, як самому встановити водостоки додому, важливо знати, що мінімальна відстань між спорудою і стіною будівлі - 5 міліметрів. У разі установки водостоку впритул до стіни будинку, буде спостерігатися їх підвищена вологість.

Кожен вище перерахований спосіб герметизації має як переваги, так і недоліки. Після проведення холодного зварювання, виходить більш надійне з'єднання між стиками, але при щонайменшій зміні лінійних розмірів елементів для збору води, вони можуть просто растрескаться.

Якщо під час установки використовувався спеціальні розчин, в таких випадках забезпечується повна герметизація. Але розібрати таку конструкцію в майбутньому буде дуже непросто.

Використання при монтажі гумових частин, дає можливість такої конструкції витримувати будь-які механічні дії на неї, однак такі деталі втрачають свої позитивні сторони при дуже низькій або високій температурі.

Етапи монтажу - як правильно встановити водостоки на даху:

  • проведення проектного розрахунку. Під час даного етапу точно встановлюється довжина труб, їх діаметр і місце кріплення;
  • розмітка і подальше розміщення кронштейнів. Після того, як ретельно була виміряна покрівля по периметру, визначається довжина жолоба водовідведення, після чого відзначаються місця розташування всіх воронок. Такий етап так само включає в себе закріплення гаків;
  • установка жолобів і зливів. Фіксація жолобів відбувається таким чином: жолоб вкладається в кронштейн, потім повертається на 90 градусів і закріплюється за допомогою спеціальних пластин;
  • монтування труб. До кожної стіни будинку прикріплюються тримачі для труб: один у верхній частині будівлі, другий - у нижній. У випадках, коли труба має кілька складових частин, їх об'єднують за допомогою сполучних труб, потім добре фіксують в власниках. Роботи по установці такої конструкції закінчуються з'єднанням труб один з одним.

Самому встановити водостоки на дах - можна, але при цьому потрібно хороша теоретична підготовка і деякі навички проведення будівельних робіт.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як укладати тротуарну плитку своїми руками

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг