Газобетон взимку

Газобетон взимку – важливі моменти, які варто знати

«Зима близько» - це не тільки слоган з відомого серіалу, але і невідчепна думка будь-якого, хто затіяв будівництво будинку. Особливо багато тривог з приводу наближення холодів у тих, хто вирішив будувати будинок з газобетону.

Як себе поведе будинок з газобетону взимку? Ось один з головних питань, що цікавлять щасливого майбутнього домовласника. Хвилювання цілком зрозумілі. Адже якщо історія цегли в будівництві налічує сотні років, то газобетонні блоки були винайдені відносно недавно – у 1924 році інженером Акселем Ерікссоном в Швейцарії. Тому і з тим, які властивості характеризують газоблоки, широкі верстви населення знайомляться поступово і неквапливо.

Чому саме зима?

У людей, далеких від будівництва, цілком може виникнути питання: «Чому з усіх пір року саме зима викликає найбільші побоювання»?

Справа в тому, що у води є така властивість: замерзаючи, вона розширюється. Якщо скляну пляшку води наповнити до країв водою, щільно закрити та покласти в морозилку, то скоріше всього її просто розірве, коли вода перетворитися у лід.

А тепер уявіть в зиму стіни з газобетна, які залишилися вологим після осінніх дощів. Крапельки води в порожнинах замерзають, розширюються і … Ні, звичайно, газоблоки не розлітаються на шматочки, але от неприємні тріщини з'явиться цілком можуть.

Тому-то і допускається кладка газобетону лише взимку при температурі не нижче 5°C) Якщо будинок вже побудований, то потрібен цілий комплекс заходів, щоб уберегти від згубного тандему – води й морозу.

Предохраняй і осушай!

Газоблок, морозостійкість якого знаходиться на досить високому рівні, вимагає деяких запобіжних заходів. Їх метою є запобігання утворення льоду в комірках блоків. Відповідно потрібно виконати 2 завдання:

  1. запобігти потраплянню вологи всередину газобетону;
  2. уникнути промерзання стін.

Власне всі наступні рекомендації і пов'язані з виконанням цих двох найважливіших пунктів.

ТОП-3 ради щодо забезпечення збереження будинку з газоблоків

  • Будівництво. Вкрай не рекомендується зупиняти будівництво будинку, поки перший поверх не захищений перекриттям.
  • Оздоблення. В ідеалі потрібно встигнути захистити стіни будинку зовні яким-небудь облицювальним матеріалом до початку холодом. Штукатурити стіни з газобетону всередині взимку можна, тільки за умови готовності зовнішньої обробки.
  • Опалення. Без опалення газобетон взимку неминуче замерзне, тому дуже важливо забезпечити постійний, прогрів будівлі, нехай навіть і у «з підтримкою» режимі.

Так само ви можете ознайомитися з однією нашою статтею на тему: Теплопровідність газобетону

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг