Як самостійно укласти бітумну черепицю

Монтаж даного виду покрівлі відносно легкий процес, який можна виконати, не маючи в цьому досвіду роботи. Однак щоб уникнути помилок слід дотримуватися певного порядку як правильно укладати бітумну черепицю. Щоб уникнути помилок розглянемо детально і покроково.

Порядок укладання бітумної черепиці. Установка заснування

Як укладання бітумної черепиці, так і ефективність її подальшої експлуатації на 50 відсотків залежить від основи. В якості основи використовується ламінована фанера, дошки або OSB–плити, які попередньо опрацьовуються антигрибковими і вогнетривкими засобами.

Підставу укладається на обрешітку, всередині якої знаходиться мінераловатний теплоізоляційний матеріал. Поверхня основи повинна бути висушена, очищена від бруду і максимально вирівняна. Для підвищення рівня гідроізоляції під покрівлю слід укласти руберойд чи стеклоізол.

Важливо пам'ятати і про вентиляцію даху, її відсутність може привести до прогниванию дерев'яних елементів покрівлі. Вентиляційні канали монтуються на обох схилах даху, а в горищному приміщенні повинно бути обладнане вентиляційне вікно.

Слід звернути увагу на правильному укладання підкладковий килим. При нахилі рівня даху більше 18 градусів, підкладка монтується уздовж карнизів. Якщо ухил менше 18 градусів, то монтаж проводиться впоперек поверхні схилів даху. Нахлест підкладкового матеріалу герметезируется мастикою, і становить 10 сантиметрів.

Укладання бітумної черепиці

Порядок укладання бітумної черепиці побудований наступним чином:

  • укладання бітумної черепиці своїми руками виконується з середини нижнього краю ската даху;
  • з внутрішньої сторони аркуша покрівельного покриття видаляється захисна плівка;
  • використовуючи оцинковані цвяхи, листи кріпляться до основи. Важливо, щоб капелюшки цвяхів не потопали в матеріалі, але й не виступали назовні, аркуші повинні щільно прилягати до основи;
  • укладати покрівлю слід рядами. Причому кожен наступний верхній ряд повинен лягати на нижній, закриваючи капелюшки цвяхів;
  • у разі монтажу в жаркий час року, технологія укладання бітумної черепиці передбачає герметизацію стиків і фіксацію даху природним шляхом – від нагрівання сонячних променів. Якщо ж монтаж виконується при більш низьких температурах, слід виконати ці дії вручну, скориставшись будівельним феном.

У місцях примикання листів покрівельного покриття до вертикальної поверхні кріпиться спеціальна металева рейка. До нижньої частини рейки монтується покрівля, а до верхньої, з нахлестом на стіну, укладається рулонний матеріал. Кріпиться даний матеріал за допомогою мастики, а у верхній частині закривається спеціальним металевим захистом і промащується клеєм для кращої герметизації.

Дотримуючись даної інструкції укладання бітумної черепиці можна не допустив помилок, правильно виконати цю процедуру самостійно.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як утеплити стіни будинку зовні

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг