Як створити стрічковий фундамент своїми руками

Збираючись побудувати невисокий будинок, гараж, котедж з дерева або лазню варто потурбуватися про створення міцної основи будівлі. А якщо в проекті передбачено ще і створення підвалу або підземного гаража, тоді варто познайомитися з технологією заливки стрічкового фундаменту під будинок своїми руками. Універсальність і простота виготовлення є його основними характеристиками. Він являє собою залізобетонну конструкцію що пролягає по всьому периметру майбутньої споруди, а також за місцем знаходження внутрішніх стін. Щоб правильно зробити стрічковий фундамент потрібно дотримуватися правил, адже процес зведення його досить витратний і трудомісткий. Буде прикро якщо після тривалої роботи будівля осяде, або ще гірше, стане зруйнуються.

Будуємо стрічковий фундамент: інструкція

Перше, що варто зробити приступаючи до будівельних робіт – це вивчити стан грунту. Якщо верхній шар не є стійким, тоді потрібно буде подумати про установку зі створенням додаткових кріплень – паль або найчастіше піщано-гравійної подушки.

Після приступають до розмітки ділянки, для чого спочатку визначається основна вісь майбутньої будівлі і перпендикулярно їй натягується мотузка для знаходження першого кута. Відступаючи від нього на проектне відстань позначається місце знаходження другого і третього кутів. Важливо при виготовленні стрічкового фундаменту своїми руками проводити перевірку не тільки за допомогою косинця, але і точно заміряти діагоналі. Якщо вони збігаються по довжині, значить прямокутник майбутньої будівлі розмічений правильно.

Як залити стрічковий фундамент своїми руками

Починати копати траншею потрібно з самого нижнього кута, що дозволить уникнути недостатньої глибини і можливих помилок. Постійно перевіряйте горизонтальність дна і вертикальність стін при будівництві стрічкового фундаменту своїми руками. На дно траншеї для створення міцної подушки засипається шарами пісок і гравій, які потрібно не забувати поливати водою і ретельно утрамбувати.

Наступним етапом передбачається будівництво опалубки. Спочатку встановлюються кутові опори з дерев'яних брусків, на які кріпиться обрізна дошка по всьому периметру. Її висота має бути не менше тридцяти сантиметрів, тому для більшої надійності зовні варто встановити підпори.

Пристрій стрічкового фундаменту своїми руками передбачає обов'язкове армування створюваної основи будівлі. Для цього використовується попередньо нарізана арматуру, яку укладають уздовж і впоперек траншеї. Якщо ж передбачувана висота підстави перевищує сорок сантиметрів, тоді рекомендується і вертикальне армування. Далі, щоб побудувати стрічковий фундамент своїми руками правильно потрібно залити все бетоном і дочекатися, поки він остаточно дозріє. При цьому можна використовувати як покупної бетон марки 200 або ж можна виготовити розчин самостійно, використовуючи грубозернисті фракції піску і щебеню.

Читайте також: З чого краще будувати будинок?

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг