Як відбувається утеплення фасаду

Фасад – особа будівлі. Невід'ємна частина облаштування зовнішньої стіни – утеплення фасадів. Ціна нехтування цим правилом може бути дуже високою. Тисячі прикладів, які підтверджують, що втрати з-за відсутності, неправильно підібраною або невірно змонтованої теплоізоляції, можуть значно перевищити витрати на придбання та установку.

Рекомендації по застосуванню і монтуванні гранично прості і чіткі. При їх виконанні гарантована якісна експлуатація фасадних утеплювачів протягом тривалого періоду часу. Цінність красиво оформленою, надійно облаштованій лицьової сторони будівлі незрівнянно вище вартості утеплювача фасаду.

Утеплення цегляного фасаду

Для утеплення цегляного фасаду застосовується шарувата кладка, яка вимагає міцності, монолітності, відсутність щілин, щоб стіна не промерзають і не руйнувалася. Кращий захист для шаруватої кладки – пружна, щоб прилягання було щільним. Для зв'язки двох кладок використовуються металеві стрижні. В шаруватої кладці допускається наявність повітряного зазору 10…20 мм на кордоні утеплювача і цегляної облицювання, яке створюється за допомогою розпірних шайб. Верхня і нижня частина облицювання повинні бути забезпечені вентиляційними отворами (продухами). Для шаруватої кладки призначені не горючі базальтова вата Rocton, Rocton Max, Техноблок, Техноблок Стандарт, Моноліт, Кавити, мінеральна вата з підвищеною пружністю Ізовер Профі:

стіна (цегла) → утеплювач→ облицювання (цегла, клінкерна плитка)

Утеплення зовнішніх стін з обробкою сайдингом

Універсальний теплозахисний матеріал на основі скловолокна Ізовер Профі ефективний в облаштуванні фасадів під сайдинг за схемою:

основна стіна → утеплювач → гидроветробарьер → притискні рейки → сайдинг

Рулон скловолокна на штапельної основі розрізають навпіл. Відстань між дерев'яними або металевими стійками каркаса, встановленими на відстані 600 мм, на 10-20 мм менше половини ширини матеріалу. Конструкційний утеплювач розміщують між стійок каркаса. Склеюють стики скотчем. Рулонний матеріал за рахунок підвищеної пружності легко і міцно монтується між вертикальних стійок каркаса в один шар.

Утеплення фасаду дерев'яного будинку

Треба забезпечити хорошу вентиляцію. Вентильовані фасади – обов'язкова умова облаштування дерев'яних будинків. Деревина добре пропускає пар з дому. Система вентильованих фасадів спрямована на те, щоб стіни не накопичують вологу, а добре провітрювалися. Якщо будинок з брусів, а не і круглих колод, набивають вертикально рейки, поверх них – пароізоляцію за схемою:

дерев'яна стіна → решетування → пароізоляційна мембрана → утеплювач → гідро-пароизоляционаная, вітрозахисна мембрана → решетування→ сайдинг

Кращі утеплювачі для дерев'яного будинку створені з натуральних матеріалів, володіють гігроскопічністю, здатністю пропускати пар: базальтова вата Superrock, Wentirock Max, Wenti Max F (зі скловолокном), Еко Вент Фасад; Вент Фасад, ТехноВент. Оптимальна товщина мінерального волокна 50 мм, покладеного в два шару:

стіна → каркас горизонтальний → 1 шар → каркас вертикальний → 2 шар →зовнішня обробка

Утеплювачі для фасадів під штукатурку

Необхідним поєднанням властивостей наділені базальтові плити Fasrock, Frontrock Max E, Fasrock Light, Rockfasad, Технофас Ефект, Технофас, Еко Фасад, Фасад, Приват Фасад, основне призначення яких – тепло-, звукоизоляционаая захист будинку в конструкціях фасадів під штукатурку. Одночасно легкі і міцні, не роблять велике навантаження на фундамент, володіють підвищеною щільністю, стійкістю.

Застосування утеплювачів всередині приміщень

Екологічно безпечні утеплювачі Rockwool (Rockwool), Ізовер (Isover), зазначені міжнародними Сертифікатами Зелений Журавель, EkoMaterial Green, рекомендовані до застосування і у внутрішніх приміщеннях, навіть у кухнях, спальнях, дитячих кімнатах, пологових будинках. У деяких випадках утеплення зсередини не існує альтернативи. Тоді незамінні тонкі Fasrock 20, Ізовер Класик 50. Базальтова вата, поряд з мінеральною на основі скловолокна, найкращий утеплювач для дачного будинку завдяки екологічної безпеки, універсальності, простоті укладання.

Дах – п'ятий (вентильований) фасад

Вимоги до захисту даху найвищі. Як правило, це універсальна ізоляція, в якій втілені всі найкращі якості сучасних матеріалів. Крім відмінних теплозберігаючих властивостей володіють легкістю, щоб не створювати великого навантаження на крокви, стійкістю до надмірної вологості, міцністю, стійкістю до вогню, довговічністю. Вимагають ідеально облаштованих вентиляційних систем для захисту дерев'яних крокв даху, утеплювача від надмірної вологості. Схема монтажу:

покрівля (черепиця) →дерев'яна обрешітка→гідроізоляційна плівка→утеплювач→пароізоляційна мембрана→внутрішня обшивка

Володіє ефектом 3D пружності, Ізовер Профі – кращий універсальний утеплювач фасадів будинків. Ціна скловолокна доступна за рахунок системи індивідуальних знижок. Його основна сфера застосування – скатні покрівлі, де він просто незамінний, також як і унікальна двошарова базальтова вата Dahrock Max.

Скатна покрівля, утеплення зсередини скловолокном:

покрівля → гідроізоляція → крокви → утеплювач → контробрешетка → пароізоляція → внутрішнє покриття (гіпсокартон)

Утеплення скатної покрівлі скловолокном зовні:

покрівля → решетування → гідроізоляція→ утеплювач → крокви →пароізоляція → внутрішнє покриття (гіпсокартон)

Утеплювач укладається двома шарами, щоб верхній шар перекривав нижні стики. Пароізоляція та гідроізоляція укладається так, щоб полотнища перекривалися на 100 мм. Повітряний зазор на кордоні гідроізоляції і покрівельного покриття, якщо це металочерепиця, кераміка – 25, якщо бітумна – 50 мм.

Читайте також: Як утеплити підлогу в приватному будинку

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг