Як укладати тротуарну плитку своїми руками

Під час облаштування території приватного будинку, практично кожен господар замислюється про те, чим засіяна передній і задній двір, доріжки або зону відпочинку. Якісна тротуарна плитка - відмінний варіант вирішення ситуації. Дане функціональне покриття отримало величезну популярність у благоустрої території, так як не має собі рівних. Укладання будматеріалу проводитися досить просто і не займає багато часу, крім того, ціна на тротуарну плитку є мінімальною. Завдяки таким характеристикам, добре знаючи як покласти тротуарну плитку, можна здійснити оформлення доріжок дешево і швидко, при цьому залишившись задоволеним оформленням прибудинкової території. У сьогоднішній статті ми детально вивчимо питання "Як правильно укладати тротуарну плитку".

Матеріали для роботи

Перед тим, як класти тротуарну плитку своїми руками, важливо добре підготуватися і підібрати всі необхідні для цього інструменти:

 • ручну трамбування;
 • кельму;
 • дерев'яну киянку;
 • будівельний рівень;
 • лійку;
 • граблі;
 • віник;
 • шнур - порядовку;
 • кілька дерев'яних кілочків;
 • пісок;
 • цемент M500;
 • трубу будь-якого діаметру.

Як укладати основу тротуарної плитки?

Перед тим, як покласти тротуарну плитку своїми руками, важливо так само детально вивчити процес укладання підстави. Від правильно виконаної укладання базової поверхні, залежить якість створеного фінального покриття. Перед початком будівництва, по краях місця розташування майбутньої доріжки або майданчика, забиваються раніше підготовлені дерев'яні кілки з насічками на висоті від 5, до 7 міліметрів. Орієнтуючись на таку висоту, проводитися натягування шнура, а з усієї площі, на якій буде здійснюватися будівництво, прибирається сміття, каміння і шар дерну.

Для того, щоб добре і швидко вирівняти поверхню ділянки, в піднесених місцях верхній шар грунту знімається, на западинах - навпаки, підсипається. Після виконання всіх цих дій, ідеально рівна поверхня утрамбовується. Якщо всі будівельні роботи проводяться на м'якому грунті, перед початком утрамбовки рекомендується змочити поверхню грунту водою. Середня глибина підстави - від 20, до 30 сантиметрів, які розраховується з урахуванням того, що при ущільненні практично завжди помічається процес невеликої усадки.

Перед тим, як викласти тротуарну плитку, важливо знати одне правило: доріжки дуже важливо облаштувати таким чином, щоб вони були розміщені під ухилом з розрахунку на кожен метр по 5 міліметрів. При правильному виконанні, вода повинна безперешкодно відходити від тротуарних плиток до газону - це найважливіший фактор для вирішення питання "Як правильно покласти тротуарну плитку".

Як правильно класти тротуарну плитку?

 1. після створення базової поверхні, здійснюється облаштування шару, що складається з щебеню чи піску. На раніше підготовлену основу наноситься шар піску, який не тільки буде виступати в ролі надійного дренажної системи, а й помітно підвищить рівень стабільності тротуару;
 2. завершальний етап - установка бруківки. Перед проведенням установки, важливо натягнути по фаске шнур - порядовку. Весь процес найкраще починати від бордюру. Перший ряд, що складається з бруківки, слід класти строго по шнуру, викладати в напрямку "від себе". Правильне виконання цих дій дасть можливість уникнути помітного збільшення ширини швів. У випадках, коли помічається погана стикування плитки з іншими елементами конкретного ландшафтного дизайну, виходом з положення стане акуратна підрізування її країв. Для виконання даного етапу найкраще підійде стандартна болгарка.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як класти бруківку своїми руками

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг