Робимо камін своїми руками

Зробити камін будинку своїми руками & ndash; це чудова нагода не тільки утеплити власне житло, але внести в інтер'єр кімнати особливий затишок. Камін можна зробити відкритим або закритим, а також надати йому будь-який вид, який буде відповідати загальному стилю оформлення приміщення. Однак, зважившись зробити камін в приватному будинку, потрібно передбачити всі ризики, пов'язані з його будівництвом і експлуатацією:

  • під час роботи варто звільнити приміщення від всіх непотрібних речей, адже вони будуть не тільки заважати, але можуть сильно забруднитися;
  • створення міцного надійного фундаменту дозволить уникнути просідання конструкції і порушення її цілісності;
  • для забезпечення більшої пожежної безпеки найближчі перегородки до місця, де вирішено зробити домашній камін, потрібно покрити негорючими матеріалами;
  • щоб самому зробити камін, який прослужить багато років, використовуйте тільки якісні матеріали;

Дотримання всіх цих правил дозволить зробити каміни своїми руками максимально швидко і якісно, а також уникнути можливих неприємностей, пов'язаних з його використанням.

Як зробити камін в домашніх умовах

Щоб зробити простий камін в приватному будинку, необхідно закупити 500 цегли М-150 і півсотні & ndash; вогнетривкої шамотної цегли. Також потрібно буде попередньо придбати п'ять мішків спеціальної суміші для будівництва печей.

Щоб правильно зробити камін, насамперед потрібно підготувати фундамент, якщо конструкція буде будуватися на відкритому грунті. Якщо ж піч планується побудувати на вже укладеному підлозі, то варто ретельно підготувати підставу. Для цього створюється ідеально рівна поверхня з бетонної стяжки, на яку згодом будуть укладатися цеглини.

Перший ряд покладеного пічного цегли, називають подом. Його створення потрібно приділити особливу увагу, так як він є основою всієї будується конструкції. Він повинен мати ідеальну прямокутну форму з однаковими діагоналями. Щоб зробити компактний камін з цегли, можна використовувати звичайний керамічний клінкер для зовнішньої стіни. Він не матиме контактів з топкової камерою, так між ними буде створений повітряний кишеню. Отже, можна не турбуватися про збереження його цілісності в процесі експлуатації.

Наступний ряд поду печі укладається так, щоб створити піддавали і встановити зольник. Далі потрібно покласти суцільний ряд цегли по зовнішньому краю, а, починаючи з другого ряду, залишити місце, яке точно відповідає рамці встановлюється дверцята. Не варто забувати користуватися рівнем, він допоможе не тільки зробити піч красивішою, але і забезпечить конструкції більшу міцність. За допомогою звичайної дроту до зовнішньої сторони рамки дверцята кріпиться пічна стрічка і для більшої герметичності прокладається базальтовим картоном. Після чого дверцята міцно кріпиться в залишеному для неї отворі.

Покрокова інструкція того, як зробити камін передбачає наступним етапом створення камери горіння. Найкраще, якщо вона буде трохи звужуватися в глибині печі, що дозволить отримувати більше тепла. Важливо щоб краю топки не стикалися з зовнішньої кладкою, краще їх теж прокласти базальт-картоном. Залишені між ними зазори сприятимуть кращій конвекції гарячих повітряних потоків. Вільний простір, що утворився між камерою горіння і зовнішньої кладкою, краще наповнити битою цеглою, який буде утримувати тепло. А зверху повітряні кишені накривають товстим металевим листом.

Що потрібно зробити, щоб вийшов гарний камін

Естетичний вигляд створюваної печі залежить, в основному, від акуратності укладання зовнішнього ряду цегли або оздоблювальних матеріалів. Тому стяжку над дверцятами варто проводити з використанням металевих куточків, які дозволять зробити домашній камін своїми руками красивішим.

Створення кожуха димоходу вимагає особливої ​​уваги, так як він грає не тільки функціональну роль, але і декоративну. У даній моделі він буде потроху звужуватися, утворюючи ступінчасту конструкцію. Для цього кожен новий ряд цегли потрібно укладати з відступом від краю на чверть розміру. Згодом залишиться тільки побудувати трубу і при бажанні покрити піч штукатуркою.

Щоб зробити камін в квартирі своїми руками потрібно дотримуватися описаної вище інструкції або використовувати креслення, вільно розміщені в інтернеті. Але, перш ніж зробити камін в квартирі переконайтеся в тому, що для будинків вентиляція справно працює. Інакше весь дим потраплятиме прямо в житлове приміщення, що небезпечно для здоров'я.

Зробити домашні каміни своїми руками досить просто, як в приватному будинку, так і в квартирі. Для цього просто потрібно мати необхідні матеріали, правильні креслення і сильне бажання створити комфортну і затишну обстановку у власному будинку.

Так само читайте нашу попередню статтю: Мангал коптильня з цегли своїми руками

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг