Робимо самостійно гідроізоляцію покрівлі

Основні поради і нюанси проведення процесу

Під час вирішення питання облаштування покрівлі, одним з найбільш важливих завдань є її гідроізоляція. Завдяки максимально правильної її установки, будинок отримує надійний захист дерев'яних частин покрівлі від талих, а також дощових вод. Укладання гідроізоляції на дах забезпечує відсутність руйнівної дії конденсату під покрівельним простором і виконує функцію захисту від вітру.

Які матеріали слід добре вивчити перед тим, як стелити гідроізоляцію на даху?

У зв'язку зі стрімкими темпами розвитку технологій, сьогодні існує велика кількість нових покрівельних матеріалів, які вимагають особливих технологій для захисту від води. На сьогоднішній день виділяють 3 основних види гідроізоляційних матеріалів:

  • обмазочная . До даної серії товарів входять бітумні, каучукові та силіконові мастики. Сучасні технології створення такої продукції, нові способи їх обробки і методи нанесення, роблять обмазувальну гідроізоляцію однією з найпоширеніших і затребуваних на великому будівельному ринку. Для поліпшення деяких характеристик мастик, виробники додають в них особливі синтетичні смоли. Перед тим, як покласти гідроізоляцію на покрівлю, потрібно добре вивчити саме цей матеріал.
  • перфорована гідроізоляційна плівка . Будівельний матеріал, який дає ефективний захист від вологи і витримує високий відсоток тиску. Використовується будівельниками не тільки для проведення ізоляції покрівлі, але і для облаштування фундаменту або підвального приміщення будівлі. Зовнішній вигляд перфорованої гідроізоляційної плівки нагадує стандартну поліетиленову;
  • ін'єкційні будівельні матеріали . До даної групи відносять різні акрилові і поліуретанові смоли, а так само емульсії і цемент. Головна перевага таких будматеріалів - вони дуже швидко наносяться на покрівлю будинків. Дуже часто застосовуються в дерев'яних конструкціях, так як забезпечують абсолютний захист від вологи.

Інструкція по покриттю даху гідроізоляцією

Перед тим, як покрити дах гідроізоляцією, важливо знати, що весь процес можна умовно розділити на кілька основних етапів. Найбільш важливим є підготовчий. Перш ніж починати монтажні роботи, обов'язково потрібно усунути старі матеріали, якщо проводиться ремонт покрівлі. Жорсткі покрівлі слід обробити спеціальним антисептиком і різними вогнезахисними складами. Важливо пам'ятати, що кожен будівельний матеріал, який задіяний в ізоляції, відрізняється своїми особливостями.

Правильна технологія гідроізоляції на дах проводитися не тільки за допомогою інфрачервоного випромінювання, а й простий газової грілки або фена. Досить часто такі види робіт виконують з бітумом, а монтаж виконується на різноманітних полімерних клеях.

У випадках, коли потрібно провести ізоляцію м'якої покрівлі, такий процес передбачає використання особливих плівок для ізоляції, а також мембран. Такі матеріали рекомендується розгортати горизонтально, починаючи від карниза. Якщо знати, як правильно укласти гідроізоляцію на дах, весь цей копіткий процес можливо провести за невелику кількість часу.

Як правильно класти гідроізоляцію на дах будівлі, поради експертів:

  1. Під час укладання плівки для облаштування, рекомендується використовувати будівельний степлер, при цьому створюючи невеликий натяг плівки між кроквами і уникаючи її зіткнення зі шаром утеплювача;
  2. Перехлест шарів повинен бути не менше 10 сантиметрів, а при неможливості використання даного матеріалу найкраще використовувати герметик.
  3. Плівку для гідроізоляції важливо використовувати на всіх схилах покрівлі, в точності повторюючи її геометрію, уникаючи розривів матеріалу.

Так само читайте нашу попередню статтю: Як правильно вибрати тротуарну плитку для двору

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг